language

Kulcsszavak:

csalás highlight_off

Személyek:

Spéder Zoltán highlight_off

Spéder Zoltán

Az FHB BANK Igazgatóság elnöke volt 2016-ig. 

 

Az FHB.hu-ra feltöltött életrajz szerint szakmai pályafutása:

1987-ben szerzett közgazdász diplomát a Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetemen, 1991 óta közgazdászi doktori cím birtokosa.

1991-1992-ig a Pénzügyminisztériumban miniszteri tanácsadó, 1987. és 1995. között a Pénzügykutató Rt.-nél szervező, banki kutatásvezető. 1995-től 2007-ig az OTP Bank Nyrt. alelnöke, 1996-tól vezérigazgató-helyettese is, a Stratégiai és Pénzügyi Divízió vezetője. 1991. és 1995. között ugyanitt az igazgatóság tagja. 2007 óta az A64 Vagyonkezelő Kft. ügyvezetője, valamint a Közép Európai Média és Kiadó Szolgáltató Zrt. igazgatóságának elnöke és a Budapest Ingatlan Nyrt. igazgatósági tagja.


 

 

 

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [7]  Oldalak:   1

Tovább nyomoznak Spéder Zoltán ellen

December 21-ig meghosszabbították a nyomozást a Spéder Zoltán korábbi érdekeltségébe tartozó cégek ellen – derül ki Polt Péter legfőbb ügyész válaszából, amelyet Szakács László MSZP-s képviselő kérdésére adott. A képviselő még szeptember 11-én érdeklődött arról, hogy „hol tartanak a Spéder Zoltán érdekeltségébe tartozó gazdasági társaságok által kötött szerződéseket érintő nyomozások”. Polt Péter azt is elmondta, hogy okirati bizonyítékok beszerzése miatt a nyomozók központi elszámolóházat, hatóságot és bankot is megkerestek, de az érintett cégek vezető tisztségviselőit még mindig nem hallgatták ki tanúként. Erre azonban most december 21-ig újra bőven van idő.

Milliárdos hűtlen kezelés miatt nyomoznak Spéder Zoltán ellen

az FHB (és az Index.hu) korábbi tulajdonosa ellen három ügyrész miatt nyomoznak: Amiatt, hogy vásárolt-e bennfentes információk alapján részvényeket Spéder a saját nyilvános részvénytársaságában, amely esetben fölmerül a bennfentes kereskedelem bűntettének gyanúja. Vizsgálják azt is, hogy „a nyilvánosan működő részvénytársaság és annak tagja által saját részvényre, mások tőkebefektetési szándékának a befolyásolása végett bonyolított tőzsdei adásvételi ügyeletet”, amelynél a csalás gyanúja merül fel. A harmadik ügyrésszel kapcsolatban a nyomozás pedig „a nyilvánosan működő részvénytársaság által a leányvállalatán keresztül intézett két adásvételi szerződésre terjed ki, melyek keretében az eddigi adatok szerint a vevő más gazdasági társaságok üzletrész, illetve részvénytulajdonát a valós piaci értéküknél magasabb vételáron szerezte meg”, amelynél azt vizsgálja az ügyészség, hogy fennáll-e a hűtlen kezelés gyanúja.

Legalább öt szálon nyomoznak Spéder Zoltán ügyeiben

Spéder Zoltán és egykori érdekeltségei ellen több ügyben is nyomoz a rendőrség. A nyomozások egy része már februárban elkezdődött, de van ami csak június óta megy. Hűtlen kezelés és csalás miatt indították az eljárásokat. A házkutatásoknál lefoglalt dokumentumok között eddig nem találtak Orbán Viktorról készült hangfelvételt.

Támadnak a kisrészvényesek: bíróságon fúrnák meg Schmidt Máriáékat

A kisrészvényesek jogsértőnek tartják, hogy Schmidt Mária családi cége furcsa körülmények közt, Spéder Zoltán asszisztálásával átvette az irányítást egy milliárdos részvénytársaságban. Ez az a nagy ingatlancég, amelynek korábban állami részvényeit is csak Schmidt vásárolhatta meg. Mostanáig egyetlen BIF-es tranzakció sem került bíróság elé.

Nem nyomoznak Spéder postai befolyása miatt

Óriási médiakampánnyal, házkutatásokkal, adóhatósági vizsgálatokkal ment neki a kormány tavasszal Spéder Zoltánnak, az FHB és az Index.hu tulajdonosának. Ez azért volt meglepő, mert előtte kifejezetten jónak tűnt a kapcsolata a kormánnyal: 2013-tól Spéder Zoltán egyre befolyásosabb lett az eredetileg állami területnek számító postában, az államosított takarékszövetkezetekben, és az ezekhez kapcsolni kívánt állami közműszolgáltatóban. Ám idén a bankár valamiért kegyvesztett lett, és a kormány kísérletet tett kiszorítására e területekről. Közben közvetlen politikai segítőitől is elvették a postát, a takarékokat és a közműveket: a Lázár János vezette Miniszterelnökségtől mindhárom nagy intézményt elvették, Németh Lászlóné államtitkár pedig nyugdíjba vonult.
Találatok: [7]  Oldalak:   1