Kulcsszavak: |
|
Lapok: |
Találatok: [10] Oldalak: 1
A borsodi Disneyland és a kisvárdai másfél milliárdos rom – az elbénázott nemzeti várfelújítás
Rom volt, most viszont csak torzó. Tavaly év végére kellett volna újjáépíteni a Nemzeti Kastélyprogram és Nemzeti Várprogramban részt vevő kisvárdai várat, de egyelőre nem tudni, mi lesz vele. A cél az volt, hogy rekonstruálják a várromot, és kulturális központot faragjanak belőle. Hiába nyert el Kisvárda 2,28 milliárd forintot, a projekt most leállt. A kisvárdai önkormányzat év elején szerződést bontott a kivitelezővel, mert folyamatosan kitolta a határidőket, végül a vár átadásának időpontját is, ráadásul a téten is emeltek. Tény, hogy az sem vitte előre az ügyet, hogy időközben egy mentálisan beteg férfi felgyújtotta az építkezést.
Kriza Ákos
Leleszi Tibor
Veres Pál
Kisvárdai Várfürdő Fejlesztő Nonprofit Kft.
Korintosz Műemlékvédelmi és Építőipari Kft.
Miniszterelnökség
Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzata
2014-2020-as uniós ciklus
építőipar
idegenforgalom
közbeszerzés
műemlékvédelem
Borsod-Abaúj-Zemplén megye
Kisvárda
Miskolc
Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
Errefelé így mennek a dolgok” – a mórahalmi gazdák kisajátított földjei
Csaknem félmillió eurónyi uniós pénzt nyert Mórahalom önkormányzata még 2015-ben egy víztározó megépítésére. Ki is ásatták a 14 hektáron elterülő, egy méter mély gödröt, azonban a Halászkai Közösségi Víztározónak csak a nevében van víz. Pedig az unió arra adta a pénzt, hogy a Homokhátságon – amelyet már 2020-ban félsivataggá minősített az ENSZ – legalább itt megoldják a gazdák öntözési problémáit.
A tervezettnél sokkal drágábban építheti meg Sopronnál a közúti alagutat a Duna Aszfalt
Információink szerint akár nagyságrendileg 12 milliárd forinttal is többe kerülhet majd a Sopronnál épülő elkerülő út alagútjának megépítése. A minisztérium közölte: zajlik a szerződés újratárgyalása. Mészáros Lőrinc egyik cégének szerződését is újratárgyalják, novemberben 17 milliárd pluszpénzt kaphatnak egy vasúti fejlesztésre.
Uniós vizsgálóbizottság: Továbbra is vannak problémák az uniós pénzek felhasználásával
A pozitív fejlemények mellett sok hiányosságot és aggályos gyakorlatot azonosított az Európai Parlament Költségvetési és Ellenőrző Bizottságának küldöttsége, amely háromnapos vizsgálatot tartott Magyarországon. Megdöbbentőnek nevezték, hogy Varga Judit igazságügyi miniszter nem ért rá velük találkozni, miközben az igazságügyi reform az egyik legfontosabb eleme az uniós feltételeknek a pénzek felszabadításához.
Titkos határozattal dobná meg Mészáros Lőrinc cégét 17 milliárd forinttal a kormány
Az egyik legnagyobb vasúti fejlesztés költségeit 17 milliárd forinttal toldhatják meg, miközben a műszaki tartalom jelentősen csökkenne egy nem nyilvánoskormányhatározat nyomán – értesült lapunk. A kormány kivenné a beruházást az uniós operatív programból, inkább a magyar adófizetőkre terhelve azt.
Több vasúti munkánál is tartozik alvállalkozóinak Mészáros Lőrinc cége, van, akinek fél éve
Nem csak a GSM-R program kivitelezői nem jutnak pénzükhöz Mészáros Lőrinc cégeitől, de a Püspökladány–Biharkeresztes és a Békéscsaba–Lőkösháza vasútvonal felújításán dolgozó kisvállalkozások közül sem fizettek ki mindenkit, van, aki fél éve vár számlája kiegyenlítésére, másnak összesen több mint 500 millió forintnyi elvégzett munkáról nem állítanak ki teljesítési igazolást – tudta meg a Szabad Európa. Az Építési és Közlekedési Minisztérium szerint részükről már folyamatosak a kifizetések, bár korábban előfordulhatott "lassulás".
Püspökladány-Biharkeresztes vasútvonal felújítása
Homlok Zsolt
Mészáros Lőrinc
Végh Zsolt
Alépítmény-Hálózat Kft
Pharos ’95 Kft.
