language

Akták:

Brókerbotrány 2015 highlight_off

Lapok:

VS.hu

Az online portál 2013 november 5-én indult el, eredeti terv szerint középen álló szerkesztőtáborral, mely tartózkodik a markáns véleménynyilvánítástól. 2014 augusztus végéig Kerényi György volt a portál főszerkesztője, ám ő hamarosan lemondott, miután egyre nyilvánvalóbbá vált, hogy a lap valójában Szemerey Tamás érdekeltségébe tartozik, aki Matolcsy György jegybankelnök unokatestvére. A VS ebben az időben támogatásokat kapott a jegybank alapítványaitól, ami megkérdőjelezte a független működést.  2016-ban látta napvilágot azok az adatok, amelyekből egyértelművé vált, hogy ki áll a portál és az azt kiadó New Wave Production Kft. mögött. Ekkor az addigi a portálnál dolgozók közül szinte mindenki felmondott. A lap végül hosszú agónia után 2019. februárjában szűnt meg, miután a New Wave több áttételek keresztül a Közép-európai Sajtó és Média Alapítványhoz (KESMA) sodródott.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [29]  Oldalak:   1 2 3   >  >>

Örökre eltanácsolnák a pénzügyi piactól a brókerbotrány szereplőit

A Magyar Nemzeti Banknál még tartanak a brókerbotrány kirobbanása után indított vizsgálatok, de eddig még nem tártak fel újabb, súlyosabb eseteket. Windisch László alelnök szerint az egyik cél a személyi felelősség kimondása, hogy a jövőben el lehessen utasítani az érintettek kérelmeit.

Csányi: Vannak félelmeim, hogy az EU-s pénzosztásnál lejt majd a pálya

Nem zavarja, hogy az állam bankokat vásárol, de árgus szemekkel lesi a Lázár János alá tartozó nemzeti pénzügyi csoport ténykedését. A Miniszterelnökséget vezető miniszterrel aktív, de nem gyümölcsöző levelezést folytat, a Jobbikkal semmilyen kapcsolata nincs. Kizártnak tartja, hogy az ő kedvéért csökkenne az áfa, bár jól jár vele, a mezőgazdaságban még nagyszabású tervei vannak, az OTP pedig 2 hónapon belül bankot vásárol.

Újabb fekete lyuk az egyik Quaestor-cégnél

A Quaestor Befektetési Alapkezelőnél volt néhány áprilisi nap, amikor nem a jogszabályoknak megfelelően történtek a dolgok. A pénzügyi felügyelet egyelőre nincs róla meggyőződve, hogy a befektetési jegyeket egyáltalán nem forgalmazták, amióta az arra jogosult Quaestor-cégnél megindult a felszámolásba torkolló eljárás. Négymilliárd forintnyi befektetésről van szó.

Vádat emeltek a quaestoros agrárdiplomata, Kiss Szilárd ellen

Az ügyészség szerint vesztegetéssel próbálkozott, amikor cége nem tudta visszafizetni a felvett hitelt. Kiss Szilárd a moszkvai nagykövetségen korábban mezőgazdasági attasé volt, közreműködött vízumok kiadásában, és több Quaestor-cégben is tisztségviselő volt.

Borkai cáfolja Lázárt: állítja, hogy Győr csak állampapírt vett

Borkai Zsolt, Győr polgármestere rendkívüli sajtótájékoztatót hívott össze csütörtök estére, hogy demonstrálja: a Quaestoron keresztül államkötvénybe fektettek, és nem fedezetlen Quaestor-kötvényt vásároltak. A három alpolgármesterrel, a jegyzővel és az aljegyzővel, valamint a gazdálkodási főosztályvezetővel körbebástyázott Borkai ezzel a Lázár János csütörtöki sajtótájékoztatóján elhangzottakra utalt.

Furcsán apad a vagyon az egyik leginkább elhallgatott brókerügyben

A Hungária Értékpapír a mai napig fizeti brókereit, miközben a törvényi előírás ellenére az ügyfelek nem jutnak hozzá fellelt befektetésükhöz. A legkevesebbet a másodikként kirobbant brókerügyről lehet hallani, pedig a Hungária Értékpapír tulajdonosai a gyanú szerint mindazt a jogsértést elkövették, amit a másik három befektetési csalás szereplői. Az értékpapírszámlákról lenyúltak az ügyfelek pénzéből, nem tudják törleszteni vállalati kötvényeiket, ráadásul szűkebb hazájukban, Cegléden piramisjátékot is űztek.

Varga: semmilyen pénzt nem tartottam a Kun-Mediátornál

Varga Mihály szerint mindenki ismerte a Kun-Mediátor tulajdonosait Karcagon, de ő maga semmit nem tudott a cég illegális tevékenységéről vagy az általuk ígért magas kamatokról, és személy szerint soha nem volt ott befektetése vagy megtakarítása. A nemzetgazdasági miniszter a Karcag TV-nek adott interjút.

Fideszes vagy Jobbikos volt a karcagi Bróker Marcsi?

Politikai hullámokat vetett a parlamentben a karcagi brókerbotrány. A Jobbik a kormány karcagi tagjait vonná kérdőre az ügyben, az államtitkár viszont a jobbikos képviselőt és az MSZP-t is megpróbálta a Kun-Mediátor Kft-hez kötni.

Csányi: 135 milliárd forintnak megkezdődött az ellopása

Csányi Sándor szerint sok igazságtalanság éri most a bankszektort, a becsületesek fizetnek a nem becsületesek helyett, és ha aláríják a Quaestor-törvényt, az Alkotmánybíróságon és Strasbourgban is megtámadják azt. Az OTP első embere szerint nem csak ez a baj: elkezdődött a takarékszövetkezeteknek juttatott 135 milliárd állami pénz ellopása, és az sem megnyugtató, hogy Lázár János kezeli az uniós pénzeket. Csányi odamondogatós kedvében volt az OTP első veszteséges évét záró közgyűlésen.
Találatok: [29]  Oldalak:   1 2 3   >  >>