language

Lapok:

atlatszo.hu highlight_off

Személyek:

Szólláth Tibor highlight_off

atlatszo.hu

2011-ben alapított, független oknyomozó online-újság, mely a közélet tisztaságáért és közpénzekkel történő gazdálkodás átláthatóságáért küzd. Kiadója az Átlátszó.hu Közhasznú Nonprofit Kft, melynek ügyvezetője Bodoky Tamás. Munkájukat közadakozásból finanszírozzák, magánszemélyektől várnak adományokat függetlenségük megtartása érdekében. Alapítványuk az ÁtlátszóNet alapítvány.

Szólláth Tibor

1969. április 4-én született Hajdúnánáson, végzettsége szerint agrármérnök. Politikai pályafutása 2002-ben kezdődött, amikor a Hajdúnánási Polgári Kör jelöltjeként elindult az önkormányzati választáson – egyéni választókerületben ugyan nem nyert, de kompenzációs listáról bekerült a város képviselő-testületébe. A 2006-os önkormányzati választáson elindult a polgármesteri posztért a Fidesz, a Kereszténydemokrata Néppárt és a Hajdúnánási Polgári Kör színeiben, nem járt sikerrel, ellenben immáron egyéni választókerületből jutott be Nánás képviselő-testületébe. 2010-ben – már csak a Fidesz jelöltjeként – egyéni választókerületi mandátumot is szerzett, sőt már polgármesternek is megválasztották, ahogy 2014-ben és 2019-ben is.

2006-2010-ben a Hajdú Bihar megyei közgyűlés alelnöke is volt. 2010-ben az Országgyűlésbe is bejutott a megyei pártlistáról, egy cikluson át volt honatya. 2017-ben megválasztották a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) Hajdú-Bihar megyei elnökévé, 2021-ben pedig a privatizált Debreceni Egyetemet fenntartó Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriumi tagjává is kinevezték.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [1]  Oldalak:   1

Rejtett privatizáció: 2021-ben több ezermilliárdos vagyon került az államtól a kormánypárti alapítványokhoz

2021-ben a rendszerváltáskori privatizációhoz mérhető nemzeti vagyont adott ki az állam kezéből az Orbán-kormány. A több ezermilliárdos összértékűre becsülhető vagyontárgyakat ingyen kapták meg nagyrészt Fidesz-közeli figurák által vezetett vagyonkezelő alapítványok, amelyek ettől kezdve rendelkezhetnek a magyar egyetemek mintegy 70 százalékával, a legfontosabb országos kulturális intézményekkel, prémium ingatlanokkal, kastélyokkal, valamint milliárdos vállalati részvényekkel. A kétharmados törvénymódosítással a kormányközeli hálózat befolyását a korábbi állami vagyon felett egy jövő évi ellenzéki győzelem esetén is biztosították.
Találatok: [1]  Oldalak:   1