Megállapodással végződött az a per, amit Such György, a Magyar Rádió volt elnöke indított elmaradt sikerdíja miatt. Az Index úgy értesült hogy a Suchnak járó bruttó 117 (nettó 80) millió forint a járulékokkal együtt összesen 142 millióba kerül a Közszolgálati Közalapítványnak.
MTVA-s adatigényléseinkkel már Dunát lehetne rekeszteni, de nem tehetünk róla, hogy a közmédia folyamatosan alapanyagot ad a kérdezősködéshez. A köztévé 2015. tavaszi átalakulása során is volt miről érdeklődni a KiMitTud-on keresztül, például arról, hogy az MTVA mennyit fizet a bloggereinek.
Átlagosan 2,4 havi fizetésnek megfelelő jutalmat kaptak a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) érintett munkatársai 2012-ben – közölte lapunk megkeresésére a médiahatóság. Szalai Annamária, a Médiatanács elnöke csaknem 1,6 millió forintos, a testület másik négy tagja pedig fejenként csaknem 1,8 milliós prémiumban részesült.
Kilencmillió-egyszázezer forint prémiumot kapott Böröcz István, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) vezérigazgatója a 2011-es munkájáért – közölte lapunk megkeresésére a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH).
Összesen csaknem 15 millió forint jutalmat kapott a négy közszolgálati médium – az MTV, a Duna TV, a Magyar Rádió és az MTI – vezérigazgatója a 2011-es munkájára – derül ki a Közszolgálati Közalapítvány által nyilvánosságra hozott dokumentumból. A közalapítvány kuratóriuma még július elején szavazta meg a vezérigazgatóknak ezt a prémiumot, amit aztán az adott intézmény büdzséjéből fizettek ki.
A kormányzati honlapon közzétett dokumentum tartalmaz pénzszállításra, nyelvoktatásra és a Corvin-lánc elkészítésére vonatkozó megállapodást is.
Kétmillió forint a személyi alapbére Böröcz Istvánnak, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) vezérigazgatójának – tájékoztatta lapunkat a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság.
Több újságírót vett célba a Fidesz-közeli média. Számos jobboldali médium is indokolatlanul magas fizetések felvételével vádolja az Erzsébetvárosi TV korábbi szerkesztőit. Közvetlenül érintett Németh Péter, a Népszava főszerkesztője és korábbi munkatársa, Kaczvinszky Barbara, aki személyes blogjában reagált az őt ért vádakra.
Nem hozzák nyilvánosságra a szervezet főszerkesztőinek fizetését, mert a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) nem tartozik a köztulajdonban álló gazdasági társaságok takarékosabb működéséről 2009-es törvény hatálya alá.
A legjobban fizetett állami vezetők között lenne a parlament előtt lévő törvényszervezet szerint az új médiahatóság vezetője. Bár a béreket a kormányfő szerint kétmillió forintban maximalizálnák, a médiahatóság elnöke két jogcímen kapna fizetést az egymáshoz hasonló területeken végzett munkáért, a kettő összege pedig néhány tízezer forinttal meghaladná a bérplafont.