Lapok: |
|
Kulcsszavak: |
Találatok: [9] Oldalak: 1
Az Orbán-rendszer csúcsvállalatának titkai
2021 közepén egy szokatlan találkozó helyszíne volt a londoni magyar nagykövetség halványsárga épülete, amely a brit főváros egyik előkelő negyedében, a Buckingham-palotától mintegy negyedórányi sétára található.
A 4iG magyar informatikai cég már hónapok óta próbálkozott az Invitech nevű magyarországi távközlési vállalat felvásárlásával, de az egyeztetések elakadtak. Az Invitech tulajdonosainak – egy főként kínai állami pénzből működő befektetési alapnak – a képviselői jóval magasabb árat kértek a cégért, mint amennyit a 4iG ajánlott. Ráadásul az sem volt egyértelmű, hogy az akkor még kisebb piaci szereplőnek számító és komoly távközlési tapasztalattal nem rendelkező magyar cég képes lesz-e előteremteni a mintegy százmilliárd forintos vételárat.
A Vodafone felvásárlása
Fauszt Zoltán
Jászai Gellért
Leisztinger Tamás
Mészáros Lőrinc
Orbán Viktor
Palkovics László
Pintér Sándor
Rogán Antal
Simicska Lajos
Tasnádi László
4iG Nyrt.
Antenna Hungária Zrt.
Digitális Kormányzati Ügynökség
Gazdasági Versenyhivatal (GVH)
Hunguest Hotels Zrt.
IG COM Magántőkealap
Invitech ICT Kft.
Magyar Export-Import Bank (Eximbank) Zrt.
Magyar Telekom Nyrt.
Magyar Villamos Művek (MVM) Zrt.
MPVI Mobil Zrt.
Opus Global Nyrt.
Rheinmetall AG
SCD Group
SDA Informatika Zrt.
adósság
állami/önkormányzati szerződések
diplomácia
engedély
fegyver - hadiipar
háttér
hitelezés
informatika
klientúra
közbeszerzés
NER HOTEL
pályázat
támogatás
távközlés / telekommunikáció
tőkealap
túlárazás / pénznyelő
Orbán játszmája. Feltárul a Putyinnal kiépített kapcsolat titkos története
A rejtélyes német, aki Orbán orosz manővereit egyengeti
Klaus Mangold a nyugati-európai üzleti elit tagja, de kiváló kapcsolatai vannak Oroszországban is. Évek óta dolgozik a magyar kormánynak, és a paksi bővítés titokzatos történetének több kulcsfontosságú pontján is feltűnt – derítette ki a Direkt36 nyomozása.
Az évek során 1,5 milliárdnyi támogatást felejtett ki egy fideszes politikus a vagyonnyilatkozatából
A fideszes Farkas Sándor az elmúlt években összesen 1,5 milliárd forintnyi agrártámogatást felejtett el bevallani, de nincs ezzel egyedül.
Bányai Gábor
Czerván György
Farkas Sándor
Földi László (Cegléd)
L. Simon László
Pócs János
Sallai R. Benedek
Alföldi Tej Kft.
Fábiáni Lovas Kft.
Fábiánsebestyéni Húsüzem Kft.
Kinizsi 2000 Mezőgazdasági Zrt.
Szentesi Árpád Nagybani Piac Kft.
háttér
juttatás
klientúra
mezőgazdaság
támogatás
vagyonosodás / vagyonnyilatkozat
Ilyen volt a Népszabadság halála belülről
Kormányzati körökből régóta jelezték a Népszabadság munkatársainak, hogy valami történni fog velük, és a kiadón belül is jelentkeztek baljós előjelek. Itt van a lap megszűnésének színfalak mögötti története.
Orbán, Gyurcsány, Lázár: amikor a családtagoknál gyarapodik a vagyon
Mivel a családtagok nyilatkozatai nem nyilvánosak, ezért csak találgatni lehet, mi van egy önmagáról szerény képes sugárzó képviselő zsebében.
Orbán vagyonbevallásainak hibái is mutatják a rendszer gyenge pontjait
Egy nappal 2006 szilvesztere előtt megjelent öt felcsúti család életében Orbán Viktor, aki társtulajdonosuk lett a Fő utcán sorakozó ingatlanjaikban. Kettőben többségi tulajdont, a másik háromból csak kisebb részeket szerzett meg. Orbán a vagyonnyilatkozataiban beszámolt ugyan ezekről az ingatlanokról, de azt nem tüntette fel, hogy a területeken társtulajdonosai is vannak, ahogy azt sem, hogy mekkora az ingatlanok teljes mérete, holott a vagyonnyilatkozati szabályok szerint így kellett volna eljárnia.
Amikor baráti körhöz megy a jobbikos közpénz
A Jobbik frakciója és pártalapítványa közel kétmilliárd forintot költött el 2010 óta. A szinte kizárólag közpénzből származó összeg közel egyharmada egy olyan cégbirodalomhoz került, amelyet a párt háttérembere, Forrai Richárd épített fel. Forrai barátai és ismerősei is kaptak milliós megbízásokat a párttól. Politikai ügyekről írtak tanulmányokat, pedig nincs sok közük a politikához: van köztük autószerelő és könyvelő is
Így pocsékoltak el nagyon sok EU-s pénzt
Több ezermilliárd forintnyi uniós pénzt kaptak cégek az elmúlt években azért, hogy fejlesszék magukat. A Direkt36 kutatásaiból kiderül, hogy sok cég ezek közül tönkre ment, köztük van egy olyan vállalkozás, amelynek egyik tulajdonosa jelenleg az egyik legfontosabb állami cég vezérigazgatója. Ők is úgy vettek fel EU-s pénzt, hogy közben tudták, bajban vannak.
Találatok: [9] Oldalak: 1