Kulcsszavak: |
|
Lapok: |
Brutális jelentést adott ki Magyarországról az Usa
A nagy számban átutazni akaró migránsok és menedékkérők kezelésénél találta a legnagyobb emberi jogi problémát Magyarország vonatkozásában az Egyesült Államok külügyminisztériuma az emberi jogok világszintű helyzetét vizsgáló, 2015-re vonatkozó éves jelentése szerint.
Önkormányzati Big Brother
Rejtélyes tervezet kering az interneten, amely felborzolta a polgármesterek kedélyét. A BM cáfolja, hogy kormányzati anyag, a TÖOSZ viszont Orbán Viktor miniszterelnökkel szeretne egyeztetni.
Kijött a korrupciós jelentés, Magyarországot is megemlítik.
Nem reménytelen a korrupció elleni küzdelem, mert tavaly több országban javult a helyzet, mint amennyiben romlott - emelte ki a Transparency International (TI) nemzetközi civil szervezet szerdán Berlinben kiadott jelentésében.
A korrupció a magyar üzleti gyakorlat szerves része
Hazai vállalatvezetők nyilatkoztak a céges visszaélésekről
A számvevők szerint egyre jobban állunk a korrupciókezelésben
Javult a korrupciós kockázatok kezelése a magyar közszféra intézményeinek körében, miközben a korrupciós kockázatok évről évre csökkennek, egyre több intézménynél emelkedik a kontroll kiépítettsége - derül ki az Állami Számvevőszék (ÁSZ) legfrissebb integritási felméréséből.
Új politikai elitet!
A román tüntetések nemcsak a kormányt, de a teljes régi politikai garnitúrát elsöpörhetik.
Domokos László: Paradigmaváltás
Az ÁSZ jogállásából és feladataiból adódóan folyamatosan rajta tartja a szemét a költségvetési folyamatokon.
Profit és tisztesség – nem összeférhetetlenek
Nem a kerülő utak és kiskapuk, hanem az együttműködés és a tisztességes piaci verseny segíti elő a fenntartható fejlődést a Telenor tapasztalatai alapján.
Magyar vállalkozók: kreatív elmék, vagy csaló gazemberek?
Mi jut eszébe elsőre, ha a vállalkozókra gondol? Hogy keresik a kiskapukat? Hogy kényszerből csinálják? Vagy éppen innovatívak, kreatívak és bátrak? Erre voltak kíváncsiak a Bridge Budapest alapítói, akik a Transparency Internationallel és a CEU Business Schoollal együtt hisznek abban, hogy az ország versenyképessége a teljesítményre és tudásra épülő vállalkozásokon múlik.
Brückner Gergely: Sánta Kutya
A média olykor hamarabb utoléri a korrupt üzletembert vagy a megkenhető politikust, mint a sánta kutyát. Sokan hagynak nyomokat vagy elcsúsznak egy banánhéjon. A legtöbben aztán mégis megússzák az ügyüket, mert az nem elég, ha valahol világít a simli, attól még a jog előtt nem feltétlenül bizonyítható az ügy.