Kulcsszavak: |
|
Személyek: |
Találatok: [6] Oldalak: 1
Miket tervezett titokban Orbán nem sokkal a NER indulása után?
A hvg.hu elérte, hogy megismerhesse az úgynevezett „kétezres”, azaz nem nyilvános kormányhatározatokat, legalábbis azokat, amelyek már több mint tíz évvel ezelőttiek. Az egyik ilyen, 2012-ben született dokumentumban feladatul szabta Orbán Viktor, hogy vizsgálják meg az egyes cégekre már kivetett válságadók kiterjesztését a gazdag magánemberekre. Akkoriban tervezték az állami gépjármű-kereskedő – egykori nevén: Merkur – feltámasztását is. De szóba került az embereit gyakran kirúgó vállalatok büntetőadója, vagy az EU-s pénzek elosztóinak számonkérhetősége is. A tervek döntő többségéből végül nem lett semmi.
Karácsony Gergely
Matolcsy György
Orbán Viktor
Szalay-Bobrovniczky Kristóf
Budapest Airport (BA) Zrt.
Integritás Hatóság
Nemzeti Sport (újság)
Vodafone Magyarország Távközlési Zrt.
adatigénylés
adó
államosítás
átláthatóság
bankok - pénzintézetek
bíróság
dohányipar
egészségügy
energia
fegyver - hadiipar
hulladéküzlet
ingatlan
jármű / gépgyártás
jogalkotás
kereskedelem
koncesszió
közadat
média
oktatás
repülőtér / légügy
távközlés / telekommunikáció
Egy homályos bankbiznisz sztorija
Az ingatlanválság után súlyos helyzetbe került MKB-t a Magyar Állam előbb megvette német tulajdonosától, majd szanálta, végül magánkézbe adta. Csak éppen erősen mutyigyanúsan. Ha reálisan értékelünk, az MKB-megmentésének vannak valóban sikeres elemei is, ám a folyamat nem volt transzparens és a pénzügyi stabilitás szempontjából nem megnyugtató, hogy az új tulajdonosok ki vannak feszítve hitelekkel.
MDF-Fidesz székházügy
MKB eladása
Balog Ádám
Jaksa János
Lévai Anikó
Matolcsy György
Nagy Márton
Orbán Viktor
Rakesh Kumar Aggarwal
Simicska Lajos
Szíjj László
Vargha Tamás
Blue Robin Investments
Elephant Holding
GRAHA Hungary Investment Zrt.
Magyar Külkereskedelmi Bank (MKB) Zrt.
Magyar Nemzeti Bank (MNB)
Metis Magántőke Alap
MSZVK Magyar Szanálási Vagyonkezelő Zrt.
Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM)
Pannónia Nyugdíjpénztár
Resideal Zrt.
adó
államosítás
átláthatóság
bankok - pénzintézetek
gazdálkodás
háttér
ingatlan
klientúra
privatizáció
tőkealap
A DK feljelenti Matolcsyt
A Demokratikus Koalíció (DK) szeretne minden részletet megtudni az Eiffel Palace megvásárlásának körülményeiről. A párt feljelenti Matolcsy Györgyöt, a Magyar Nemzeti Bank elnökét.
Eiffel Palace: 15 millió euró az offshore hátterű befektető profitja
Az Átlátszó birtokába került részletes költségvetés tanúsága szerint az offshore hátterű befektetőnek kevesebb, mint 31 millió euróba került az Eiffel Palace irodaház megvásárlása és felújítása, amit aztán nettó 45,3 millió euróért értékesítettek a Magyar Nemzeti Banknak, vagyis mintegy 15 millió eurós profitot realizáltak a projekten. A tranzakciót a KPMG értékbecslésével szentesítették, ám az szakmailag erősen vitatható, ráadásul olyan módszerrel készült, amit más pénzügyi intézmények a hatályos jogszabályok szerint nem is alkalmazhattak volna. Az adásvételi szerződést Trócsányi László igazságügy-miniszter ügyvédi irodája készítette.
MATOLCSY VÉDELMÉBE VETTE AZ MNB KASTÉLYVÁSÁRLÁSÁT
A jegybankelnök szerint szükség van az üdülőként és oktatási központként használható kastélyra, amit jó áron szereztek meg, és még munkahelyeket is teremtenek vele.
Matolcsy 11-12 milliárd forintot is elverhetett
Matolcsy György nemcsak a magyar gazdasággal, de a magyar közvagyonnal is „unortodox” módon bánik az Együtt-PM szerint. Pápa Levente a pártszövetség gazdaságpolitikusa szerint Matolcsy a (415 millió forintba kerülő) tiszaroffi kastély megvásárlása után most épp egy eladhatatlanul drága irodaházat vetetett meg az Magyar Nemzeti Bankkal (MNB) titokban, ismeretlen tulajdonosi hátterű offshore cégektől. Szerinte a Fidesz, amely 2010-ben még harcot hirdetett az „offshore lovagok” ellen, most éppen az ő érdekeiket kiszolgáló offshore apródot ültetett az MNB élére.
Találatok: [6] Oldalak: 1