language

Kulcsszavak:

csalás highlight_off

Akták:

Gripen-ügy highlight_off

Gripen-ügy

Gripen-ügy

A magyar kormány 2001-ben döntött a NATO csatlakozás után időszerűvé vált harcászati repülő erők fejlesztéséről. Sokáig az Egyesült Államok F 16-os vadászrepülők bérbeadásáról szóló ajánlata tűnt biztos befutónak, azonban a nemzetbiztonsági kabinet 2001. szeptember 10-én tartott ülésén Orbán Viktor miniszterelnök a várakozásokkal ellentétben a svéd Saab, valamint a vállalatban 20%-os részesedéssel rendelkező brit BAE Systems hadiipari konszern svéd gyártmányú Gripen vadászgépek bérbeadására vonatkozó ajánlatát hirdette ki a tender győzteseként. A magyar állam és az Egyesült Államok k özött kialakuló diplomáciai affér mellett megindult a máig tartó találgatás a Gripen-gépek megvásárlásának tényleges indokairól.


Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [3]  Oldalak:   1

Nyakó István visszautasítja a korrupciós vádakat

Nyakó István, az MSZP szóvivője visszautasítja egy osztrák hetilap titkos brit jelentésre hivatkozó állítását, amely szerint egy osztrák fegyverlobbista a szocialistákon keresztül korrumpálta a beszerzési eljárásokat Magyarországon; a lap szerint a jelentés "a szocialistáknak való 7,5 százalékos kifizetésre" utal.

Orbán rögeszmés, Kóka fenyeget, avagy Zuschlag és a 13 százalék

Bár az utcai zavargásoknak szó szerint lőttek, a politikai elit tagjai tovább bombázták egymás, immár szólövedékekkel. Korrupció gyanúja az egyik, s a másik oldalon, áterőltetett egészségügyi törvény, alkotmányellenesnek tartott gyűlöletbeszéd elleni jogszabály. A kormánypártok, és a teljes politikusgárda zuhanó népszerűsége. Viharos év volt 2007 idehaza.
Találatok: [3]  Oldalak:   1