language

Intézmények:

Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal highlight_off

Személyek:

Ghaith Pharaon highlight_off

Ghaith Pharaon

Ghaith Rashad Pharaon (1940. szeptember 8. – 2017.) szaúd-arábiai üzletember, bankár, egykor a Bank of Credit and Commerce International(wd) befektetője. Járt a 2015. szeptember 12-dikén megtartott seregélyesi szüreti felvonuláson. A seregélyesi Zichy–Hadik-kastély a Pharaon cégcsoport tulajdonába tartozik. Csalás és sikkasztás vádjával a Szövetségi Nyomozó Iroda körözési listáján szerepel. (Wikipédia)

 

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [6]  Oldalak:   1

Újabb adalék a Pharaon-rejtélyhez: a sejk magyar akart lenni

Nincs a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal – egyébként hiányosnak tűnő – Pharaon-aktájában információ arról, hogy a csalás, zsarolás és felbujtás miatt körözött Ghaith Pharaon szaúdi milliárdos magyar állampolgárságot akart szerezni, noha egy másik hivatalos dokumentumból kiderül, hogy honosítási kérelmet nyújtott be. Újabb különös információval gazdagodott tehát a Pharon-ügy, amiről Pintér Sándor belügyminiszter kerek perec kijelentette, hogy inkább ne bolygassák azt, mivel az érintett már meghalt.

Pharaon-ügy: átlátszó trükk felett hunytak szemet a magyar hatóságok

Tartózkodási engedélyének meghosszabbításakor Ghaith Pharaon szaúdi milliárdos nem csatolt be jövedelemigazolást, ellenben azt állította, hogy a tiszteletbeli konzul tartja el. Erről papírja is volt, amit a bevándorlási hivatal simán elfogadott. Pedig életszerűtlen, hogy egy külföldi befektetőt, aki nagy értékű ingatlanokat vett Magyarországon, egy másik magánszemély tart el. De arra jó volt ez a trükk, hogy a pénzmosással gyanúsított üzletember vagyoni helyzete rejtve maradjon a hatóságok előtt.

Kiderült végre, miért nem tudták levenni Ghaith Pharaon ujjlenyomatát

Megsérülhettek Ghaith Pharaon ujjain a barázdák, ezért nem tudták levenni ujjlenyomatait a Bevándorlási- és Állampolgársági Hivatal emberei. Ez derül ki a belügyminiszter válaszából, amit ellenzéki képviselők kérdésire küldött. Már azt is tudjuk, hányszor járt Magyarországon Pharaon.

Pintér: Pharaon ujjbegyén sérültek a barázdák

Amióta októberben kiderült, hogy a terroristák pénzelésével és az USA eddigi legnagyobb pénzügyi csalássorozatában való részvétellel gyanúsított szaúdi olajmilliárdos megvett egy telket a kormányfő szomszédságában, a fél hazai sajtó próbálja megfejteni, hogyan történhetett ez meg. Hogyan került az országba, hányszor járt itt stb. Az elég jól dokumentált és a Belügyminisztérium által is megerősített, hogy Ghaith Pharaon aktív gazdasági tevékenységet folytatott az országban (üzletelt az állammal és Tiborcz Istvánnal is), az azonban kevésbé, hogy hogyan volt ez lehetséges egy nemzetközileg körözött személlyel kapcsolatban.

Pharaon nem úgy jött Magyarországra, ahogy a kormány eddig mondta

Először azt mondták, hogy egyszer igényelt vízumot, aztán azt, hogy kétszer, majd jött egy újabb kormányzati verzió, amiből arra lehetett következtetni, hogy Pharaon egyszer sem adott be vízumkérelmet, mert elintézte helyette más. A legfrissebb állítás, amelyet kérdésünkre kaptunk, hogy az Interpol körözési listáján szereplő szaúdi üzletember egyszer valóban adott be személyesen vízumkérelmet, miután a jordán konzul elindította neki a procedúrát Budapesten. Az továbbra sem világos, hogyan Pharaon kapott-e tartózkodási engedélyt hónapokkal a vízumigénylése előtt. Ennél is különösebb, hogy Lázár és Szijjártó hetente máshogy, egymásnak is ellentmondva emlékezett az olajmilliárdos vízumigénylésének időpontjára.

Tiborcz István ismerőse kért vízumot Pharaonnak

A kormányközeli körökben is járatos Naffa Zaid, Jordánia budapesti tiszteletbeli konzulja kért szóbeli jegyzékben vízumot az amerikai hatóságok által körözött Ghaith Pharaonnak 2014 szeptemberében – derült ki Szijjártó Péter parlamenti válaszából. A külügyminiszter Harangozó Tamás szocialista képviselő kérdésére közölte, hogy a vízumeljárás lefolytatását követően a vízumot a bejrúti konzulátus állította ki 2014. október közepén.
Találatok: [6]  Oldalak:   1