R-Kord Kft.
Strabag
V-Híd Zrt.
Vasútvill Kft.
2014-2020-as uniós ciklus
állami/önkormányzati szerződések
építőipar
EU
felszámolás - végelszámolás
közbeszerzés
közlekedés
rokonok
vasút
Békés megye
Békéscsaba
Biharkeresztes
Hajdú-Bihar megye
Püspökladány
Újabb uniós beruházásból tette ki Mészáros Lőrinc cége Homlok Zsolt vállalkozását
Január 31-én írta alá az OPUS TITÁSZ Zrt. a vállalkozói szerződést a VASÚTVILL Kft.-vel a nyíregyházi ipari parkba tervezett elektromos alállomásról, de márciusra már rá is jöttek, hogy „lényeges műszaki tartalmi változás” miatt azonnali hatállyal fel kell bontani.
Nem fizet Mészáros Lőrinc alvállalkozója, mert az állam sem fizet Mészárosnak;
Számos magyar kisvállalkozás került anyagilag lehetetlen helyzetbe, miután két hete közölték velük, hogy a Mészáros Lőrinc tulajdonában álló R-Kord Kft. mint fővállalkozó egyelőre nem fizeti ki elvégzett munkájukat egy uniós beruházás keretében. Az R-Kord arra hivatkozik, hogy az állam sem fizet nekik. A cég nem cáfolta értesülésünket.
Összeveszett Mészáros Lőrinc és Homlok Zsolt, ami milliárdokba fájhat az országnak
Mészáros Lőrinc cége fővállalkozóként indoklás nélkül, a teljesítés utolsó fázisában tette ki Homlok Zsolt kft.-jét két fontos vasúti beruházásból. Uniós támogatásoktól eshetünk el a NER-es nagyvállalkozók összeveszése miatt.
Püspökladány-Biharkeresztes vasútvonal felújítása
Homlok Zsolt
Kikina Artúr
Lázár János
Mészáros Ágnes
Mészáros Lőrinc
Sárváry István
Építési és Közlekedési Minisztérium
Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő (NIF) Zrt.
R-Kord Kft.
Rafinanz Promotion AG
V-Híd Zrt.
Vasútvill Vasútvillamosító Kft.
2014-2020-as uniós ciklus
EU
közbeszerzés
közlekedés
rokonok
vasút
Biharkeresztes
Hajdú-Bihar megye
Pest megye
Püspökladány
Vác
Uniós pénzeső a magyar félsivatagra: Homokhátság, a záportározó-nagyhatalom
Miért épülnek sorra záportározók egy félsivatagban? Ráadásul homokgáttal, úgy, hogy az esővíz-elvezető csatornák sincsenek bekötve? Hát az uniós támogatás miatt. Tíz éve még minden falu játszótérre pályázott, hat éve a kilátó volt a sláger, mostanság pedig a záportározók futnak nagyot. Történet egy kétszázmilliós gödörről, amelyet a Kiskunsági Nemzeti Park területén ástak, és amelynek még érvényes vízjogi üzemeltetési engedélye sincs. Az elmúlt években legalább 14 víztározó vagy záportározó épült az alföldi Homokhátságon és környékén, ahol már három éve nem esett komolyabb eső. A tájegységet az ENSZ 2020-ban hivatalosan is félsivataggá minősítette. Ez azonban nem zavarta a települések vezetőit, akik a belvíz és a villámárvizek megelőzésére hivatkozva pályáztak uniós pénzre. A természetvédők szerint a zsombói uniós projekt több kárt okozott, mint hasznot.
Gyuris Zsolt
Marosi Tamás
Csongrád-Csanád Megyei Kormányhivatal
Kiskunsági Nemzeti Park
Vitéz 2002 Bt.
Zsombó Önkormányzata
2014-2020-as uniós ciklus
adócsalás - költségvetési csalás
engedély
EU
környezetkárosítás
közokirat-hamisítás
nav-vizsgálat
nemzeti park
támogatás
túlárazás / pénznyelő
vízügy
Bács-Kiskun megye
Balástya
Bordány
Csengele
Csongrád megye
Hódmezővásárhely
Kelebia
Kiskőrös
Kiskunhalas
Kiskunmajsa
Kistelek
Kömpöc
Mórahalom
Ópusztaszer
Soltvadkert
Zákányszék
Zsombó
Találatok: [10] Oldalak: 1