2003-ban Erzsébetváros akkori vezetése a Király utca 25-27-29. eladásáról döntött. A többmilliárdos ingatlanvagyonról szóló szerződéstől öt évvel később elállt a városvezetés, amit akkor hiába támadott meg az ingatlancég. 2019-ben a fideszes vezetés újra elővette a szerződést, átalakította és alá is írta az ingatlanok eladását, olyan kötbért vállaltak azonban, amire a kerületnek nem volt fedezete. Időközben polgármestert váltottak Erzsébetvárosban, az átadáskor viszont „elfelejtettek” szólni a folyamatban lévő szerződésről, így a jelenlegi kerületvezetés már azzal szembesült, hogy milliárdos követelése van egy végrehajtónak az önkormányzattal szemben. Perre mentek, feljelentést tettek és nyertek: náluk maradnak az ingatlanok. 19 évig húzódó ingatlaneladási szerződés, perrel, büntetőfeljelentéssel, végrehajtókkal, és az ügybe beletenyerelő Miniszterelnökséggel.
Bedöntheti a VII. kerületi önkormányzatot a Király utcai ingatlanok pere. A kötbér-számláló már 11 milliárd felett jár. Niedermüllerék a szerződés létét is vitatják.
Király utcai ingatlanok értékesítése során bekövetkező nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés miatt tettek feljelentést a 2019-ben leváltott városvezetés ellen a VII. kerület új vezetői, a Nemzeti Nyomozó Iroda vizsgálja az ügyet.
A Nemzeti Nyomozó Iroda nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés gyanúja miatt rendelte el a nyomozást.
A rendőrség nyomoz, a Fidesz azt mondja, a polgármester foglalkozzon inkább az áramlopással.
Niedermüller Péter, Erzsébetváros DK-s polgármestere azzal vádolta meg szerdán a kerület korábbi, kormánypárti vezetését, hogy 800 millió forint kárt okozott, amikor egy több mint egymilliárd forint értékű ingatlanegyüttest 300 millió forintért "játszott át" egy befektető kezére.
Bruttó százezer forintos ügyvédi órabér jogi konzultációért, havi 300 ezer forint a kerületi média jogi szempontú figyeléséért. Az új polgármester felmondta az elődje szerződéseit, hiszen csak a hivatal megbízásai 72 milliót vittek el tavaly, és ebben az önkormányzati cégek ügyvédi kiadásai még nincsenek is benne.
Úgy tűnik, nem lesz könnyű megszabadulni a fővárosi kerületeket megkárosító parkolási rendszerektől. November 4-én állt fel az új erzsébetvárosi önkormányzat; Niedermüller Péteréknek azonnal a nyakukba szakadt a korábbi városvezetés hagyatéka, a Kupper András-féle centrumos parkolási rendszer. Pont Kupper miatt áll a bál Zuglóban is, ahol Horváth Csabáék az előző városvezetés által elindított közbeszerzést próbálnak lezárni, aminek az lehet a következménye, hogy újabb szerződést kötnek a terhelt múltú parkolási vállalkozóval.
Kétmillió forintot szavazott meg a fideszes vezetésű Erzsébetváros kormánypárti többsége a Deutsch Tamás fideszes EP-képviselő elnökölte Hét Határ Egyesületnek, amely cserébe olyan "szolgáltatásokat" nyújt a kerületnek, amely közhasznú céljai közt amúgy is szerepel. Ez az összeg többszöröse annak, amennyit helyi civil szervezetek pályázataira megítélt az önkormányzat, a helyi szocialisták szerint a Hét Határra költendő pénzt "biankó" szavazták meg, ezért interpellálni kívánják a polgármestert.