Személyek: |
|
Kulcsszavak: |
Habony és Tombor köréhez is juthatott a bedőlt fővárosi fejlesztés 11 milliárdjából
Titokban tartott alvállalkozókkal próbálták megmenteni a budapesti elektronikus jegyrendszert, de végül csak a veszteségeit növelték 160 millió forinttal.
BKK botrányos e-jegyrendszere
Kereskedőházak csókosoknak
Dabóczi Kálmán
Habony Árpád
Hraboczki Márton
Imre Gábor
Jutasi Zoltán
Terner Géza
Tombor András
Zelles Sándor
Ayudate Holding
Budapesti Közlekedési Központ (BKK)
Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD)
Scheidt & Bachmann
Scheidt & Bachmann Hungary Kft.
állami / önkormányzati vállalat
állami/önkormányzati szerződések
bíróság
gazdálkodás
informatika
klientúra
közbeszerzés
közlekedés
önkormányzat
tanácsadás
Budapest
Dánia
Európa
Németország
Besült fővárosi e-jegyrendszer: Először szólalt meg a kivitelező cég volt magyar vezetője
A BKK német beszállítójának magyar cégvezetője tagadja a korrupciós vádakat, miután a BKK korábbi vezérigazgatója befolyásolási kísérletről beszélt az e-jegy projekttel összefüggésben. A befuccsolt e-jegyrendszer más részleteire is eltérően emlékeznek a szereplők. A témában heves vita folyt a fővárosi vizsgálóbizottság legutóbbi ülésén Tarlós István volt főpolgármester meghallgatásakor.
BKK botrányos e-jegyrendszere
Dabóczi Kálmán
Hraboczki Márton
Szegvári Péter
Tarlós István
Vitézy Dávid
Budapest Főváros Önkormányzata
Budapesti Közlekedési Központ (BKK)
Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD)
Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI)
Scheidt & Bachmann
Scheidt & Bachmann Hungary Kft.
állami / önkormányzati vállalat
állami/önkormányzati szerződések
bíróság
gazdálkodás
háttér
informatika
közbeszerzés
közlekedés
önkormányzat
tanácsadás
túlárazás / pénznyelő
Budapest
Európa
Németország
Minden 20. forintot költöttek el hasznosan az elfuserált fővárosi fejlesztésnél
Lassan két évvel a szerződés felmondása után is újabb költségek kerülnek elő, a számla az aktuális kimutatás szerint 11,1 milliárd. Felelős, de még csak gyanúsított sincs.
Nem létező projekt után fizetett a BKK 300 milliót tanácsadásra
A Zöld Terasz Kft.-nek a BKK e-jegy tanácsadói szerződésén kívül nem is volt más érdemi bevétele. Összesen 760 milliót utalt a fővárosi cég.
Nem működik, mégis nyeli a pénzt: akár 16 milliárdra is dagadhat az e-jegy végszámlája
Az összefoglaló arra is felhívja a testület figyelmét, hogy a felmondás jogosságát vitató SB 19,2 millió eurós követelést jelentett be a szerződésbontás óta, ennek pedig jelentős részét az állásidő miatti kár teszi ki. A többi része a leszállított, de ki nem fizetett eszközökhöz – kapuk, szoftverek vételára, szoftverek és hardverekhez kapcsolódó egyéb díjak – kapcsolódnak. Az egy percig sem működő, későbbi felhasználásra alkalmatlan rendszerért tehát - jelenlegi árfolyamon számolva - 6,7 milliárd forintot követel a német cég, miközben a BKK már kifizetett a vállalatnak 7,6 milliárd forintot. (Az egyéb költségekkel együtt már 10,6 milliárd forintba került a projekt.)
Hatmilliárdos gödörből kell kihúzni Tarlósék elfuserált projektjét
Még a tesztkapukat is leszerelik a bedőlt e-jegyrendszer után, 8,6 milliárdért cserébe két szervere és pár kétséges hasznú szoftvere marad a BKK-nak.
Menesztették a BKK vezérigazgatóját
5+1 béna húzás, ami elcseszte a budapestiek e-jegyét
2014 őszén kötötte meg a BKK és a német Scheidt&Bachmann cég a budapesti közlekedési elektronikus jegyrendszer kiépítésére és ötéves üzemeltetésére vonatkozó mintegy 14 milliárd forintos szerződést. Az online fizetést, bankkártyás utazást, teljesen digitális jegyváltást és ellenőrzést lehetővé tevő rendszernek 2017-re kellett volna elkészülnie. A projektre baljós árnyékot vetett, hogy a főváros és a BKV már 2006 óta próbálkozott az elavult papír alapú jegyrendszer lecserélésével, de addig az sehogy sem jött össze. Kedvező volt viszont, hogy a nyertes Scheidt&Bachmannak és konzorciumi társának, az Octopusnak külön-külön jó referenciáik voltak az ilyen rendszerek hardvereinek és szoftvereinek kiépítésében.
Folytatódhat az elektronikus jegyrendszer projektje Tarlós István szerint
A fővárosi önkormányzat két szerződést kötött az elektronikus jegyrendszer projektjével kapcsolatban, az egyik, egy finanszírozási szerződés továbbra is érvényben van, így a projekt folytatódhat – nyilatkozta újságíróknak Tarlós István főpolgármester pénteken Budapesten. Tarlós felmentette a BKK vezérigazgatóját, és a projektet felügyelő főpolgármester-helyettest is lefokozta.
Menesztették a BKK vezérét
Dabóczi Kálmánnak a közel negyvenmilliárd forintos elektromos jegyrendszer bedőlése miatt kell távoznia. Megnyirbálják Szeneczei Balázs főpolgármester-helyettes jogkörét is. Tarlós a kezét mossa.