Kulcsszavak: |
|
Lapok: |
Legkevesebb 13 milliárd forintba kerültek az államtitkár szerint használhatatlan egészségügyi fejlesztések
Takács Péter egy előadásában fakadt ki, hogy mennyire félrementek bizonyos informatikai fejlesztések az egészségügyben. Több rendszert is kifejezetten használhatatlannak nevezett. Annak jártunk utána, mennyibe kerültek ezek, és kik szállították le a kifogásolható programokat.
Döntött a Kúria, ki kell adnia az államnak a Mátrai Erőmű felvásárlásának aktáját
A Mészáros Lőrinchez tartozó szénerőmű négy évvel ezelőtti állami, vagyis közpénzből történő felvásárlásának dokumentumairól van szó. Négyéves jogi hercehurca ért véget a Kúria döntésével, amely az ügyben a hatodik, és amely végleg helyt adott az MSZP-s Tóth Bertalan adatigénylésének.
Mátrai Erőmű visszavásárlása
Lantos Csaba
Mészáros Lőrinc
Palkovics László
Energiaügyi Minisztérium
Kúria
Magyar Villamos Művek (MVM) Zrt.
Mátrai Erőmű Zrt.
Opus Global Nyrt.
Status Energy Magántőkealap
adatigénylés
állami / önkormányzati vállalat
államosítás
átláthatóság
energia
erőmű
gazdálkodás
ítélet/döntés
Heves megye
Visonta
Autópálya-koncesszió: a legfontosabb dokumentumokat titkolja el az állam
Év elején szerettünk volna betekinteni az autópálya-koncessziós szerződés mellékleteibe, de hiába. Pedig a mellékletek rejtik a lényeget, vagyis hogy mennyi pénzt kapnak 35 év alatt a Mészáros Lőrinc és Szíjj László érdekeltségeibe tartozó cégek a hazai autópályák üzemeltetéséért cserébe. Bírósághoz fordultunk, és jogerősen megnyertük a pert a kormányzati szerv ellen, amely a Kúriához fellebbezett jogorvoslatért.
Autópálya-koncesszió 35 évre
Mészáros Lőrinc
Szíjj László
Colas Közlekedésépítő Zrt.
Cronus Magántőkealap
Dömper Kft.
Konzum PE Magántőkealap
Minerva Tőkealap-kezelő Zrt.
Nemzeti Koncessziós Iroda
Opus Bridge Magántőkealap
Opus Global Befektetési Alapkezelő Zrt.
Opus New Way Magántőkealap
Strabag
Themis Magántőkealap
Vesta Magántőkealap
Via Magántőkealap
adatigénylés
autópálya
koncesszió
közadat
közbeszerzés
közlekedés
csak az olimpiáról nincs szó az „olimpiai lovasprogram” szerződésében
A Magyar Lovassport Szövetség tulajdonában álló Lovassport Nonprofit Kft. saját szerződésében ismerte el, hogy teljes mértékben közpénzből finanszírozzák az olimpiai lovasprogramot, miközben a nyilvánosság előtt arra hivatkoztak a Szabad Európának, hogy az állami támogatás „elvesztette közpénzjellegét”. Hab a tortán, hogy mint megtudtuk, a szövetség hétmillió forintos kötbér megfizettetésével fenyegeti azokat, akik bármilyen gazdálkodási adatot (így közérdekből nyilvánosat is) nyilvánosságra hoznának a szervezettel kapcsolatban.
Jogerős ítélet: nyilvánosak az autópálya-koncessziós szerződések mellékletei
Fél év után született meg a jogerős ítélet, amely szerint az autópálya-koncessziós szerződések mellékletei közérdekű adatnak minősülnek, nem vonatkozik rájuk az üzleti titok védelme. Hiába érhető el egy kormányzati honlapon a szerződés, a mellékleteket nem töltötték fel, pedig ebből derül ki, mennyit kapnak az államtól a következő 35 évben Mészáros Lőrinc és Szíjj László érdekeltségei a hazai autópályák üzemeltetéséért cserébe.
Nem titkolhatják tovább, mire ment el hárommilliárd a Csekonics lovasprogramban
Másodfokon is pert nyert az Átlátszó, a Magyar Lovassport Szövetség cégének ki kell adnia, mire költött el 2,8 milliárd forint közpénzt a Csekonics programban, amelyet a lap szerint sok kritika ért lovas körökből.
Csúszásban lévő beruházások,110 milliárd forintnál több közpénz Mészáros Lőrinc cégeinek – előlegként
Az Építési és Közlekedési Minisztérium válaszolt közérdekű adatigénylésünkre.
Majdnem hárommilliárd forintba került, mégsem lesz magyar díjugrató lovas az olimpián
Szakmailag és gazdaságilag is átláthatatlan és megkérdőjelezhető döntések kísérték a csaknem hárommilliárd forintból megvalósított olimpiai lovasprogramot, amelynek fő célja az volt, hogy legyen magyar díjugrató a párizsi olimpián. A cél nem teljesült, a lovasszövetség vezetői már 2028-ról beszélnek, az információközléstől pedig elzárkóznak.
Egy jogerős ítélet szerint nem titkolhatják el a hulladékkoncessziós szerződés mellékleteit
A Mol nyerte meg 35 évre a hazai hulladékgazdálkodásra kiírt koncessziós pályázatot, amely júliusban indult el. A Mol és a magyar állam viszont – üzleti titokra hivatkozva – nem akarta nyilvánosságra hozni az általuk szentesített megállapodás mellékleteit. Pedig ebből derülhet ki, mekkora üzletről van szó, és milyen feltételekben állapodtak meg.
Döntött a bíróság, nem titkolhat tovább több tucat kétezres határozatot a kormány
Mintegy három tucat, több mint tíz évig a nyilvánosság elől sikerrel elzárt kormánydöntésről van szó, amelyeket a Fővárosi Ítélőtábla jogerős döntése értelmében nyilvánosságra kell hoznia a kormánynak. A közérdekűadat-pert a hvg.hu indította.