language

Intézmények:

Diófa Alapkezelő Zrt. highlight_off
Magyar Bankholding Zrt. highlight_off

Magyar Bankholding Zrt.

A Magyar Bankholding Zrt. az MBH Bankcsoportot tulajdonló holdingtársaság. Korábban, megszűnésükig hozzá tartozó bankok voltak az MKB Bank Nyrt, a Takarék csoport illetve a Budapest Bank Zrt. A tagbankok tényleges összeolvadása 2022-ben kezdődött, 2023 áprilisában véglegesedett a fúzió, így a Takarékbank beolvadt az MKB Bank Nyrt.-be, és MBH Bank Nyrt. néven működik tovább. A Bankholding tulajdonosi strukturája összetetta Magyar Államnak a Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt. révén 30 százalékos részesedése van, a tulajdonrészek közel fele Mészáros Lőrinchez köthető, illetve a Matolcsy Ádámhoz köthető Száraz Istvánnak 20 százalék feletti a tulajdonrésze.

A Bankholding elnök-vezérigazgatója Barna Zsolt.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [6]  Oldalak:   1

Lottóötös: Polt Péter felesége bekerült a Szerencsejáték Zrt. igazgatóságába

A tavalyi parlamenti választás után nagy jövés-menés volt a stabil profittermelő állami cégnél, feltűntek például Rogán Antal bizalmasai. A Szerencsejáték Zrt.-nek 2023-tól konkurensekkel kell számolnia a sportfogadási piacon – már ha a kiválasztottakon túl lesz kedve bárkinek is elindulni.

A Gellért Hotel megvételén már senki sem lepődik meg: megnéztük, milyen szállodabirodalma lett mára Tiborcz Istvánnak

Bemutatjuk, hogyan vált a kormányfő vejének cége hét év alatt a magyar turisztikai piac megkerülhetetlen szereplőjévé.

Az állam még a Covid-pénzekből is ad Mészáros külföldi szállodaépítésére

Mészáros Lőrinc és Jellinek Dániel is jól jár azzal a több százmilliárd forint közpénzzel, amit az állam a poszt-Covid újraindulásra hivatkozva osztott szét.

Itt a friss Tiborcz-mérleg: a százmilliárdosok ligájába igazolt a kormányfő veje

Elképesztő vagyonfelhalmozási hajrát bonyolít a választások előtti utolsó hetekben Tiborcz István. A 2013-ig Simicska Lajos árnyékában, majd átláthatatlan cégek rejtekében működő vállalkozó bő négy éve építi önálló üzleti karakterét és a BDPST-márkát. Nemrég még eseményszámba ment, hogy megvett egy-egy régi házat, szállodának való ingatlant, a minap viszont már bankpiaci szereplővé avanzsált a NER-elitet és Gattyán Györgyöt kiszolgáló Gránit bekebelezésével – frissen szerzett alapkezelője pedig 460 milliárd (!) forintnyi befektetést menedzsel.

A külvilág számára egyelőre ismeretlen forrásból vett pénzgyárakat Tiborcz István

Összehangolt stratégia jegyében szerezte meg Orbán Viktor veje a Gránit Bank mellé a Diófa Alapkezelőt is. A kettő együtt tág teret kínál a kreatív pénzteremtésre.

Nincs megállás: újabb iparágakat kebeleznek be a NER-elit titkos magántőkealapjai

Ez a cikk nem született volna meg, ha előző magántőkealapos írásunk óta nem uralt volna el szinte minden magyar stratégiai ágazatot az a gyakorlat, hogy efféle titkos pénzeszsákokból finanszírozzák a NER nagybevásárlásait. Tudjuk, látjuk tehát, hogy „hol a lé”, csak azt nem, honnan van és pontosan kié. Ami biztos: mostanra 78 bejegyzett magántőkealap lett, és ebből 55-öt Mészáros Lőrinc-, Tiborcz István-, Matolcsy György- vagy Rogán Antal-közeli cégek kezelnek.
Találatok: [6]  Oldalak:   1