Lapok: |
|
Helyek: |
Találatok: [9] Oldalak: 1
12 év börtönt kért a dél-koreai ügyészség a Samsung korrupcióval vádolt vezetőjére
Tizenkét éves börtönbüntetés kiszabását kérte a dél-koreai ügyészség hétfőn Li Dzse Jongra, a Samsung-csoportot ténylegesen irányító alelnökre, aki a vád szerint fontos szerepet játszott a Dél-Korea volt elnökéhez köthető korrupciós botrányban.
Letartóztatták a dél-koreai elnököt
Letartóztatták a korrupciós botrányba keveredett Pak Gun Hje dél-koreai elnököt. A szöuli központi kerületi bíróság előzőleg jóváhagyta a letartóztatási parancsot a vesztegetéssel, hatalommal való visszaéléssel és államtitoksértéssel gyanúsított 65 éves politikus ellen. Pak legfeljebb 20 napig maradhat börtönben a hivatalos vádemelésig.
Letartóztatnák a leváltott dél-koreai elnököt
Letartóztatási parancsot kértek a dél-koreai ügyészek az ország megbuktatott elnöke, Pak Gunhje ellen. Pakot az ellene felhozott korrupciós vádak miatt váltották le márciusban, de az ügyészség most hatalmával való visszaélés és államtitoksértés miatt is vádat emelhet ellene.
Az alkotmánybíróság leváltotta a korrupciós botrányba keveredő dél-koreai elnököt
Teljes készültségbe helyezték pénteken a dél-koreai főváros rendőrségét rögtön azután, hogy a dél-koreai alkotmánybíróság egyhangúlag jóváhagyását adta a korrupciós botrányba keveredett, a parlament által korábban államfői tisztségéből felfüggesztett Pak Gun Hje végleges lemondatására.
Vádat emelhetnek a Samsung örököse ellen
Vádat fognak emelni Jay Y. Lee ellen korrupció és négy más bűncselekmény miatt, jelentették be kedden a dél-koreai ügyészek. Lee-t február 17-én tartóztatták le, de akkor még nem emeltek ellene vádat, bár már akkor sikkasztással, hamis tanúzással, vagyona elrejtésével, illegális tevékenységből származó nyeresége elrejtésével és vesztegetéssel gyanúsították.
Letartóztatták a Samsung vezetőjét
Egy hónappal az ügyészség első letartóztatási kérelme, és négy nappal a Samsung-csoportot édesapja lebetegedése óta ténylegesen irányító Jay Y. Lee 15 órás ügyészségi kihallgatása után a dél-koreai bíróság jóváhagyta a cégcsoport alelnökének letartóztatását.
A szemünk láttára esik szét Dél-Korea, mert az elnök becsapta a választóit
Az elnök ellen alkotmányos vádeljárás folyik. Az ügyészség letartóztatná a Samsung valódi vezérét, a cselekvőképtelen Li Kunhi fiát, Jay Y. Lee-t. Az utcákon százezrek tüntetnek a korrupció miatt. Dél-Koreában, ahol a korrupció a rendszer alapja. Mindez azért, mert az elnök eredetileg ennek a korrupt rendszernek a felszámolását ígérte. A rendszer egésze megingott.
Dél-koreai csúcsmenedzsereket hallgattak ki az elnök korrupciós botrányában
Nemhogy nem csitul, folyamatosan fokozódik a dél-koreai elnök, Pak Gunhje korrupciós botránya, ami miatt már százezrek követelik tüntetéseken a távozását. Pak több terhelő vallomás szerint gyakorlatilag döntési jogköröket engedett át az ország egyik oligarchájának, a lobbista Csoj Szunszilnek, aki afféle sámánként is működött az elnök mellett azon túl, hogy teljes beleszólása volt a személyzetpolitikába, és minden tájékoztatót megkapott, amit az elnök is.
Lemondott a dél-koreai miniszterelnök
Ritka, hogy egy öngyilkos búcsúlevele okozza egy politikus vesztét, de Dél-Koreában ez is előfordulhat. Lee Wan-koo miniszterelnök azután jelentette be távozását, hogy míg bár kormánya harcot hirdetett a korrupció ellen, ő maga egyre komolyabb botrányba keveredett.
Találatok: [9] Oldalak: 1