language

Kulcsszavak:

csalás highlight_off

Akták:

Rendőri korrupció 2012 highlight_off
825.500.000 Ft

Rendőri korrupció 2012

Rendőri korrupció 2012

A rendőrségi korrupciós ügy 2012. június 1-jén robbant ki, amikor Vizoviczki Lászlóval, számtalan budapesti szórakozóhely tulajdonosával és egyik emberével együtt őrizetbe vették Kalmár Tamást, a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) közrendvédelmi főosztálya vezetőjét és Hopka Lajost, a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) speciális bűncselekmények elleni osztálya vezetőjét. Ezután Gulyás Imrére, az NNI szervezett bűnözés elleni főosztálya vezetőjére és Koblencz Attilára, az NNI kiemelt ügyek osztálya felderítőjére csaptak le. A feltételezések szerint Vizoviczki azért élvezhetett évtizedes védettséget, mert magas rangú rendőröket fizetett le, akik cserébe tájékoztatták a rendőrségi razziákról, illetve segítettek eltussolni neki botrányos ügyeket. (Index.hu)

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [10]  Oldalak:   1

Indokolatlan titkosítás? Legalább két Vizoviczki-per lesz

Bár elvileg már a végéhez közeledik a Vizoviczki László és társai ellen minősített vesztegetés és adócsalás miatt 2012 nyarán indult eljárás, még nem lehet tudni, mikor zárhatja le a Központi Nyomozó Főügyészség a nyomozást, mivel a védők, kiváltképp a főrendőrök ügyvédei indítványok sorát kívánják még beterjeszteni.

Két vádirat V. Lászlóék ellen

A Magyar Nemzet információi szerint napokon belül megkezdheti a nyomozó hatóság a V. László nevével fémjelzett rendőrségi vesztegetési botrány, valamint a költségvetési csalás miatt folyamatban lévő nyomozás iratainak ismertetését.

Bűnügyi infókat súghattak V. Lászlónak a gyanúsított főrendőrök

Már minősített és személyes adatokkal való visszaéléssel is gyanúsítja az ügyészség a Nemzeti Nyomozó Iroda két egykori vezetőjét, amiért bizalmas információkat adtak ki az éjszaka császáraként emlegetett Vizoviczki Lászlónak. Az újabb gyanúsítás ellenére a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) hamarosan lezárja a nyomozást.

V. László egy ügyet megúszott

Bűncselekmény hiányában szüntették meg a Művészeti és Szabadművelődési Alapítvány által a 2000-es évek első felében kötött szerződések ügyében tavaly indított nyomozást – tudta meg a Magyar Nemzet. Az érintett cégek egyike az éjszakai életből ismert V. László érdekeltségébe tartozott.

Vizoviczki-ügy: Állami dolgozók sora a lefizetettek listáján

Nem csak a nyomozás kezdete óta megnevezett hét rendőr gyanúsított segítette törvénytelen eszközökkel a magát korábban egy interjúban szórakozóhelybirodalom-tulajdonosnak mondó Vizoviczki László vállalkozásainak zavartalan működését, hanem számtalan állami alkalmazott is, köztük egy pénzügyőr és egy tűzoltó is.

Már ötvenegy gyanúsított

A Magyar Nemzet értesülései szerint az elmúlt napokban további öt terhelttel bővült és kedden ötvenegyre emelkedett azon gyanúsítottak száma, akiket a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) gyanúsítottként hallgatott ki az éjszakai szórakozóhelyeiről elhíresült V. László nevéhez fűződő rendőrségi vesztegetési botrányban.

Tasnádi Péter letiltott interjúja: korrupt rendőrök kreáltak ügyeket ellene?

Ötmillió forintot kellett volna fizetnie egy nyomozó által megnevezett ügyvédnek egyik alkalommal azért, hogy kiengedjék az előzetesből - állítja lapunknak adott interjújában Tasnádi Péter, akit az éjszakai élet ismert vállalkozójaként tartanak számon. A több ügy miatt is börtönbüntetését töltő egykori üzletember szerint korrupt rendőrök kreáltak ügyeket ellene, mint ahogy más ismert bűnügyek vádlottai ellen is. Tasnádi Péter a megjelenés előtt élettársa révén letiltotta az interjút, a sajtótörvény alapján közöljük a szöveget.
Találatok: [10]  Oldalak:   1