Számításaink szerint 2853 milliárd forinttal járt volna jobban az ország, ha az M5-ös és M6-os autópályánál PPP-szerződések helyett inkább hitelt vesznek fel.
A teherautók használatarányos útdíja valóságos kincsesbánya a kormánynak, idén már 230 milliárdot is beszedhetnek ebből. A személyautók után várható 70 milliárddal együtt ez már annyira nagy összeg, hogy minden 40. forint állami bevétel az útdíjakból folyik be. Az M1-es évi 54 milliárd profitot termel az államnak, az M6-os viszont számításaink szerint évi 50 milliárdos veszteséget termel – változatlan forgalom esetén még további 22 évig.
Házkutatásokat tartottak a Bilfinger Berger német építőipari cég mannheimi központjában, valamint magyarországi, bécsi és pozsonyi leányvállalatánál korrupció gyanújával összefüggésben - írta pénteken a Die Presse című osztrák napilap.
Közzétette az Állami Számvevőszék (ÁSZ) az autópálya-beruházásokról készített jelentését. Az anyag súlyos megállapításokat tartalmaz az M6/M60-as sztrádáról.
Az Állami Számvevőszék éves ellenőrzési tervének megfelelően elvégezte a 2009-2010-ben befejeződő autópálya beruházások és pénzügyi folyamatai ellenőrzését.
Kétszázmilliárd forintot is rászánhat az állam a PPP-beruházások kivásárlására, ami már a nyáron megkezdődhet - mondta sajtóreggelijén Hegmanné Nemes Sára, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium államtitkára.
Egymilliárd forintnyi fiktív számlát találtak az adónyomozók egy fővárosi cégnél az M6-os Dunaújváros-Szekszárd közötti szakaszának építkezése kapcsán.
Egy időre, Kóka János égisze alatt különösen, a hazai nagyberuházások finanszírozását előszeretettel végezték PPP (Public Private Partnership) konstrukcióban. A 20-25 évre kötött, és még 2010 tavaszán is sorozatban engedélyezett szerződések jelentős terhet róttak a mindenkori kormányokra.