language

Kulcsszavak:

adatvédelem highlight_off

Intézmények:

Magyar Bírósági Végrehajtói Kar highlight_off

Magyar Bírósági Végrehajtói Kar

A Magyar Bírósági Végrehajtói Kar (MBVK) képviseli és védi a végrehajtók és a végrehajtó-helyettesek érdekeit, ellátja a végrehajtói szolgálattal kapcsolatos, jogszabályban meghatározott feladatokat. Az MBVK elnöke és a szervezet több tagja is közvetlenül érintettek voltak a Völner-Schadl korrupciós ügyben.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [6]  Oldalak:   1

Völner kinevezése után megakadt a végrehajtói kar egyik legnagyobb szerződése

Évek óta új szoftvert kellene használnia a Magyar Bírósági Végrehajtói Karnak, mégis a régivel dolgoznak, amelyről tudják, hogy elavult és sebezhető. Pedig milliárdokért készült egy új, csak nem fizették ki teljesen, így most pereskednek. A Schadl György vezette kar történetének legdrágább beszerzése után kutatva felbukkant Völner Pál, Rogán találmányos cége, a szerverterembe pedig betört a víz.

A végrehajtói kamaránál hét éve tudják, hogy nemzetbiztonsági kockázatot rejthet az informatikai rendszerük

„Az informatikai rendszer jelen működésében rejlő kockázatok mértékét nem lehet pontosan behatárolni, mindenesetre figyelembe véve a végrehajtók által kezelt adatok mennyiségét, minőségét és jellegét, és azt a tényt, hogy a végrehajtóknál mindezen adatok összekapcsoltan, személyhez rendelten elérhetőek, akár nemzetbiztonsági kockázat is felmerülhet.” Egyebek mellett ez a megállapítás is szerepel abban a jelentésben, amit 2016 őszén készített a Magyar Közlöny Lap- és Könyvkiadó a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar (MBVK) megbízására.

Saját dobra vert battonyai házukat vásárolták vissza – a végrehajtónak ezért is jár jutalék

Békés megyében is ezer sebből vérzik a végrehajtási rendszer. Az adósok árverésekre szakosodott "vállalkozói" rétegről beszélnek, az ombudsmant két éve nem tesz semmit, a jogvédők az Alkotmánybírósághoz fordulnak.

Rengeteg magánszemély adataira lát rá a végrehajtói kar, lépett az adatvédelmi hatóság

Megsértette a GDPR-szabályokat a végrehajtói irodák ellenőrzése során a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar – állapította meg az adatvédelmi és információszabadság hatóság. A kar ugyanis bekérte az ellenőrzött irodákhoz tartozó összes ügy iratait – akár több évtizedre visszamenőleg is. Ezek közül azonban csak néhány, szúrópróbaszerűen kiválasztott eset alapján döntötte el, hogy szabályos volt-e a végrehajtó tevékenysége. Ez az adatvédelmi hatóság álláspontja szerint sérti az adattakarékosság és a célhozkötöttség elvét, ezért arra szólította fel a végrehajtói kart, hogy változtassa meg a gyakorlatát. A végrehajtók rendkívül érzékeny adatokat is kezelnek, hozzáférhetnek például magánszemélyek banki, vagyoni és foglalkoztatottsági helyzetéről szóló információkhoz is.

Mit észleltek a végrehajtók a rendszer működéséből, és meddig marad Schadl György az elnökük?

A hazai végrehajtói rendszert 2015-ben alakította át a kormány. A végrehajtók emlékei szerint a kinevezések, a helyettesítések, a szükséges képzettség megszerzése, a végrehajtókkal kapcsolatos tévés és brosúrás ismeretterjesztés, továbbá az informatika körül már szinte az új rendszer hajnalán furcsaságok jelentkeztek.

A korrupcióval gyanúsított Völner Pállal a Pegasus-balhét is elvitethetik

Völner Pál személyében a rendszerváltás utáni politikusgeneráció legmagasabb – miniszter­helyettesi – rangú aktív kormánytagja bukott meg, miután az ügyészség gyanúja szerint kenőpénzt fogadott el végrehajtóktól.
Találatok: [6]  Oldalak:   1