language

Intézmények:

Budapest Gyógyfürdői és Hévízei Zrt. highlight_off

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [8]  Oldalak:   1

A BKK-nál már gyakorlat bukott vezetőket alkalmazni

Újabb meghökkentő személyzeti döntésre készül a Budapesti Közlekedési Központ. A Design Terminál beruházása körüli botrányban érintett Központi Szolgáltatási Főigazgatóság akkori pénzügyi vezetőjét alkalmaznák. Még szép, hogy pénzügyi vezetőként.

A választás előtt született a 600 milliós beléptető-üzlet

Szerződéshosszabbítás helyett új beléptetőrendszert vásárolt a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei (BGYH) Zrt. A tendernyertes részben átveszi a régi technikát. A megállapodást vélhetőleg az is elősegítette, hogy a régi szállító az új szállító leányvállalata. A szerződés értéke nettó 632 millió forint.

A főváros mentené a Rác fürdőt

György István városüzemeltetési főpolgármester-helyettes szerint a Rác fürdőt felújító cég csődegyezsége menthetné meg a beruházást. Bírálta, hogy az előző városvezetés eleve kisebbségi részt vállalt a fedezet nélküli, túlhitelezett, tisztázatlan értékű fejlesztésben, aminek kapcsán feljelentés is született. Budapest jelenlegi vezetését az ügyben semmilyen felelősség nem terheli – tette hozzá.

Jutalmak a fővárosi cégeknél

A csőd szélén táncoló fővárosi önkormányzat az idén – eddig – összesen 342 millió forintot fizetett ki a Budapesti Városüzemeltetési Központ (BVK) kötelékébe tartozó cégek alkalmazottainak prémium, ösztönzés és jutalom címén.

Milliárdokra leltek a fővárosi közműcégeknél

A főváros forráshiánya a Demszky Gábor által jelzett 50–60 milliárd forint helyett 160 milliárdra tehető – jelentette be tegnap György István főpolgármester-helyettes.
Találatok: [8]  Oldalak:   1