A parlament nemzetbiztonsági bizottságának MSZP-s elnöke zárt ülést kezdeményezett, ahová több állami vezetőt és Horváth Andrást is meghívta. A Fidesz nem ellenzi.
Múlt csütörtökön tartotta a Fővárosi Törvényszék a NAV kontra Átlátszó-per második tárgyalási napját. A per tárgyát képező cikkben azt állítottuk, hogy Somos Katalin főigazgató de facto leállított egy áfacsaló hálózat felderítésére irányuló vizsgálatot, ezzel a vizsgálat ellehetetlenült. Holott az érintett cégek egy-két évvel később milliárdos adóhiányt hátrahagyva fantomizálódtak, illetve csődbe mentek. A NAV egymillió forintot követel jóhírneve megsértése miatt. Tanúként idéztettük az érintett ellenőrzési terület két korábbi vezetőjét és magát a sértett főigazgatót – ő azonban nem jelent meg.
Szakmaiatlanul és szándékosan akasztották meg a hálózatos áfacsalások vizsgálatait bizonyos NAV-felsővezetők, mondta Vancsura István volt adóhatósági vezető tanúvallomásában a NAV-botránnyal kapcsolatos per tárgyalásán múlt pénteken.
Az amerikai cégek megfelelő bánásmódban részesültek – erre jutott Vida Ildikó NAV-elnök a kitiltási botrány miatt házon belül indított vizsgálat során. Igaz, azért találtak 5 esetet, amelynél hibát találtak – de a felülvizsgálat még tart.
Az adóhivatal egykori munkatársa elment a parlament nemzetbiztonsági bizottságának mai ülésére, de a kormánypárti képviselők nem támogatták, hogy beszéljen.
Az MSZP-frakció mind a 48 képviselője aláírta a feltételezett áfacsalások feltárását célzó vizsgálóbizottsági kezdeményezést - közölte Szanyi Tibor szocialista politikus hétfőn sajtótájékoztatón.
A párt szerint Horváth András bűncselekmények elkövetésével vádol másokat, így az igazságot az ügyészségnek kell kiderítenie, ami nem a parlamentben van,
Az Országgyűlés számvevőszéki és költségvetési bizottságának ellenőrző albizottsága hallgatta volna meg a NAV-botrány kirobbantóját. Horváth András úgy értesült, a fideszesek nem mennek el, úgyhogy határozatképtelen lesz a bizottság.