Kulcsszavak: |
|
Személyek: |
Döntöttek: harminc évre titkosították a paksi adatokat
A parlament 130 igen szavazattal, 62 nem ellenében és egy tartózkodás mellett fogadta el Seszták Miklós fejlesztési miniszter javaslatát.
NEMZETBIZTONSÁGI KAPCSOLATOKKAL ÁTSZŐTT MILLIÁRDOS ALAPÍTVÁNYON KERESZTÜL VEZETETT AZ ÚT A FACEBOOK-OS BOMBAÜZLETIG
Ugye emlékeznek: a Repon Consulting and Research Kft. és annak ügyvezetője, Romhány Gergely kvázi “védelmi pénzt” fizettetett volna a Csonti Car Kft. tulajdonosával. A PestiSrácok.hu ezt megírta. Tudják mi történt? Cikkünk megjelenése után hackertámadások sorozatát szenvedte el portálunk, oldalunkat többször is elérhetetlenné tették kiberbűnözők. Ez vajon véletlen? Két hackertámadás között tovább nyomoztunk, és kiderült: a jogász végzettségű Romhány Gergely gyakornokként a Nemzeti Nyomozó Iroda internetes bűnözéssel foglalkozó csoportjánál gyakornokoskodott, majd az azóta megszűnt, majd NETI Informatikai Tanácsadó Kft.-vé átalakult, kormányzati cégnél, a Puskás Tivadar Közalapítványnál dolgozott, amely rendvédelmi és a nemzetbiztonsági intézményeknek végez hálózatbiztonsági szolgálatatásokat, többek között internetes tartalmak eltávolítását. Mi több, az alapítványt egy volt III/I-es hírszerző, Kőhalmi Zsolt vezette, és mások mellett az MSZP-s Baja Ferenc felügyelte. Van még kérdés?
Alakul a szocialista börtönválogatott
Kémkedés, az ország nemzetbiztonsági érdekeinek veszélyeztetése, állami földterületekkel és az önkormányzati vagyonnal való visszaélések, békés demonstrálók megveretése, korrupció – büntetőjogi szempontból így írható le a Gyurcsány Ferenc vezette kormányok működése.
Belvárosi ingatlanpanama (VI.-VII. kerület)
BKV-ügyek
Kaszinóváros - Sukoró
Moszkvai kereskedelmi kirendeltség
Zuschlag-ügy
Bene László
Benedek Fülöp
Császy Zsolt
Dávid Ibolya
Fapál László
Fürst György
Gál György
Galambos Lajos
Gergényi Péter
Gyurcsány Ferenc
Hagyó Miklós
Hatvani Csaba
Herényi Károly
Horváthné Fekszi Márta
Hunvald György
Juhász Ferenc
Juhászné Lévai Katalin
Kaszab Csaba
Keller László
Laborc Sándor
Lakos Imre
Markó Andrea
Molnár Gyula
Szabó Lorand
Székely Árpád
Szilvásy György
Tátrai Miklós
Weiszenberger László
Wieszt János
Zuschlag János
BKV (Budapesti Közlekedési Vállalat) Zrt.
Budapest Főváros Önkormányzata
Budapest Főváros VI. kerület Önkormányzata (Terézváros)
Budapest Főváros X. kerület Önkormányzata (Kőbánya)
Budapest Főváros XI. Kerület Önkormányzata (Újbuda)
Kőbányai Vagyonkezelő Zrt.
Külügyminisztérium
M3 Kht.
Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt.
MSZP
Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH)
Nemzeti Földalapkezelő Szervezet
Real Esplanade
SZDSZ
UD Vagyonvédelmi Zrt.
állami / önkormányzati vállalat
befolyással üzérkedés - befolyás vásárlása
belföld
bűnpártolás
csalás
hivatali visszaélés
hűtlen kezelés
ingatlan
kémkedés
mezőgazdaság
pályázat
tanácsadás
vesztegetés
zsarolás
Bp. VI. kerület
Bp. X. kerület
Bp. XI. kerület
Budapest
Sukoró: feljelentés a feljelentő Schiffer ellen
Feljelentést tett hamis vád gyanújával Schiffer András ellen a Sukoró-ügyben vádlott Császy Zsolt, amiért az LMP-s politikus még 2009-ben feljelentette Gyurcsány Ferenc volt kormányfőt, akit az ügyészség később - más miatt - meg is gyanúsított, de vádat nem emelt ellene a kaszinóberuházás előkészítésével összefüggésben.
Tanú Gyurcsány és Blum is
Tanúként hallgatja meg a bíróság a Sukoró-perben augusztus 22-én Gyurcsány Ferencet. A büntetőeljárásban korábban meggyanúsított, de végül meg nem vádolt volt kormányfő vallomástételét megelőző napon a Sukoróra kaszinóvárost tervező egyik befektetőt, Joav Blumot hallgatják meg. Gyurcsánnyal egy napon kerül sorra Veres János volt pénzügyminiszter, majd másnap Oszkó Péter. Az Orbán-kormány fő elszámoltatási célpontjának számító büntetőperben egyre inkább gyengül a vád.
Orbán Viktor ismerhette a Sukoró-beruházás részleteit - vallotta egy tanú
Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök hajdani személyi titkárát, főtanácsadóját, kabinetvezetőjét, a miniszterelnöki hivatal több más munkatársát, valamint Joav Blum izraeli üzletember egyik tanácsadóját is meghallgatták ma Szolnokon, az úgynevezett Sukoró-per tárgyalásán.
Császy: Nem ismerem el
Tagadta bűnösségét Császy Zsolt, a sukorói telekcsere-szerződés ügyében indult büntetőper másodrendű vádlottja hétfőn, a Szolnoki Törvényszéken tett vallomásában, és bejelentette, hogy az ügyészség kérdéseire nem kíván válaszolni.
13 milliárd elúszott, igazi felelős nincs
Négy gyanúsított, 13 milliárd forint kár - egyelőre ez a mérlege annak a zavaros bűnügynek, amelynek középpontjában egy 17 ezer négyzetméteres moszkvai ingatlan eladása áll.
Sukoró-ügy: Tátrai tagadta a bűncselekményeket
Tátrai Miklós, volt MNV elnök szerint jogszerűen, az állam érdekében jártak el a sukorói telekcsere ügyében, az egész ügyet szerinte Csurcsány Ferenc volt miniszterelnök vádlottá nyilvánítása érdekében generálták. Az eljárás első számú gyanúsítottját különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének kísérletével vásolja a Központi Nyomozó Főügyészség.
Nem ejtettek nagyvadat – Indul a Sukoró-per
Az ügyészség álláspontja szerint a King’s City-beruházást lehetővé tévő sukorói telekcsere miatt 1,2 milliárd forint vagyoni hátrány érte volna a magyar államot, noha az ezt alátámasztó értékbecslés beszerzése az ügyészségnek a nyomozati iratok szerint komoly erőfeszítésébe került.
Kaszinóváros - Sukoró
Császy Zsolt
Fehérvári Zsolt
Gyurcsány Ferenc
Markó Andrea
Tátrai Miklós
Varga Bálint
King's City
Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (KEHI)
Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt.
Pénzügyminisztérium
állami / önkormányzati vállalat
hivatali visszaélés
hűtlen kezelés
ingatlan
közokirat-hamisítás