Milyen politizálás várható egy párttól, amelynek elitje nem független a versenytársától? A pártfinanszírozás szürkezónájáról szóló cikksorozatunk befejező részében számba vesszük azokat a technikákat is, amelyek „fogottá” tesznek politikusokat azon túl is, hogy valamikor részt vettek közpénzek illegális eltérítésében.
Jövő péntekre tényleg beidézte Gyurcsány Ferenc az Altus Befektetési és Vagyonkezelő Zrt.-t és az Altus Portfólió Kft.-t vezető feleségét a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Dél-alföldi Bűnügyi Igazgatósága – írta az MTI, igazolva ezzel az Origo korábbi értesülését. Az akkori hírben csak az volt szokatlan, hogy a tényként kezelt információ megjelenése után az érintett Csongrád Megyei Főügyészség hétfőn azt írta az Indexnek, hogy „az ügyészség nem idézte tanúkénti kihallgatásra a cikkben megjelölt személyt.”
Februárban jelentette be Gyurcsány Ferenc, a DK elnöke, hogy kiszáll az üzleti életből. Az év elején már egy német cégnek eladta a hengergumizó cégét, a Béta-Roll Zrt-t, most pedig a korábban sokat támadott cégétől, a Motimtól vált meg teljesen, értesült az Index.
Az Altus Portfolió Kft. - ennek a cégnek Gyurcsány Ferenc a tulajdonosa, az ügyvezetője pedig Dobrev Klára, Gyurcsány felesége - értékesítette a tulajdonában lévő, "az alaptőke 49,78 százalékát kitevő részesedését jelentő Motim Zrt. részvényeit a GPS Kft. részére" - közölte az Indexszel Dobrev Klára.
Mivel a családtagok nyilatkozatai nem nyilvánosak, ezért csak találgatni lehet, mi van egy önmagáról szerény képes sugárzó képviselő zsebében.
Hogy a kormány nem talál korrupciós ügyeket az EU-támogatásoknál, nem jelenti azt, hogy nincsenek ilyenek – mondták el európai bizottsági vezetők egy budapesti konferencián. Az is kiderült: Brüsszel nem lát kifogást az Altus támogatásában.
Számos ismert, az MSZP-hez, illetve a Demokratikus Koalíció egyes politikusaihoz köthető korrupciós ügyet idéztek fel a kormánypárti politikusok a Jobbik által kezdeményezett, a szocialisták és az LMP támogatását élvező tegnapi vitanapon az Országgyűlésben.
Tavaly negyedmilliárdos, 252 milliós támogatás érkezett a Bajnai Gordon alapította Haza és Haladás Egyesülethez.
A parlamentben kell beszélni az Altus Zrt. brüsszeli megbízásáról és az emiatt felvetődő tiltott pártfinanszírozás gyanújáról – hangsúlyozta Orbán Viktor.
“Nem vagyok oligarcha” – mondta büszkén és öntudatosan 2005 végén e sorok írójának a Manager Magazinnak adott interjújában Gyurcsány Ferenc (Manager Magazin 2005/11). Mélyen a kérdező szemébe nézett, és megismételte: nem. Kicsit még elvitatkozgattunk a dolgon, oligarcházgattunk egy jót a miniszterelnöki dolgozószoba nyugalmában, évekkel azelőtt, hogy az oligarcházás igazi népi hagyománnyá fejlődött volna, aztán rátértünk a kormányzás súlyos problémáira.
A Cellum közleménye egyetlen ténybeli valótlanságra sem mutatott rá. Örülünk, hogy a Cellum foglalkozott a cikkünkkel, ezzel is megerősítve, hogy nem politikai összeesküvésről volt szó.