Kulcsszavak: |
|
Lapok: |
Furcsa cég segíti a 7,6 milliárd forint adósságot behajtani akaró kukaholdingot
Elkezdi behajtani az eddig be nem fizetett kukacsekkeket az állami NHKV Nemzeti Hulladékgazdálkodási Koordináló és Vagyonkezelő Zrt., összesen 7,6 milliárd forint értékben adtak át követeléseket a Díjbeszedő Holding Zrt. vezette konzorciumnak – derül az csütörtöki uniós közbeszerzési értesítőből.
Ingyen dolgoztatta a diákokat a polgármester
Saját éttermeiben ingyen dolgoztatta a Szent Lőrinc Vendéglátó és Idegenforgalmi Szakközépiskola diákjait Bóta József, a Heves megyei Szihalom függetlenként nyert, de utóbb a Fideszbe belépett polgármestere, aki húsz éven át az iskola igazgatója is volt – tudta meg a Magyar Nemzet. A tanulók hivatalosan szakmai gyakorlaton vettek részt, panaszaik szerint olykor a maximális 7-8 óránál is tovább tartott a munka, de előfordult, hogy a polgármester cégének rendezvényeire irányították őket gyakorlat címén. Az egyébként kiváló vendéglátós hírében álló Bóta József szerint viszont renitens tanulók bosszújáról, valótlan állításairól van szó. Ugyanakkor a lapunknak név nélkül nyilatkozó tanárok, diákok és szakemberek, illetve a birtokunkba jutott dokumentumok szerint a tanulók valóban élesben sajátították el mesterségüket, munkájukból pedig a vendéglátós-iskolaigazgató-polgármester üzletei profitáltak.
„Körbelövi” az ügyészség Simonkát
Bár a legfőbb ügyész egyelőre nem indítványozta Simonka György fideszes országgyűlési képviselő mentelmi jogának felfüggesztését, kiderült, hogy már tizenegy gyanúsítottja van a politikust érintő büntetőeljárásnak. A költségvetési csalás gyanúja miatt indult ügyben Hadházy Ákos, az LMP társelnöke tett fel kérdéseket Polt Péternek, aki azt is elárulta, hogy a már kihallgatott tizenegy gyanúsított közül hárman előzetes letartóztatásban vannak. Egyikük – úgy tudjuk – nem más, mint Simonka György üzlettársa, akiről lapunk derítette ki, hogy február 23-i kihallgatása óta az egyik büntetés-végrehajtási intézményben tartják fogva.
Rejtély, ki fizethette ki az Orbán-rokonok tartozását
A Magyar Nemzeti Kereskedőház Zrt. (MNKH) nem árulta el, hogy ki fizette vissza azt a 3 milliárd forintot, amellyel eredetileg a Cider Alma Kft. tartozott az állami cégnek.
Újabb 1,3 milliárdot kap az ORÖ
Véleménye szerint akár adósság rendezésre is fordíthatja az Országos Roma Önkormányzat (ORÖ) azt az 1,3 milliárdnyi forintos támogatást, amelyet biztosít számukra a kormány - erről beszélt a Magyar Nemzet kérdésére Balogh János, a szervezet elnöke év végi közgyűlésükön. Az ORÖ vezetője azt is elmondta, hogy a támogatásról hivatalosan nem értesítették.
Hivatalosan is megbukott a családi csőd
Bár csaknem két hónapon át sikerrel titkolta el az Igazságügyi Minisztérium, hogy hány adós jelentkezett a családi csődvédelembe, a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH) beavatkozása után a tárca végül engedett. Kiderült, hogy a titkolózás nem volt véletlen, s a kormány újabb „adósmentő” intézkedése hivatalosan is megbukott.
Ezermilliárd forint is lehet a veszteség
Mintegy 700–1000 milliárd forintos éves bevételtől eshet el az állam, ha megvalósul az az elképzelés, amely szerint 180 napnál tovább nem szabad folytatni egy adóhatósági vizsgálatot. A NAV-nak jelenleg 1080 feladata van, a dolgozók fizetése alig éri el a magyar átlagbért, Hollandiában körülbelül tízszer annyit keresnek a hivatal emberei.
Újraindult a nyomozás
Különösen nagy kárt okozó csalás gyanúja miatt ismét nyomoznak az SZDSZ tartozásai ügyében – értesült a Magyar Nemzet. Korábban a Nemzeti Nyomozó Iroda az ügyben megszüntette az eljárást, ám az ügyészség hivatalból hatályon kívül helyezte a határozatot, és a nyomozás folytatását rendelte el.
Megrohanták a NAV-ot a politikusok
Rohamosan bővül az adójukat mindenkor befizető cégek és személyek nevét tartalmazó lista: az úgynevezett köztartozásmentes adatbázishoz ezrével csatlakoznak a különféle szereplők. Az utóbbi időszak jelentkezői között ráadásul számos politikus lehet.
Norvég Alap: gyanús kölcsönök
A Magyar Nemzet értesülése szerint a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal által a Norvég Alap ellenőrzése során vizsgált egyik szervezet hat év alatt csaknem százmillió forint kölcsönt adott tizenhét civil egyesületnek, illetve alapítványnak úgy, hogy a gyanú szerint erre nem volt engedélye.