Közel 50 hivatalos személy vesz részt az összehangolt akcióban, többek között az önkormányzatnál is házkutatást tartanak a Czeglédy Gergő alpolgármestert érintő ügyben.
Az önkormányzat a saját védelme érdekében közzétette azokat a szerződéseket, melyekre az ügyészség kíváncsi volt, de nem mindenhol takarták ki megfelelően a neveket.
A Pécsi Ítélőtábla a Pécsi Fellebbviteli Főügyészség indítványának megfelelően helyben hagyta a befolyással üzérkedés bűntettében az elsőfokú bíróság ítéletét – írja közleményében a Pécsi Ítélőtábla.
A Magyar Nemzet úgy tudja, hogy a hatóságok a ma reggeli házkutatások során őrizetbe vették Czeglédy Gergő óbudai alpolgármestert, a baloldali összefogás politikusát. A Központi Nyomozó Főügyészség vesztegetést állítva elkövetett befolyással üzérkedés és más bűncselekmények kapcsán folytatott nyomozást.
Márciusban vettek őrizetbe négy embert fiktív szerződések miatt, de a III. kerületi polgármester már akkor közölte, hogy hivatali dolgozó nem érintett, és a választások elé időzített lejáratásnak tartja az ügyet.
A magyar politika legmagasabb szintjéről sikálták el három éve az ország egyik leggazdagabb embere, Gattyán György 19,4 milliárd forintos adócsalási ügyét egy egykori NAV-nyomozó szerint.
Csütörtökön lezárult az utóbbi évek egyik legsúlyosabb korrupciós büntetőperének egyik fejezete azzal, hogy a Fővárosi Ítélőtáblán döntés született azokról a vádlottakról, akik bűnösnek vallották magukat a Völner Pál volt igazságügyi államtitkár és Schadl György volt végrehajtó elnök főszereplésével zajló büntetőügyben.
Előkelő helyen szerepel a magyar képviselőcsoport az EP-képviselők kifogásolható ügyeit gyűjtő EP-képviselő Szabálysértési Projekt (MEP Misconduct Project) adatbázisában: a magyar küldöttek több mint felének nevéhez kapcsolódik valamilyen kétes ügy. Ezek elsősorban magyar közpénzekkel kapcsolatosak, ami nem csoda, hiszen a magyar EP-képviselők jelentős része brüsszeli munkáján kívül Magyarországon is fontos politikai funkciókat tölt be.