language

Személyek:

Borovszky Tímea highlight_off

Lapok:

Magyar Nemzet (MNO) highlight_off

Magyar Nemzet (MNO)

A lapot Pethő Sándor és Hegedűs Gyula alapította 1938-ban. Jobboldali, náciellenes lap volt. 1944-45 között rövid időre a német megszállás idején betiltották. Utána rendszert bíráló politika álláspontot nem közölhetett. 1953-tól a lap Nagy Imrét támogatta Rákosival szemben. 1954-ben a Hazafias Népfront lapja lett, de 1956-ban felvállalta a Petőfi-kör népszerűsítését. A forradalom vezető sajtóorgánuma és a kormány félhivtalos lapja lett. November 4-től 1957 szeptemberéig nem jelenhetett meg a lap.

 

A lapprivatizáció, a konfliktusok miatt a lap népszerűsége csökkent a rendszerváltás után. 1996-ban a Postabank lett a lap tulajdonosa. Ekkor egy mérsékelt, független jobboldali lapként működött. 2000-ben a Magyar Nemzet egyesült a Napi Magyarország nevű, radikálisabb jobboldali nappal, innentől nyíltan a Fideszhez közel álló lapként működött. A Nemzet Lap- és Könyvkiadó Kft. tulajdonosa a Fidesz volt pártpénztárnoka, Simicska Lajos volt. 2015-ben, a Simicska-Orbán szakítást követően ennél a lapnál is felállt a szerkesztőség Fideszhez hű része, a lap innentől polgári konzervatív, ellenzéki hangvételűvé vált. A 2018-as kampányban aktív szerepet vállalt korrupciós ügyek közlésével, de a kétharmados Fidesz-győzelem után Simicska hirtelen bejelentette: felfüggeszti a Magyar Nemzet kiadását. Utolsó száma 2018. április 11-én jelent meg. 2019február 6-tól a Magyar Idők átvette az időközben megszűnt Magyar Nemzet nevét, miután Simicska médiabirodalmát újra a Fideszhez közeli oligarchákhoz került. A jelenlegi Magyar Nemzetet a Magyar Idők Kiadó Kft. adja ki, melynek tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány nevű fideszes médiakonglomerátum.

A lap főszerkesztője: Toót-Holló Tamás.

Támogasd a sajtóadatbázis fenntartását rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [22]  Oldalak:   1 2 3   >  >>

Blokkolja a rendőrség az elszámoltatást?

A Magyar Nemzet információi szerint legkevesebb nyolc olyan büntetőeljárást zárt le a közelmúltban a rendőrség, amely Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztos feljelentése alapján indult.

Már a rendőrség is nyomoz a Borovszky-ügyben

Hűtlen kezelés gyanúja miatt elrendelte a nyomozást a rendőrség a korábban Borovszky Tímea vezette, a volt oktatási tárcán belül működő Esélyegyenlőségi Főigazgatóság szerződéskötéseinek ügyében az elszámoltatási kormánybiztos feljelentése alapján. Nyomoz a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) – ugyancsak Budai Gyula feljelentése nyomán – a vidékfejlesztési intézet korábbi szerződéseinek ügyében is. A nyomozások elrendeléséről a kormánybiztos tájékoztatta az MTI-t pénteken.

„Szakértők”: színlelt szerződések Hiller minisztériumában

A Borovszky Tímea által vezetett Esélyegyenlőségi Főigazgatóságon egyesek színlelt szerződésekkel dolgoztak, az akták jelentős részéből alapvető dokumentumok hiányoztak, a megbízottakat versenyhelyzet teremtése nélkül választották ki – derül ki a még Hiller István idején készült minisztériumi jelentésből.

Milliókkal támogatták saját alapítványaikat

A Hiller István vezette egykori Oktatási és Kulturális Minisztérium esélyegyenlőségi főigazgatója és főigazgató-helyettese is olyan alapítványok több millió forintos támogatásának megítélésében működött közre, amelyekben maguk is érdekeltek voltak – derül ki a lapunk birtokába került minisztériumi ellenőrzési jelentésből.

Becsődölt az Educatio?

Családtagok belterjes hálózata szövi át az oktatási tárca fontos szervezeti egysége, az Educatio Kft. esélyegyenlőségi igazgatóságának jól honorált munkatársi körét. Közülük többen a Borovszky-botrányban is érintettek. Eközben az igazgatóság nem fizeti ki a „végeken” kulimunkát végző megbízottainak többségét.

Hiller dicsérte a vádlottat

Bűnösnek mondta ki vesztegetés bűntettében és felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte a bíróság tegnap Borovszky Tímeát. A vádlott az oktatási tárca esélyegyenlőségi főigazgatójaként a mai napig kapja 600 ezres fizetését, és be sem kell járnia munkahelyére. Hiller István miniszter tegnap tanúként dicsérte a vádlott szakértelmét.
Találatok: [22]  Oldalak:   1 2 3   >  >>