A Mol nyerte a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat által üzemanyag szállítására kiírt közbeszerzést. A beszerzés előzménye, hogy tavaly decemberben a kormány közölte, az OMV nyerte a kormányzati szervek egységes tankolására kiírt tendert, mivel az osztrák olajipari társaság minden üzemanyag-kategóriában 2-3 forinttal nagyobb kedvezményt ajánlott a Mol-nál.
Eddig magától értetődő volt, hogy állami autóba a Molnál kell tankolni. Most, hogy az OMV aláígért a Mol árainak, mindenki megmutathatta, mit is gondol az úgynevezett versenyről.
Találós kérdés: miként lehetséges, hogy bár a Molnak több településen van töltőállomása, mint az OMV-nek, mégis a kutak jobb eloszlása döntött az osztrákok mellett?
Nem jelentek meg a honvédelmi és rendészeti bizottság pénteki ülésén az MSZP-s tagok, így a benzintender miatt összehívott ülés határozatképtelen volt.
A Fidesz tájékoztatást vár Kránitz László MSZP-s képviselőtől arról, hogy "valóban érdekelt-e a soproni OMV-benzinkút üzemeltetésében, így közvetlenül is haszonélvezője-e a magyar adófizetők számára rendkívül káros" kormányzati benzintendernek?
Több ponton is kedvezőbb ajánlatot tett az osztrák OMV a kormányzati benzintenderen, s miután ajánlatába bevonta az Agip és Avanti hálózatot is, az értékelés során 24 ponttal többet kapott az összesítéskor.
A Fidesz szerint a magyar kabinet nemcsak az osztrák államot, hanem az MSZP-t is támogatja a kormányzati benzintender eredményével, hiszen képviselőjük, Laboda Gábor cége a pályázaton nyertes OMV-s benzinkutakat üzemeltet.
Tudatosan alakította át a kormány úgy a benzintendert, hogy azon az OMV nagyobb biztonsággal nyerjen - véli a honvédelmi és rendészeti bizottság fideszes tagja.