Több területtel kapcsolatban felmerülhet a kérdés: egyáltalán miért rozsdaövezetek? Mindenesetre ezeken a helyeken rendre megjelennek a kormányhoz közel álló vállalkozók, ingatlanfejlesztők, baráti cégek.
„Osztom a mikuláscsomagot, én vagyok az utcán az Isten” – ez volt a címe a korrupt budapesti parkolási rendszert bemutató filmünk második részének, amiben két ferencvárosi parkolási ellenőr súlyos dolgokat állít a IX. kerületi parkolási üzemről: a kerületben a kiváltságosoknak nem kell fizetniük a parkolásért, számukra VIP parkolási listát tartanak fenn; egyes ellenőrök zsebre dolgoznak vagy éppen az utcán drogot árulnak; a parkolóőröket foglalkoztató cég pedig feketén üzemel. Az egyik alkalmazott beszámolt róla, hogy amikor orvoshoz akart menni, akkor lett világos számára, hogy nincs kifizetve a tb-je, a munkáltatói semmilyen járulékot nem fizetnek utána, nincs fizetett szabadságuk, sem betegszabadságuk. Filmünkben bemutattuk, hogy az önkormányzati munkát végző cég valójában egy fantomvállalat volt, aminek ügyvezetői székében számonkérhetetlen ukrán állampolgárok váltották egymást, és tevékenységük után nem fizettek adót.
10 milliárd forintos buliról van szó. Poprády Géza és az önkormányzati cég parkolási közbeszerzését intéző ügyvéd, Papcsák Ferenc idén januárban még cégtársak voltak. Poprády Géza cége, a 4 Green Parking Zrt. lett a befutó a IX. kerületi önkormányzat parkoló automatáinak felújítási és üzemeltetési pályázatán. Fazekas Sándor idején Poprády a Födművelésügyi Minisztérium közigazgatási államtitkára volt, 2014-ben távozott, 2016-ban Mészáros Lőrinc frissiben vásárolt herceghalmi cége, az Agrosystem Zrt. vezérigazgatója lett fél évre.
Bácskai János, ferencvárosi polgármester a kerületi lapnak adott interjúban leplezetlen őszinteséggel beszélt az ellenzéki képviselők bizottságból való kirúgásának valódi okairól, és egyben akaratlanul azt is megfogalmazta, mitől olyan speciálisan beteg a IX. kerületi közélet.
A önkormányzat által nyilvánosságra hozott adatok alapján Ferencváros az elmúlt két és fél évben 94 lakást adott el féláron vagy annál is olcsóbban. Összesen 1,39 milliárd forint forgalmi értékű ingatlantól vált meg így a kerület 668,5 millió forintért, vagyis a vevők összesen 722,5 millió forint engedményt kaptak. Ötvenöten 15 éves részletfizetési kedvezményt is kaptak, tehát a vételárat ráérnek 2030-32-ig kifizetni.
December közepén írta meg a Magyar Nemzet, hogy a IX. kerületben több fideszes olcsón kapott önkormányzati bérlakást. Az Átlátszóhoz már tavaly tavasszal eljutottak információk a kedvezményes bérleményekről, ezért közadatigénylésben kértük ki a bérlők nevét és a bérleti díjakat. Az önkormányzat azonban a NAIH állásfoglalása ellenére is megtagadta a választ, ezért bepereljük Ferencvárost.
Íme a szerződés: Ferencváros Önkormányzata 5.630.300.000 Ft-ért adott túl a ZMNE egykori kampuszán.
A IX. kerület önkormányzati tulajdonú vállalkozásra bízta a helyi parkolási bizniszt. A Ferencvárosi Parkolási Kft. viszont azonnal kiszervezte a munkák nagy részét, az üzleti partner pedig egy offshore tulajdonú cég lett.
Sem a Fidesz, sem az MSZP nem volt hajlandó tájékoztatást adni többszöri megkeresésünkre sem arról, mire és mennyi pénzt költöttek a ferencvárosi időközi választások kampányában.
Egyre több a bizonytalanság és a "rendszerhiba" a vasárnapi, ferencvárosi időközi parlamenti választás körül. Előbb az ajánlószelvények máig tisztázatlan ügye adott alapot a találgatásokra, a múlt hét szombaton és vasárnap pedig a külképviseleti szavazás maradt el.