language

Személyek:

Deme Gábor highlight_off

Lapok:

HírTv highlight_off

HírTv

A HírTV 2003 óta sugározza adását, Magyarország első hírtelevíziója. Az alapítók deklarált célja a nagymúltú nemzetközi hírcsatornák (CNN, SkyNews, BBC) által képviselt műfaj és színvonal meghonosítása volt, de emellett a jobboldal és a Fidesz számára fontos volt egy saját csatorna létrehozása. A televízió partneri viszonyt ápolt a Magyar Nemzettel és a Lánchíd Rádióval egészen azok megszűnéséig. 2018-ig Simicska Lajos volt a tulajdonos. Miután Simicska összeveszett Orbán Viktorral, 2015 tavaszán a Fidesz politikusai bojkottot hirdettek a televízió ellen, így a tulajdonosváltásig nem fogadták el a csatorna meghívásait. Ugyanekkor lemondott a Fidesz-közeli vezetőség és arculatváltás következett. A csatornán ezt követően megjelentek baloldalhoz köthető újságírók, és a tévé elkezdett tudósítani a kormányhoz köthető korrupciós ügyekről. 2018 áprilisban Simicska bejelentette a Magyar Nemzet és a Lánchíd Rádió megszüntetését, finanszírozási okokra hivatkozva, majd nyáron a televíziót is eladta Nyerges Zsoltnak. Nyerges az újra kormánypárti hangvételűvé vált csatornát a kormányközeli médiaholdingnak (KESMA) adta tovább, így ma az Alapítvány a Hír TV Zrt. tulajdonosa. A KESMA nem akart párhuzamosan két hírtelevíziót (HírTV, EchoTV) fenntartani, ezért a két csatorna összeolvadt és HírTV néven sugárzott tovább az Echo Angol utcai székházából. A hírek szerint az átszervezések főként a HírTV korábbi dolgozói körében okozott elbocsátásokat. 

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [12]  Oldalak:   1 2   >  >>

„Öcsi, menjél haza, pár nap múlva megbeszéljük” (+videó)

Podolák György korábbi MSZP-s országgyűlési képviselőt hallgatták meg a csepeli kettős gyilkosság mai tárgyalási napján. A politikus tagadta Deme Gábor állításait, miszerint a másodrendű vádlott beszámolt neki a volt iskolaigazgató, Takács József állítólagos sikkasztásáról.

Diákokat vert és sárga lapokat osztott Deme

Pedagógusok és diákok meghallgatásával folytatódott kedden a csepeli kettős gyilkosság büntetőpere; a tanúk arról vallottak a Fővárosi Bíróságon, hogy az alapítványi iskola tantestületében nem volt jó légkör, továbbá hallottak arról, hogy Deme Gábor, az ügy másodrendű vádlottja diákot, illetve diákokat bántalmazott az intézményben.

A volt MSZP-s polgármester nem akart belefolyni

Az MSZP jelenlegi és volt csepeli vezetőit hallgatta meg a bíróság a kettős gyilkosság büntetőperében. A párt jelenlegi elnöke, aki akkoriban a helyi vagyonkezelőt vezette, azt mondta: Deme Gábor két nappal a gyilkosság előtt járt az irodájában Kun Tamással.

„Deme Gyurcsánnyal ebédelt és Stallonéval vacsorázott” (+videó)

Császár Mihály volt rendőrfőkapitány meghallgatásával folytatódik ma a csepeli kettős gyilkosság tárgyalása. A gyanú szerint a lelőtt iskolaigazgató, Takács József neki mondta el, hogy rájött az intézményben történt pénzügyi visszaélésekre, ami miatt feljelentést akart tenni.

Már a gyilkosság előtt óriási volt a feszültség az iskolában (+videó)

A volt iskolaigazgató feleségének meghallgatásával folytatódott csütörtökön a csepeli kettős gyilkosság tárgyalása. Az iskolaigazgató özvegye cáfolta, hogy férje az iskola pénzéből fizette volna az MSZP egyik rendezvényét, és részt vett volna az alapítványi iskolánál történt sikkasztásban.

Kettős gyilkosság: Deme hazudott a sikkasztásról? (+videó)

Cáfolták a csepeli kettős gyilkosság ügyében meghallgatott tanúk, hogy Takács József igazgatóként részt vett volna az alapítványi iskolánál történt sikkasztásban. Ezt korábban a másodrendű vádlott Deme Gábor, az iskola volt gazdasági igazgatója állította, aki szerint a milliók egy részéből a helyi MSZP-t finanszírozták.

„Attól ijedt meg Deme Gábor...”

Kun Tamás, a csepeli alapítványi iskola volt pedellusa kényszerítette Deme Gábort, hogy magával vigye és kidobja a több milliós sikkasztást igazoló számítógépszervert - mondta el a Hír Televízió Rájátszás című műsorában a csepeli kettős gyilkosság másodrendű vádlottjának védője.
Találatok: [12]  Oldalak:   1 2   >  >>