Kulcsszavak: |
|
Akták: |
A megismételt eljárásban született ítélet szerint nem sikkasztás, hanem csalás volt a Kulcsár-féle brókerbotrány
Több vádlott is várhatóan felülvizsgálatot kér majd a másfél évtizede húzódó Kulcsár-féle brókerbotrány múlt héten kihirdetett jogerős ítélete ellen. 14 év után derült ki például, hogy ami a K&H brókercégénél történt, nem sikkasztás volt, hanem csalás. Jól járhatnak viszont azok a fidesz-közeli körök, amelyek egy ideje ácsingóznak a Britton-tulajdonú Kartonpack Nyrt.-re – a Britton-tulajdonos Kerék Csabát elítélték ugyanis, a Britton Kft. vagyona az államot illeti.
Pár nappal élte csak túl jogerős felmentését Rejtő E. Tibor
Hosszan tartó súlyos betegség után elhunyt Rejtő E. Tibor, a K&H Bank egykori elnök-vezérigazgatója, a Kulcsár Attila nevével fémjelzett brókerbotrány sikkasztással vádolt harmadrendű vádlottja – tudta meg a Magyar Nemzet. A bankár múlt pénteken halt meg, néhány nappal azután, hogy kézhez kapta az értesítést, miszerint a Fővárosi Fellebbviteli Főügyészség visszavonta az őt felmentő elsőfokú ítélettel szemben a tárgyaláson bejelentett ügyészi fellebbezést. Így néhány hónap híján tizennégy évvel azután, hogy – mint Kulcsár mentorát és legfőbb támogatóját – gyanúsítottként hallgatta ki a rendőrség, jogerőre emelkedett az ártatlanságát kimondó bírói döntés.
Kulcsár-ügy - Csúszik a per
Az egyik vádlott, Rejtő E. Tibor, a K and H Bank egykori elnök-vezérigazgatója betegsége miatt szeptemberre halasztották a Kulcsár Attila és társai ellen sok milliárd forintos sikkasztás miatt egy évtizede indult büntetőperben a vádbeszédet a Fővárosi Törvényszéken csütörtökön.
Ki az ország legnagyobb pénzügyi csalója?
A rendszerváltás óta számos esetben megrázták már botrányok a magyar pénzügyi szektort, az alábbiakban a legemlékezetesebb eseteket foglaltuk össze, nem titkoltan azzal a céllal, hogy választ találjunk, ki az elmúlt közel 30 év legnagyobb pénzügyi csalója. Meglátásunk szerint ezt a címet egyértelműen a Quaestor, illetve Tarsoly Csaba "érdemli ki", aki feltehetően egy igen jól felépített rendszerben hosszú évekig felderítetlenül építette minden idők legnagyobb magyar pilótajátékát, amiben 200 milliárd forint feletti pénzösszeget vontak be a befektetőktől. Tarsolynak nem mellesleg azt is sikerült elérnie, hogy mindezek ellenére ne úgy vonuljon be a magyar történelembe, mint az emberek kifosztója, hiszen a Quaestorra külön törvényt szabtak, a kötvényeseket lényegében teljes mértékben kártalanítják (egyeseknek még a meg nem szolgált kamatokat is kifizetik!)
Kulcsár-ügy
Quaestor botrány
Bajics Éva
Balázs László
Budai László
Kecskés Lászlóné
Kis Sándor
Lupis József
Seres István
Tallér Károly
Tribuszer Zoltánné
Vajda László
Vellai Györgyi
Baumag Stratégiai Fejlesztő Szövetkezet
Buda-Cash Brókerház Zrt.
Civis Global Brókerház
Fortress Befektetési és Pénzügyi Kft.
Fortress Holdings LLC
Globex Holding
Hungária Értékpapír Zrt.
Kun-Mediátor Szolgáltató Kft.
London Bróker Rt.
Lupis Brókerház Rt.
Pilis-Invest Szövetkezet
Quaestor Befektetési Alapkezelő (QBA) Zrt.
bankok - pénzintézetek
csalás
háttér
A Nyírfa-ügytől a Quaestor-botrányig
A Hetek által megkeresett rendőrségi és titkosszolgálati szakemberek szerint azért folyhattak a hatóságok orra előtt a brókerbotrányban megismertekhez hasonló bűncselekmények, mert az elmúlt 25 évben teljesen demoralizálódott az érdemi gazdaságvédelmi felderítés.
Hazudni sosemvolt milliárdokat
Tíz évvel Szász Károly megveretése és a később brókerbotrányként elhíresült ügyet kirobbantó, kórházi ágyon tartott sajtótájékoztatója után még mindig csak abban lehetünk biztosak, hogy Kulcsár Attila „becsapott” ügyfelei közül nem mindenki „tévedésből” ül a vádlottak padján.
Romániába is juthatott a brókerbotrányból származó pénzből?
A romániai hatóságok szerint 4,8 millió eurót juttattak néhány éve Bihar megyei természetes és jogi személyeknek magyarországi banki csalásokból származó pénzből. A megyei rendőrség szóvivője annyit mondott: egy nagy visszhangot kiváltó magyarországi ügyről van szó, de azt nem akarta megerősíteni, hogy ez az ügy a 2003-ban kipattant brókerbotrány.
Meghökkentő fordulatok a K & H-perben
Még a nyári ítélkezési szünet előtt első fokon ítélet születhet a K & H-per megismételt eljárásában, amely 2011-ben számos fordulatot hozott, és ellentmondások sorát is. A per ma folytatódik.
Kulcsár saját tartalékából segítette ki milliókkal ügyfeleit
A tanú, aki az 1990-es évek első felében a kormányoldal ismert alakja volt, elmondta: egy ismerőse ajánlotta neki Kulcsárt, ezért 2000-ben rábízott 30-40 millió forintot vagyonkezelés, illetve portfólió-kezelés céljából.
A Postabank-botránytól a Fradi-pályáig - az MVM-nyomozás egyik kulcsszereplőjének ügyei
Feltűnt a neve a Postabank-ügyben, találkozott a Bécsbe menekült Kulcsár Attilával, és fontos pozíciót tölt be a zavaros helyzetű ferencvárosi focicsapatnál Szász András, akit szerdán az MVM szövevényes offshore-ügyletei miatt gyanúsítottként hallgattak ki. Korábban több tízmilliós csalással gyanúsították, és nemzetközi elfogatóparancsot is adtak ki ellene, de jogerősen nem ítélték el.
Kulcsár-ügy
MVM-ügyek 2005-2008
Postabank-ügy
Kocsis István
Molnár László (MVM)
Szász András
Varga-Sabján László
Aquifex Limited
Kárpát Energo Zrt.
Magyar Villamos Művek (MVM) Zrt.
Nádor 95 Rt.
Power Investments International II. S.Á.R.L.
Trigon Bank
állami / önkormányzati vállalat
csalás
energia
hűtlen kezelés
offshore
titkosszolgálat