Jóllehet a politikai hullámokat is kavart építőipari nagyvállalat, a Szeviép 12 évig húzódó agóniája végén a hitelezők zöme hoppon maradt, egyikük milliárdos összegért perelte be a volt tulajdonost.
A Szegedi Törvényszéken újabb tárgyalást tartottak a mórahalmi Mini Hungary Park félmilliárd forintos ügyéről. A fő kérdés, hogy valóban annyiba került-e a makettpark létrehozása, mint amennyi uniós és állami támogatást a pályázó és a kivitelező felvett rá, vagy pedig sokkal kevesebbet költöttek a beruházásra, és a vád szerinti költségvetési csalás megvalósult. A tárgyaláson a szakértői véleményeket elemezték.
Büntetőfeljelentést tett különösen jelentős értékre elkövetett csődbűntett és hivatali visszaélés gyanújával Ujhelyi István szocialista politikus korábbi sofőrje ellen Polt Péter legfőbb ügyésznél a Szeviép-károsultak jogi képviselője. Szabó Bálint szerint ugyanis ami a múlt héten lezárult büntetőperben a felszínre került, csak a jéghegy csúcsa. “Több tanú is jelentkezett nálunk, akik állítják, hogy B. Tamás, a Biztonsági Üzem Kft. ügyvezetője, Ujhelyi egykori sofőrje volt a táskás ember, aki hozta-vitte a pénzeket. Az eljárás során azonban a Biztonsági Üzem Kft. pénzmozgásait nem vizsgálták. Azért nem, mert Szegedi Rendőrkapitányság eljáró illetékesei annak a cégnek a könyvelését, ahová a százmilliós tagi kölcsönök folytak a már fizetésképtelen Szeviépből nem foglalták le – állította a PestiSrácoknak Szabó Bálint. A jogász szerint azért nem a valódi bűnösöket csak a közreműködőket ítélték el, mert a háttérből irányító személyek rejtve maradtak. Ők pedig Botka László és Ujhelyi István.
A Szeviép-ügy „Botka László személyes ügye, Botka László büntetőügye” – jelentette ki kedden Szabó Bálint ügyvéd, a Szeviép egykori beszállítóinak egy részét képviselő Likvid Kontroll Kft. ügyvezetője, aki feljelentést tett a szegedi polgármester és Ujhelyi István szocialista politikus ellen.
Ahogy arról korábban beszámoltunk, kedden első fokon mindhárom Szeviép-vezért szabadságvesztésre ítélte a Szegedi Járásbíróság. Oltványi Józsefet és Pistrui Lászlót öt év, Baranyi Sándort hat év szabadságvesztésre ítélte el a Szegedi Járásbíróság első fokon. Botka László és a szegedi városvezetés kezdettől fogva igyekezett úgy beállítani, mintha nem a szegedi baloldal botránya lenne a Szeviép-ügy, nem sok sikerrel. Botka korábban kétszer is letagadta, hogy kötött volna szerződést a szegedi önkormányzat a Szeviéppel, azonban csúnyán lebukott, mivel a Közbeszerzési Értesítő tanúsága szerint két alkalommal is megbízást adtak a botrányos céget is magában foglaló konzorciumnak, összesen több mint 9 milliárd forint értékben.
“Az önkormányzat és később az állam is, soha nem a cégünket akarta kifizetni, hanem a hitelezőinek kivásárlásával csak tönkre akarta azt tenni” – állítja Kendi Imre lapunknak adott interjújában. Beszélt Lázár Jánossal való viszonyáról, valamint a hódmezővásárhelyi sportcsarnok körüli, szerinte politikai okokból kreált botrányról.
Szabó Bálint, a Likvid Kontroll Kft. ügyvezetője szerint nem a parkolóbérletek ügye a legsúlyosabb szegedi bűncselekmény, de az eljárás ebben haladt előre a leginkább: azt reméli, december közepén megszülethet az elsőfokú ítélet.
Össztűz alá vette a Fidesz Botka Lászlót, mióta bejelentkezett Orbán Viktor kihívójának. A Fidesz-világban Botka a halastavába dobálja a Szeviép-pénzből vásárolt Rolexeit. A valóság nem ennyire fekete-fehér, de politikailag pár dolog mégis kínos lehet Botkának. Az MSZP miniszterelnök-jelöltje azt mondta az Indexnek: a Fidesz meg akarja semmisíteni, mert tudja, le fogja váltani Orbánt.
Az emberek válaszokat várnak Botka László Szeged MSZP-s polgármesterétől arra, hova vándorolt a Szeviép-ügyben eltűnt 11 milliárd forint, és ebből mennyi pénz ment az MSZP pártkasszájába - mondta Hollik István, a KDNP országgyűlési képviselője szombaton Szegeden.
„Politikai érintettséggel rendelkező emberhez” is kerülhetett a kiürített cég vagyontárgyaiból.