Lapok: |
|
Helyek: |
Találatok: [10] Oldalak: 1
Már 61 milliárdnál jár a Pénzügyminisztérium újjáépítése a Várban
A kivitelezést a WHB Kft. és a Garage Kft. nettó 54 milliárd forintos ajánlattal nyerte el 3 évvel ezelőtt, de azóta 7 milliárddal drágult a projekt.
Most épp 626 millió forintot emészt fel a Várban épülő Pénzügyminisztérium
A többmilliárdos kivitelezési keretszerződést korábban elnyerő West Hungária Bau Kft. és Garage Ingatlanfejlesztő Kft. bontási és szigetelési munkálatokat végez a pénzből. A számláló eddig 18 milliárdnál jár, de azt még nem tudni, hogy az épület mikor lesz kész, és mennyibe fog kerülni.
Miért pont most? A magyar kormány éveken keresztül magasról tett az UNESCO kéréseire
Az UNESCO a budapesti világörökségi helyszínnel kapcsolatos határozatáról és tartalmának hátteréről az Átlátszó is megemlékezett. Most annak a szakértői jelentésnek jártunk utána, amely konkrétan megalapozta a bakui határozatot, annak érdekében, hogy megadjuk a feleletet a kormánynak a címben feltett álságos kérdésére. A szakértői jelentés eredeti angol nyelvű szövegének magyarra fordított főbb részleteit az alábbi cikk pirossal kiemelt, idézőjeles szakaszai tartalmazzák.
További 1,5 milliárd forintért dolgozik a Várban a WHB és a Garage Kft. a Pénzügyminisztérium épületén
Utólagos épületszigetelési és szakági építési munkákat, illetve bontást végez Tiborcz István üzlettársának cége, a West Hungária Bau (WHB) Kft. a Garage Ingatlanfejlesztő Kft.-vel közösen a Pénzügyminisztérium leendő épületén, amelynek összköltsége ezzel már 18 milliárd forintnál jár.
Megkérdeztük: világörökségi területen lévő lakásokra nem akar elővásárlási jogot tetetni az állam
Kisebb pánik tört ki nemrég az I. kerületben, mert többen kaptak arról szóló értesítést, hogy az állam elővásárlási jogot akart bejegyeztetni a lakásaikra a világörökségi törvény alapján. A földhivatal elutasította a kérelmet, mert a törvény lakásokra nem vonatkozik, de a tulajdonosok aggódtak, hogy egy jogszabálymódosítással az állam később mégis elővásárlási jogot szerez a lakásaikra, amiket úgy nehezebben tudnak majd eladni. Megkérdeztük a Miniszterelnökséget, ahonnan azt a választ kaptuk, hogy nem tervezik kiterjeszteni az állam elővásárlási jogát a világörökségi területeken fekvő lakásokra.
Trafikbárók Budapesten: Vu Quy Duong már 92 nemzeti dohányboltban érdekelt
Az Orbán-kormány 2012 szeptemberében törvénybe iktatta, hogy 2013 közepétől csak azok árulhatnak cigarettát, akik erre engedélyt kapnak. A koncessziókat botrányos tenderen osztották ki: hamar kiderült, hogy az engedélyek nagy részét a kormánypárthoz így-úgy közelállók nyerték meg. Az Átlátszó most megvizsgálta, hogy azóta hogyan alakultak a nemzeti dohányboltok bevételei és tulajdonviszonyai. Azt találtuk, hogy míg a törvény célja szerint elvileg egy személy legfeljebb öt dohányboltot üzemeltethetne, a sokmilliárdos forgalmú üzemeltetői hálózatokba szerveződő dohányboltok végső tulajdonosai – betéti társaságok kültagjaiként – egyszerre több tucat trafikban is érdekeltek lehetnek.
A fővárosi aljegyző havi 52 ezer forintért bérel tetőtéri lakást a Budavári Önkormányzattól
Bárdonné dr. Benda Mónika 2015-ben kért és kapott szolgálati bérlakást az I. kerületben. A piaci ár három-négyszerese az aljegyző által fizetett bérleti díjnak.
Többszöri átadás, megduplázódó költségek – így újult meg a Várkert Bazár az unió pénzéből
Többszöri átadásáról híresült el a mintegy hét milliárd forintnyi európai uniós támogatás felhasználásával is újjá varázsolt Várkert Bazár. Az pedig külön nevetség tárgyává tette a Világörökség részeként számon tartott műemlék felújítását, hogy a ráfordított hatalmas költségek ellenére még 2016 tavaszán sem volt tökéletes állapoban. A beruházást körbelengi a korrupció gyanúja, hiszen a munkát egyedüli pályázóként elnyert kivitelező konzorcium egyik tagja, a West Hungária Bau Kft. a miniszterelnök vejével is üzletelt.
"Az eredetileg csupán 9 milliárd forintra tervezett projekt költségvetése összesen mintegy 20 milliárd forintra nőtt."
Ennél a nagyságrendű pénznél nincsenek pártszínek
Golyófogónak mondja magukat, a kilencvenes évek éjszakai életének ismert alakjait Portik Tamás az Átlátszónak adott interjújában. Üzleteik hasznát 70-80 százalékban a politika fölözte le – mondta. Nem érzi kétségbeesett, üres vagdalkozásnak, hogy az utóbbi időben beállt abba a sorba, akik minden sötét ügy mögött a magyar bűnüldözést a rendszerváltás óta különböző posztokon irányító Pintér Sándor belügyminisztert látják, de utal más felső kapcsolatokra is.
Olajügyek
Csikós József
Csipak Péter
Drobilich Gábor
Habony Árpád
Laborc Sándor
Pápa Marianne
Pintér Sándor
Portik Tamás
Radnai László
Rónaszéki László
Szetlik Ferenc
Verók István
Budapest Főváros I. kerület Önkormányzata (Budavár)
Budapest Főváros V. kerület Önkormányzata
Budapest Főváros VI. kerület Önkormányzata (Terézváros)
Energol Rt.
Generál Média Kft.
Komondor Zrt.
adócsalás - költségvetési csalás
állami/önkormányzati szerződések
belföld
hivatali visszaélés
ingatlan
kábítószer
maffia
titkosszolgálat
vendéglátás
Bp. I. kerület
Bp. V. kerület
Bp. VI. kerület
Budapest
Áron alul adta el gellérthegyi telkét a főváros a Tief Terrának
November elején írtuk meg, hogy egy erdőrészlet kivágásával luxusvilla építésébe kezdett egy közbeszerzéseken sikeres, Fidesz-közeli cégekkel együtt építkező nagykőrösi cég. A cég feltűnően alacsony áron, egy érdekes lefolyású árverésen jutott a közvagyonba tartozó 1620 négyzetméteres telekhez tavaly, az építkezéssel a felcsúti polgármester vállalkozása lett megbízva.
Találatok: [10] Oldalak: 1