language

Kulcsszavak:

bankok - pénzintézetek highlight_off

Intézmények:

Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata highlight_off
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [12]  Oldalak:   1 2   >  >>

Brókerbotrány: az MFB-törvény módosítását javasolják

Az Országgyűlés költségvetési bizottsága brókerbotrányt vizsgáló albizottságának kormánypárti, szocialista és jobbikos képviselői benyújtották az Országgyűlésnek a Magyar Fejlesztési Bankról (MFB) szóló törvény módosítási javaslatát, amely kiterjesztené a banktitoknak nem minősülő adatok körét.

Most már végérvényesen biztos, hogy Győr jogszerűen bukott el egymilliárd forintot a Quaestorral

“Végérvényesen bizonyítást nyert, hogy a [győri] önkormányzat szabályosan, a törvényi előírásoknak megfelelően” vásárolt állampapírokat a Quaestornál, mondta a győri önkormányzati szóvivője.

Közpénzek a Quaestornál: csúcsra jár a kormányzati ködgép

Hiába kerülnek nyilvánosságra naponta új információk a Quaestor-ügyben, a kérdések gyorsabban szaporodnak, mint a válaszok. Különösen messze vagyunk attól, hogy kiderüljön, hogy milyen konstrukcióban, ki és mennyi közpénzt rakott a bebukott cégcsoportba, illetve hogy a befektetésekről, majd azok kivonásáról szóló döntések meghozói mit tudtak a csoport működésének kockázatairól és pénzügyi helyzetéről. Az üggyel kapcsolatos adatigénylésekre érkezett válaszokból szemlézünk.

Ők fáztak rá a brókerbotrányokra

A Miniszterelnökség szerint 21 önkormányzat 10,8 milliárd forintja ragadt bent a bedőlt brókertársaságoknál, a Quaestornál, a Buda-Cashnél és a Hungáriánál.

Quaestor: elrendelték a felszámolást

Szerdán elrendelte a Fővárosi Törvényszék a gyanú szerint 150 milliárd forint értékű fiktív kötvényt kibocsátó Quaestor felszámolását – tudtuk meg. Kiderült: több végrehajtási eljárást indítottak a cég ellen, és érkeznek a hitelezői igények a bíróság asztalára.

Mégis Quaestor-kötvényei voltak Győrnek

Huszonnégy önkormányzatnak volt összesen 10,8 milliárd forintnyi befektetett pénze a brókerbotrányokban érintett cégekben – ezt is mondta többek között Lázár János csütörtöki maratoni sajtótájékoztatóján.

Borkai nekiment Lázárnak

Valótlanságnak nevezte Győr polgármestere csütörtöki sajtótájékoztatóján a Miniszterelnökséget vezető miniszter állítását, miszerint a győri önkormányzat pénzt fektetett Quaestor-kötvényekbe.

Borkai cáfolja Lázárt: állítja, hogy Győr csak állampapírt vett

Borkai Zsolt, Győr polgármestere rendkívüli sajtótájékoztatót hívott össze csütörtök estére, hogy demonstrálja: a Quaestoron keresztül államkötvénybe fektettek, és nem fedezetlen Quaestor-kötvényt vásároltak. A három alpolgármesterrel, a jegyzővel és az aljegyzővel, valamint a gazdálkodási főosztályvezetővel körbebástyázott Borkai ezzel a Lázár János csütörtöki sajtótájékoztatóján elhangzottakra utalt.

Brókerbotrány: hazaérkezett a Kun-Mediátor társtulajdonosa

Hazaérkezett Magyarországra a Kun-Mediátor társtulajdonosa - tudta meg az ATV Híradója. A férfi egy külföldi konferencián volt, amikor kiderült, hogy a cége bajban van. Az ellenzéki pártok szerint a felügyeletnek ebben az esetben is észre kellett volna vennie, hogy valami nincs rendben a társaságnál. A kormányszóvivő szerint ez viszont a pénzügyi rendszer felelőssége. Részletek a videóban.

Cseleznek Quaestor-ügyben

A Fővárosi Törvényszék jogerősen is helybenhagyta a Quaestor-ügy három érintettjének harmincnapos előzetes letartóztatását, miközben a Fidesz-KDNP egy "kamu albizottságban" csak a 2010 előtti kormányok felelősségét vizsgálná a brókerbotrányban, sőt, a Rogán Antal által benyújtott kártalanítási javaslattal is cseleznének. Így sokan hoppon maradhatnak, nemcsak a károsultak, hanem a bankok és a Quaestorba soha be nem fektető ügyfeleik is.
Találatok: [12]  Oldalak:   1 2   >  >>