language

Lapok:

168 óra highlight_off

Személyek:

Gábor György highlight_off

168 óra

1989-ben alapították, kezdetben a Magyar Rádió azonos nevű, heti rendszerességgel jelentkező műsorainak átiratait közölte. Csütörtökönként jelenik meg, baloldali, liberális irányvonalat képvisel, alapító főszerkesztője Mester Ákos volt, aki a Magyar Rádió műsorait szerkesztette. A lap kiadója a Neuman Péter által vezetett Telegráf Kft., melynek 2015-ben az összetett tulajdonosi hátterű Brit Média Befektetési Kft. vált a többségi tulajdonossá, mely cégnek tulajdonjoga van a Klubrádióban is. 2016-ban a felvetődtek a hírek, miszerint a tulajdonosi átfedés miatt közös online szerekesztőséget hoznak létre a rádióval. Ugyanez év április 1-én új főszerkesztőt neveztek ki, Tóth Ákos személyében. A 2000-es évek elején produkált 35 ezres pédányszám eladáshoz képest napjainkra nagymértékben visszaesett az értékesített lapok száma, átlagosan valamivel több, mint 10 ezer darabot adnak el belőle.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [4]  Oldalak:   1

Pert nyertek a filozófusok a Magyar Nemzet ellen

Gábor György és Geréby György filozófusok ügyében sajtó-helyreigazítás közzétételére kötelezte a Magyar Nemzetet a Fővárosi Törvényszék a tegnapi, megismételt eljárásban hozott legújabb ítélete is.

A filozófusbotrány tanulságai

Egy éve robbant ki a filozófusbotrány: a Magyar Nemzet támadássorozatot indított a liberális tudósok ellen. Azzal vádolták többek között Heller Ágnest, Radnóti Sándort, Vajda Mihályt, hogy 2004–2005-ben kutatás-fejlesztésre szánt közpénzeket nyúltak le. Interjú Gábor Györggyel.

Tudósaink védelmében

A jobboldal lejárató hadjáratot indított liberális filozófusok ellen. A támadássorozatot a Magyar Nemzet kezdte: a kutatás-fejlesztésre szánt pályázati közpénzek „lenyúlásával” vádoltak meg több tudóst, köztük Heller Ágnest, Radnóti Sándort, Gábor Györgyöt, Geréby Györgyöt, Vajda Mihályt. A 168 Óra most arra keresi a választ, voltaképpen milyen pályázatokról van is szó, s valóban csak egy „szellemi kör” jutott-e kutatási támogatásokhoz.

A mi házunk ég: Radnóti Sándor a hecckampányról

Orbán Viktor elszámoltatási kormánybiztosa, Budai Gyula feljelentést tett „gyanús” filozófiai pályázatok kapcsán, amelyeket liberális tudósok – többek között: Heller Ágnes, Radnóti Sándor, Vajda Mihály, Gábor György – nyertek el kutatásaikra pár évvel ezelőtt. Minderről most az egyik „megvádoltat”, Radnóti Sándor esztétát kérdeztük.
Találatok: [4]  Oldalak:   1