Lapok: |
|
Helyek: |
Találatok: [5] Oldalak: 1
Százmilliárd dolláros sikkasztás vádjával vettek őrizetbe 201 embert Szaúd-Arábiában
Kétszázegy embert vettek őrizetbe a frissen létrehozott korrupcióellenes bizottság intézkedései nyomán Szaúd-Arábiában - közölte csütörtökön Szaúd al-Modzseb szaúdi főügyész. (Az eset érdekessége amúgy, hogy a letartóztatásokat előbb jelentették be, mint a bizottság létrehozását.)
Szaúd-Arábiában 11 herceget vettek őrizetbe korrupció miatt
Pár órával a megalakulása után akcióba is lépett Szaúd-Arábia új, korrupcióellenes testülete, amelyet Mohamed bin Szalman herceg vezet. Az első körben 11 herceget, 4 hivatalban lévő minisztert és több tucat korábbi minisztert is őrizetbe vettek. Neveket egyelőre nem lehet tudni. Az új korrupcióellenes tanács elfogatóparancsot és utazási tilatmat is kiadhat.
A magyar hatóságok azért nem kapták el Pharaont, mert későn jutott eszükbe megkérdezni az Interpolt, hogy körözik-e
Az Interpol által is körözött szaúdi üzletember azért kaphatott magyarországi vízumot, mert Németország külön nyilatkozott arról, hogy Ghaith Pharaon belépése a schengeni övezetbe nem sérti a nemzetbiztonsági érdekeit, mondta Lázár János a csütörtöki Kormányinfón. Hozzátette, hogy a többi uniós tagállam sem tiltakozott.
Fegyverkereskedelem is része volt a FIFA korrupciós ügyeinek
Több szállítmány rakétagránátot küldött Németország 2000-ben Szaúd-Arábiának, hogy az arab ország támogassa a németek vébérendezését 2006-ban, jelent meg a Die Zeit nevű német újságban.
Akkora büntetést kapott a budapesti metrókocsik gyártója korrupció miatt, mint még soha senki a világon
„Az Alstom korrupciós gyakorlata évtizedeken át tartott, kontinenseken ívelt át. Méretében, szégyentelenségében és következményeiben egyaránt hihetetlenül nagy volt.”
Találatok: [5] Oldalak: 1