A Gyurcsány-kormány volt titokminisztere és a Nemzetbiztonsági Hivatal két egymást váltó volt vezetője már a negyedik tárgyalási körben áll a bíróság elé.
Bűncselekmény hiányában felmentette a Fővárosi Bíróság Katonai Tanácsa az egykori Nemzetbiztonsági Hivatal volt főigazgatóját több vádpontban. Az ügynek nincs vége, mert a ítéletnek ezt a részét az ügyészség nem fogadta el, a döntés másik része pedig a magántitok megismerése miatt elmarasztalt vádlottnak nem tetszett.
Tagadta bűnösségét az Eclipse-ügy kedden kezdődött tárgyalásán az elsőrendű vádlott. A bűnszervezetben elkövetett milliárdos adócsalással és más bűncselekményekkel vádolt Deák Endre és 11 társa nem kívánt vallomást tenni a Fővárosi Törvényszéken.
Nem a "kémüggyel" összefüggésben hallgatták meg tanúként tegnap az MSZP-s Vadai Ágnest és a volt SZDSZ-es Gulyás Józsefet, a nemzetbiztonsági bizottság korábbi tagjait.
Nemcsak a Nemzetbiztonsági Hivatal adatai kerülhettek külsős vállalkozások kezébe az előző ciklus idején, működhettek civil cégek a hazai katonai titkosszolgálatoknál is.
Galambos Lajos, az NBH volt főigazgatójának védője sem tudja, hogy mivel gyanúsítják a kémügy negyedik érintettjét, P. Lászlót. Molnár Lajos azt mondta: az eljárás során nem találkozott a nevével, pedig – szerinte – a terhelt neve nem lehet államtitok.
Néhány hónap leforgása alatt 32 bejelentést kapott gyanús átutalásokról és készpénzfelvételekről a vámőrség pénzmosás elleni egysége, ezért csaptak le március 10-én az Eclipse Zrt.-vel együtt húsz cégre.