language

Helyek:

Ausztria highlight_off

Kulcsszavak:

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [30]  Oldalak:   1 2 3   >  >>

Strabag Demokraták Szövetsége: így nőtt össze a Fidesz a korábbi főmumus osztrák óriáscéggel

A sógorok lobbistája, Aczél Zoltán együtt ült be fontos testületekbe a Nemzeti Együttműködés Rendszere egyik oszlopával, Nyerges Zsolttal. A 2010 előtti kartellbotrányokban, BKV-ügyletekben megégett Strabag-kört egy percre sem küldte büntibe a jobboldali hatalom: a társaság továbbra is hasíthat az állami tendereken – és közben példamutató lelkesedéssel támogatja a miniszterelnök kedvenc sportját, a focit. Egy Aczél apja által jegyzett bécsi érdekeltség nemrég már a „magyar királyi építő”, azaz a Duna Aszfalt tulajdonostársaként alapíthatott horvátországi céget. Ám még ez is csak előjátéka volt a mostani cikkünk apropóját jelentő közös budapesti Mérföldkő-vállalkozásnak. A Válasz megmutatja, hogyan nőtt össze, amiről tíz éve még senki sem hitte volna, hogy összetartozik.

Az osztrák ügyészség megszüntette a nyomozást a Strabag lobbistái ellen az Alstom-ügyben

Az Alstom-ügyben az osztrák hatóságok nem tudták megállapítani a gyanúsítottak – köztük a magyar bíróság által körözött Terner Géza – felelősségét a pénzmosás, hűtlen kezelés és vesztegetés miatt folyt eljárásban – ez derül ki az Átlátszó birtokában lévő, az Európai Igazságügyi Együttműködési Egységnek, az Eurojustnak címzett osztrák ügyészségi anyagból. Ezért a büntetőeljárást megszüntették. A Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) szerkesztőségünket arról tájékoztatta, hogy jogsegélykérelmek útján valamennyi érintett országban folytatott nyomozás adatait beszerezték és értékelték, de azokról nem nyilatkoznak.

Heti Válasz: Fidesz-kedvenc a 4-es metró két osztrák kivitelezője

A kormány a 4-es metró körüli csalások miatt keményen beleszállt azokba az osztrák építőipari cégekbe, amelyeknek az OLAF-jelentés szerint komoly gondok voltak a szerződéseivel. De a Heti Válasz szerint kérdéses, hogy mennyire lesz tartós a harag.

Vesztegetésről is szó volt a Gripenek eladásakor

Elkezdődött a Gripeneket gyártó svéd cég lobbistája elleni per Bécsben, aki a gyanú szerint kenőpénzt fizetett a vadászgép-megrendelések érdekében. A tárgyalás második napján a férfi tagadta a vádakat, de bevallotta, hogy a vesztegetés is szóba került, mikor a Gripenekről tárgyaltak.

Van bizonyíték a korrupcióra?

A magyar hatóságok évek óta állítják: nincs magyar érintettség a Gripen-botrányban, ezért eljárást indítani sincs ok. Most azonban birtokunkba került az ügy egyik brit tanújának ezeroldalas vallomása, amelyben magyar kenőpénzek kifizetéséről is beszél.

A Molra is rászállna egy korrupció ellen küzdő osztrák politikus

Bécsben 2011 októbere óta vizsgál az osztrák parlament vizsgálóbizottsága különböző korrupciógyanús ügyeket, köztük az OMV olajcég egyes kifizetéseit. A bizottság egyik tagja az [origo]-nak azt mondta, a hatóságoknak vizsgálniuk kell azt is, hogy mi állt annak a hátterében, hogy a korábban az OMV résztulajdonában lévő Mol kifizetett kétmillió eurót egy osztrák lobbistának.

Osztrák lap: kétmillió eurót kapott a Moltól a Gripen-gróf?

A Falter szerint a Mol akkor utalta át a pénzt Alfons Mensdorff-Pouillynak, amikor az OMV a magyar kőolajkonszern második legnagyobb részvényese volt.

E.on: Alaptalan az osztrák kenőpénzek vádja

A mai napig csak előkészítés alatt van az a magyarországi szélerőmű-beruházás, amelyet egy osztrák lap állítása szerint kenőpénzzel igyekezett gyorsítani a burgenlandi Bewag. Az E.on Hungária Zrt. szerint semmi alapja nincs a lap állításának, a cég illetékes leányvállalata a törvények szerint járt el.
Találatok: [30]  Oldalak:   1 2 3   >  >>