language

Intézmények:

Civil Összefogás Fórum - Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány highlight_off

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

Civil Összefogás Fórum - Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány

A CÖF, illetve a jogi személyiségként mögötte álló CÖKA 2009-ben alakult meg. Elsősorban az Orbán-kormányokat támogató tömegrendezvényei, a békemenetek szervezőjeként vált ismertté a nyilvánosságban. Bár a kormány rendszeresen támadja a hazai civil szférát, a magát szintén civilnek nevező CÖF ezalól kivételt képez – számos állami vállalat több száz milliós támogatásával gazdálkodhatnak.

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [9]  Oldalak:   1

Még elvi kockázata sincs annak, hogy a pártok lebuknak

A Fidesz választási kampányára nagyjából négyszer nagyobb összeget fordítottak, mint amennyit a hatályos jogszabályok lehetővé tennének – ezt állítják a korrupció ellen küzdő civil szervezetek. Különben más pártok is túlköltekeztek, de hogy miből volt erre pénzük, azt ma senki nem tudja. Az Állami Számvevőszék szerint viszont minden rendben van.

Koncepciós erőszak a magyar civilek ellen

Csizmadia László egy személyben tökéletesen megtestesíti mindazt, amit a Fidesz gondol a civil szervezetekről.

A CÖF közpénzeit kutatná az LMP

Az LMP közérdekű adatigénylést nyújt be annak érdekében, hogy kiderüljön, kap-e közpénzt a Civil Összefogás Fórum (CÖF), illetve a CBA és a COOP a Földművelésügyi Minisztériummal kötött stratégai együttműködés keretében.

„A civilek a demokráciát védik Orbán Viktortól és címzetes álciviljeitől”

Az Együtt-PM szövetség szerint az Ökotárs Alapítvány a magyar demokráciát védi, arra pedig továbbra sem kaptak megnyugtató választ, hogy a Civil Összefogás Fórum (CÖF) - Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány (CÖKA) hogyan finanszírozza működését.

Offshore pénzből kampányol a CÖF?

A fideszes offshore piócák alighanem visszacsorgatják a százmilliók egy részét a CÖF-höz, amely aztán sohasem látott gyűlöletkampányt folytat a magyar adófizetők lenyúlt pénzéből - közölte Szanyi Tibor, a szocialisták európai parlamenti képviselő-jelöltje.

Demonstrációs reklámok: nincs egyenlő mérce

Az összellenzéki demonstrációról társadalmi célú reklámokat akart elhelyezni a médiában a Haza és Haladás Egyesület, de a Klubrádió kivételével mindenhonnan elutasították. Ezzel szemben az álcivil CÖF közpénzből reklámozhat - mondta Juhász Péter, az Együtt-PM társelnöke.

Dr. Bíró Endre: A politikai korrupció

A politikai uralom közvetlen befolyása az állam, a gazdaság és a nonprofit szektor működésére a korrupciónak egy sajátos típusát eredményezi. A politikai korrupció olyan befolyásgyakorlás és egyéni érdekek, személyes tényezők érvényesítése, amely az állami hatáskör gyakorlását politikai szempontoknak rendeli alá.
Találatok: [9]  Oldalak:   1