A Debreceni Törvényszék vesztegetésért három év börtönre ítélte Zsák Ferencet, aki a Tiszántúli Természetvédők Társulatának (TTT) elnökeként 2011-ben egy 200 millió forintos támogatási szerződés fejében visszavonta a győri autógyár beruházása ellen beadott bírósági keresetét.
Vesztegetés elfogadása bűntettének elkövetése miatt első fokon három év börtönben letöltendő szabadságvesztésre ítélte a Tiszántúli Természetvédők Társulatának (TTT) elnökét a Debreceni Törvényszék hétfőn.
Vesztegetés elfogadása bűntettének elkövetése miatt első fokon három év börtönben letöltendő szabadságvesztésre ítélte a Tiszántúli Természetvédők Társulatának (TTT) elnökét a Debreceni Törvényszék hétfőn.
A meghiúsult vekerdi használt akkumulátorfeldolgozó üzem, a Teva-gyár és a Tiszántúli Természetvédők Társulata (TTT) több tagjának meghallgatásával folytatódott a győri Audi által feljelentett Zsák Ferenc TTT-elnök pere szerdán Debrecenben.
A Tiszántúli Természetvédők Társulata vesztegetéssel vádolt elnökének debreceni büntetőperében ma tanúkat hallgattak meg, többek közt tanúskodott Nagy Tamás politikus is.
Nem ismeri el bűnösségét a Tiszántúli Természetvédők Társulatának elnöke, akit azzal vádol az ügyészség, hogy meg akarta zsarolni az Audit egy győri gyárépítés során. Zsák Ferenc Tibor pere ma kezdődött meg Debrecenben.
200 milliós veszegetés gyanúja miatt tett vádemelési javaslatot a Nemzeti Nyomozó Iroda a győri Audi-gyár bővítését megakadályozni próbáló környezetvédő szervezet elnöke, Zsák Ferenc ellen.
Zsák Ferenc egy hete van szabadlábon. A természetvédő aktivistát az Audi jogtalan előny kérésével vádolta meg. A főügyészség mostani határozatának hivatalos indoklása szerint megszűntek az okok, amelyek előzetes letartóztatását indokolták.
Megszüntette a Tiszántúli Természetvédõ Társaság (TTT) elnökének elõzetes letartóztatását a Hajdú-Bihar Megyei Fõügyészség; Zsák Ferencet szerdán helyezték szabadlábra.
Egyre világosabban mutatja meg a sajtóban Audi-ügy néven szereplő természetvédelmi konfliktus a magyar hatósági rendszer, illetve a felügyeletét ellátó kormányzat működését. Környezetvédelmi szakemberek szerint a gyárbővítésre kiszemelt természetvédelmi terület Natura 2000-es védettségét anélkül oldották fel, hogy a visszavonás jogszabályi minimumfeltételei meglettek volna.