Személyek: |
|
Akták: |
„Mint a védelmi pénz” – Egy Rogán-közeli céget évek óta tartanak a csúcson a pont jókor változó jogszabályok
„Tegye fel a kezét az, aki szerint a júliustól hatályos kormányhatározat követelményeinek mindössze egyetlen cég felel meg!” – ez a mondat hét évvel ezelőtt hangzott el, de az, hogy ma is ugyanolyan aktuális, mindennél érzékletesebben illusztrálja a magyar IT-piac sajátos működését. Gaidosch Tamás, a Magyar Nemzeti Bank informatikai felügyeletének akkori vezetője mondta 2016 szeptemberében egy szakmai konferencián, és a Magyar Nemzet korabeli tudósítása szerint a résztvevők nagy része fel is tette a kezét.
Pénzügyi tanúsítási piac bekebelezése
Pénzügyi tanúsítási piac bekebelezése
Pénzügyi tanúsítási piac bekebelezése
Rogán Antal találmánya
Csik Balázs
Kertész Balázs
Lengyel Csaba
Rogán Antal
Hunguard Kft.
Javelin Ltd.
Karafiát Ügyvédi Iroda
Magyar Export-Import Bank (Eximbank) Zrt.
Magyar Fejlesztési Bank (MFB)
Magyar Telekom Nyrt.
MobilSign Kft.
Profitrade 90 Kft.
Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága
állami/önkormányzati szerződések
háttér
informatika
klientúra
offshore
protekció
Megtaláltuk, ki áll a Rogán feltalálótársaihoz is köthető Hunguard egykori offshore-tulajdonosa mögött
Nemrégiben a máltai cégek adatbázisába bekerült egy lehetőség, amelynek köszönhetően megtudhatjuk, kik az országban bejegyzett offshore társaságok valódi, végső tulajdonosai. Erre eddig nem volt mód, ezért is számított eddig Málta kiváló offshore-paradicsomnak. A hvg.hu e szolgáltatást igénybe véve megtudta, hogy jelenleg ki áll a rezsiharc farvizén (is) nagyot nyerő Hunguard egykori offshore-tulajdonosa mögött: a gyakorta Rogán Antal jobbkezeként is emlegetett Kertész Balázs.
OLAF-jelzések: a NAV nem nyilatkozik a Rogán feltalálótársaival kapcsolatos nyomozásról
Rogán Antal miniszter két társával együtt egy olyan digitális aláírással kapcsolatos találmányt jegyzett, amelyhez hasonló, és amellyel szinte megegyező nevű, a feltalálótársai cége által felvett uniós támogatással megvalósult fejlesztéssel kapcsolatban az Európai Csalás Elleni Hivatal büntetőeljárás megindítását javasolta. A Legfőbb Ügyészség tájékoztatása szerint a NAV nyomoz az ügyben, de az adóhivatal nem válaszolt a megkeresésünkre.
Pénzügyi tanúsítási piac bekebelezése
Pénzügyi tanúsítási piac bekebelezése
Pénzügyi tanúsítási piac bekebelezése
Csik Balázs
Kertész Balázs
Lengyel Csaba
Rogán Antal
Hunguard Kft.
Javelin Ltd.
Karafiát Ügyvédi Iroda
MobilSign Kft.
Profitrade 90 Kft.
Rezeda 5 Kft.
átláthatóság
EU
informatika
k+f
nav-vizsgálat
OLAF-vizsgálat
támogatás
Pintér nem árulja el, hogy ki van a Hunguard mögött
A parlament nemzetbiztonsági bizottsága is tájékoztatást kért az Alkotmányvédelmi Hivataltól a Hunguard nevű, részben offshore hátterű céggel kapcsolatban, derült ki Pintér Sándor belügyminiszter írásbeli válaszából, amelyet Tóth Bertalan szocialista képviselő kérdésére adott. A bizottság zárt ülés keretében március végén kapott információkat az AH-tól arról a magáncégről, amely lényegében egyedül végezheti a közszolgáltató cégek számlázási rendszereinek, illetve a pénzügyi szektor informatikai rendszereinek tanúsítását.
Pintér nem mondja meg, ki áll a Hunguard mögött
„A nemzetbiztonsági szolgálatok tevékenysége nem a nyilvánosság előtt zajlik, a feltett kérdésekre nem áll módomban az írásbeli kérdés keretei között tájékoztatást adni” – közölte Pintér Sándor belügyminiszter, miután Tóth Bertalan szocialista képviselő írásbeli kérdésben érdeklődött, ki áll a Hunguard Kft. mögött.
Hunguard-ügy: a pénzügyi cégek megcsúsztak az audittal
Mint arról már többször írtunk, a kormány nyári rendelete szerint minden magyar banknak és befektetési vállalkozásnak auditálnia kell az informatikai rendszerét. Viszont az auditot lényegében egyetlen magáncég végezhette, a Hunguard, amely Rogán Antal feltalálótársához, Csik Balázsékhoz kötődik. A Hunguard az elmúlt években már kiemelkedően jól keresett az ilyen, államilag előírt üzleteken, amelyekről itt írtunk bővebben.
Csak önmagával kellett versenyeznie a Rogán-érdekkörhöz sorolt offshore cégnek
A Közbeszerzési Értesítőben szerdán megjelent hirdetmény szerint a Hunguard Kft. 48 millió 567 ezer forintért végzi el az MFB Zrt. pénzügyi szolgáltatási tevékenységének, valamint az ahhoz használt informatikai rendszernek a tanúsítási eljárását.
Százmilliókat lapátol ki a rezsicsökkentés ürügyén egy Rogánhoz közeli offshore-gyanús cég
A Hunguard Kft.-nek jogszabály-módosításokkal ágyazott meg a Fidesz-kormány. Rengeteg pénzhez jutottak azzal, hogy csak ők auditálhatják a közműszolgáltatók számlázási rendszerét. És ez csak a kezdet.
Százmilliókat keres egy máltai fiókcég a kormány jóvoltából
522 840 380 forintot gombolt le az állami cégekről a Hunguard nevű, homályos tulajdonosi hátterű, mára részben offshore tulajdonban lévő, részben Rogán Antal feltalálótársához köthető magáncég, amely az utóbbi években egyebek mellett abból él, hogy az erre törvényileg rákényszerített közműcégek számlázási rendszereit tanúsítja. Nagyjából egyedüliként, annak ugyanis, hogy ki végezheti tanúsítást, szigorú feltételei vannak. Olyannyira szigorúak, hogy végül lényegében egy cég tarolhatta le a piacot.
Újabb tuti üzletet kapott Rogán feltalálótársa
Emlékeznek még arra az időre, amikor Rogán Antalról még nem a helikopteres bulibáróként, hanem feltalálóként írt a magyar sajtó? Akkor talán arra is emlékeznek, hogy a miniszter feltalálótársai, Csik Balázs és Lengyel Csaba a feltaláláson kívül azzal keresnek elég sok pénzt, hogy a kormánynak hála egyedül végezhették el egész szektorok kötelező informatikai auditálását. A közműcégek és az italautomaták után most a pénzügyi szektoron is kereshetnek majd.