Kulcsszavak: |
|
Akták: |
Találatok: [10] Oldalak: 1
A Fidesz gondosan kiépített korrupciós rendszere egy kormányváltást is túlélhet
Nem kell megszegni a törvényt, sokkal egyszerűbb átírni – ez az egyik központi tétel, amikor az elmúlt közel 12 év immár önjáróvá vált korrupciós rendszerét figyeljük. Már a kiszervezés és a bebetonozás zajlik, hogy a Fidesznek egy választási vereség se okozzon problémát.
Állami vagyon átadása magánalapítványoknak
TAO-pénzek
Trafikmutyi
Domokos László
Orbán Viktor
Pintér Sándor
Polt Péter
Állami Számvevőszék (ÁSZ)
Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF)
Fidesz
Legfőbb Ügyészség
Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal
Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága
antikorrupció
átláthatóság
dohányipar
EU
gazdálkodás
hitelezés
jogalkotás
klientúra
koncesszió
közbeszerzés
oktatás
protekció
szerencsejáték
támogatás
tudomány
túlárazás / pénznyelő
vagyonátadás / közérdekű alapítvány
A Fidesz parlamenti gyalogsága végezheti be Orbánék közpénztelenítési hadjáratát
Új definíciót alkotott a kormány arra, hogy mi a közpénz, és ezt beírják az alaptörvénybe is. A meghatározás jóval szűkebb, mint a köznapi és a bírósági értelmezés, a fociba ömlő tao-támogatásokat például nem fedi. Ha a kormány komolyan gondolja a közpénztelenítést, úgy a definíciót még át kell vezetni a teljes jogrenden, valamint fontos lenne törvényi, rendeleti szinten is tisztázni számos kérdést.
A kormány máris több ezermilliárd forint értékű állami vagyont – épp ingatlanokat és részvényeket ruházott át az (egyelőre) főként felsőoktatási intézmények működtetésére létrehozott vagyonkezelő alapítványokba.
Kereshető adatbázist készítettünk a TI által kiperelt, 2011-2016 közötti TAO-támogatásokról
A Transparency International Magyarország (TI) 2017-ben pert nyert az Emberi Erőforrások Minisztériuma ellen, amelynek a jogerős ítélet értelmében ki kellett adnia az arra vonatkozó adatokat, hogy mely cégek melyik sportegyesületnek mennyi TAO-pénzt juttattak 2011 és 2016 között. A TI-nak az EMMI hosszas időhúzás után több ezer oldalnyi kereshetetlen formátumú dokumentumot adott ki, amelyekből az Átlátszó kereshető adatbázist készített, így végre nyilvánossá és bárki által hozzáférhető vált több évadnyi TAO-adat.
TAO-pénzek
Dolomit Kft.
Duna Aszfalt Zrt.
Emberi Erőforrások Minisztériuma (EMMI)
Felcsúti Utánpótlás Neveléséért Alapítvány
Hódút Freeway Kft.
Hódút Hódmezővásáhelyi Útépítő Kft.
Közgép Zrt.
Magyar Olajipari (MOL) Nyrt.
Magyar Vakond Kft.
Mészáros és Mészáros Kft.
MMBF Földgáztároló Zrt.
R-Kord Kft.
Swietelsky Vasúttechnika Kft.
Tief Terra Építőipari Kft.
Vakond Kft.
adatigénylés
antikorrupció
átláthatóság
sport
támogatás
Magyarország békét kötött a korrupcióval
Magyarország bronzérmes lett korrupcióban az Európai Unióban egy felmérés szerint. Az állami intézmények szemet hunynak felette, a piaci szereplők pedig kibékültek vele.
Felcsúti tao-botrány: a minisztérium bejáratához láncolta magát két DK-s politikus
Az egész akciót azért szervezték, hogy felhívják a figyelmet arra: a minisztérium szerintük összejátszik a felcsúti Puskás Akadémiával azért, hogy utóbbinak ne kelljen kiadni a választások előtt azokat a tao-dokumentumokat, amelyeket a Demokratikus Koalíció jogerősen kiperelt Mészáros Lőrincéktől
Még idén kiderül, honnan érkeztek Felcsútra a milliárdok
A Kúria – azaz a legmagasabb szintű magyar bíróság – október 25-i döntése végérvényesen kimondta, hogy a taós támogatás a magyar jog szerint közpénznek számít. A döntés hatása finoman szólva is jelentős, a társasági adó felajánlásán keresztül a legkonzervatívabb számítások szerint is mintegy 360 milliárd forint áramlott a támogatott csapatsportokba az elmúlt években, és idén legalább további 90 milliárddal lehet számolni. Most talán az is kiderül majd, hogy kik dobták össze ezt a rengeteg pénzt, ahelyett, hogy adót fizettek volna. Na meg, hogy mire költötték el.
A kormánynak ki kell adnia, kihez honnan érkeznek a tao-pénzek
A Fővárosi Ítélőtábla szerdai, jogerős döntésének értelmében az illetékes minisztériumoknak (Emmi, NGM) 15 napon belül részletesen ki kell adniuk, hogy a kedvezményezettekhez honnan érkeztek a tao-pénzek. Egész pontosan ki kell adni a vonatkozó iratokat (támogatási igazolásokat, azokról szolgáltatott adatokat), hogy abból megállapítható legyen: mely támogatásban részesülő szervezetek mely támogatási időszakokban mely támogatóktól pontosan mekkora összegű támogatásban részesültek.
Kétmilliárdos TAO-pénzzel pumpálja fel az MLSZ-t a MOL
A MOL több mint kétmilliárd forinttal támogatja a Magyar Labdarúgó Szövetséget, melyet a társasági adóból leírva teremt elő úgynevezett TAO-támogatás fomájában. Ez azt is jelenti hogy az adó nem az államkasszába kerül, hanem egyenesen a sportnak adják, jelentős része mehet létesítményekre, köztük stadionok fejlesztésére.
Sportcsarnok is épülhet Felcsúton
1,359 milliárd forint tao-pénzben részesülhet az új felcsúti beruházás, egy kézilabda-mérkőzésekre is alkalmas sportcsarnok - döntött a Magyar Labdarúgó-szövetség. A projektre még a kormánynak is rá kell bólintania, ők egyelőre a Puskás akadémiának dobták vissza a labdát, az akadémia viszont nem nyilatkozott. Idén is Orbán Viktor szülőfalujának juthat a legnagyobb falat a tao-pénzekből, a második legtöbb tao-pénz pedig Kisvárdára, Seszták miniszter szülővárosába áramlik.
A színházak kiszállnának a TAO bűvköréből, szemben a futballklubokkal
Öt eladóművészeti szervezet szeretné a nyilvánosság erejével átláthatóvá tenni a társasági adókedvezmény rendszerén befolyó összegeket, valamint egyértelművé tették, hogy nem fizetnek jutalékot a cégvezetőknek az általuk folyosított támogatásért cserébe, minden forintot a kultúrára fordítanak. Ez hatalmas különbség a futballklubokhoz képest, ahol legfeljebb összesítő adatokat hoznak nyilvánosságra.
Találatok: [10] Oldalak: 1