language

Személyek:

Demszky Gábor highlight_off

Lapok:

Vasárnapi Hírek highlight_off

Demszky Gábor

Demszky Gábor (Budapest, 1952. augusztus 4. –) magyar jogász, szociológus, politikus, a demokratikus ellenzék, majd a Szabad Demokraták Szövetségének (SZDSZ) volt tagja, 1990–2010 között – öt hivatali cikluson át – Budapest főpolgármestere.

 

 

Azért dolgozunk, hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

▶︎ Támogass minket pártolói tagként: patreon.com/kmonitor
▶︎ Adományozz átutalással, vagy PayPalon: k-monitor.hu/tamogatas

Vasárnapi Hírek

A Vasárnapi Hírek (VH) 1985 óta, vasárnaponként megjelenő magyarországi hetilap volt. 1994-ben lett a Fenyő János tulajdonában lévő VICO-médiabirodalom része, 1996-tól pedig az Egyesült Kiadói Holding Kft-be csoportosította a kiadói jogokat. 1999-ben a VNU Budapest Lapkiadó Rt.-hez került. 2001-ben a Sanoma Budapest Zrt. megvette a VNU magyarországi érdekeltségeit, azonban portfóliójától idegennek ítélte a VH-t, ezért továbbadta a kiadói jogokat a szerkesztőség tagjai által alakított VH Kiadó Kft.-nek. 2010-ben a lap átkerült a Geomédia kiadóhoz, majd 2016-ban a Népszavával együtt a XXI. század Média Kft.-hez (Puch László érdekeltsége). Mivel az új tulajdonos politikai motivációi, illetve a mögöttes politikai erők kideríthetetlenek voltak, nem sokkal később Gál Zoltán távozott a laptól, sőt utóda, a 2017 elején kinevezett Kertész Anna is felmondott év végén. A Népszava részéről tájékoztatták a sajtót 2018. november 29-én, hogy a napilap integrálni fogja saját kiadója másik lapját, a Vasárnapi Híreket. 2018. december 15-én először jelent meg a korábbi Vasárnapi Hírek szerkesztőségétől a Népszava új nyolcoldalas szombati melléklete, a Visszhang.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [2]  Oldalak:   1

Demszky Gábor: Nem vagyok benne

A kormány a 2018-as választásra készülve akár korrupciós kampánnyá dagaszthatja az M4-es ügyét - Miért nem hozza nyilvánosságra a kabinet a metróról szóló OLAF-jelentést? - Nem tagadja, hogy az 1998 és 2010 közötti időszakban háromszorosára nőttek az M4 költségei, de nem tudja, hogy 2010 és 2014 között hova lett több mint 82 milliárd – interjú Demszky Gábor volt főpolgármesterrel

Budapesti metró-ügyek: feljelentés, korrupciógyanú, az üzemszerű működésnek pedig vége

Ritka eset, de a 4-es metró kapcsán egyetért Lázár János és Tarlós István. A kormány és a főváros is úgy gondolja: az utóbbi évtized legnagyobb korrupciógyanús ügye, ami a 4-es metró beruházása körül zajlik, s ami miatt több tízmilliárd forint EU-s pénz visszafizetésére kötelezheti Brüsszel Magyarországot.
Találatok: [2]  Oldalak:   1