language

Intézmények:

Dollar Land Kft. highlight_off

Lapok:

Magyar Hírlap highlight_off

Magyar Hírlap

A Magyar Hírlapot 1968-ban alapították a Magyar Népköztársaság Minisztertanácsának napilapjaként. A rendszerváltás után liberális fordulatot vett, külföldi tulajdonba került, először az angol Maxwell, majd a Marquard nevű céghez. 2003-ban a svájci tulajdonú Ringier kiadó magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. tulajdonába került. 2006-ig a lap liberális, balliberális irányvonalat képviselt, mely a centrum irányába húzott. A politikai rányváltásra azután került sor, hogy 2005 szeptemberében Széles Gábor magyar üzletember vásárolta meg a lapot, mely addigra túl volt egy viszontagságos időszakon, ugyanis a Ringier Kft megvásárolta a Népszabadságot is, amely jelentős jogi akadályt képzett. A vonatkozó törvény értelmében ugyanis egy vállalat nem birtokolhatott két lapot, így a Kft. megvált a Magyar Hírlaptól, ami egy rövid ideig nem jelent meg. Az ideológiai és politikai változások 2006-ban következtek be, a Magyar Hírlap egy konzervatív, jobboldali, antiglobalitsa, polgári kötődésű napilappá vált. Online felülete a magyarhirlap.hu. A lap kiadója jelenleg a Magyar Hírlap Kiadói Kft., melynek tulajdonosa az SGH Kft.-n keresztül  Széles Gábor és családja.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [10]  Oldalak:   1

Verókék „kitakarították” az irattárat

Kétmilliárd forintos hűtlen kezeléssel újabb három Andrássy úti palota miatt gyanúsítják Verók István volt VI. kerületi szocialista polgármestert és tizenkét egykori képviselőtársát.

Kottából ment a palotaeladás Fürsték idején

A tízmilliós vesztegetési ajánlattól a védőügyvéd összeférhetetlenségéig, a tanú nyilatkozatának megtagadásától a heves szópárbajokig sok minden előfordult a Verók István és társai ügyében folyó büntetőper szerdai tárgyalásán.

Fel nem becsült Lotz-freskók az Andrássy úti palotában

A terézvárosi ellenzéki képviselők tanúvallomásaiból az derül ki, hogy a 2002 után az MSZP–SZDSZ-koalíció által értékesített ingatlanoknál az értékbecslések rendelésre készültek, a sokszor „sajtcédulán” benyújtott vételi ajánlatok összege „véletlenül” majdnem megegyezett a szakértő, Dollarland becslésével. A paloták eladásáról pártfegyelemmel szavaztak, iparszerűen adták el azokat Terézvárosban. A becsüs szerint a Lotz-freskók nem értek egy huncut fillért sem. Az alábbiakban újabb részleteket tárunk a nyilvánosság elé, miért is vádolják Verók Istvánt és társait hűtlen kezeléssel. A büntetőper decemberben kezdődik a Fővárosi Bíróságon.

A terézvárosi apparátus visszavágott

A hűtlen kezeléssel vádolt szocialista Verókék állították, megbíztak a szakmai vezetésben, ám az mégis elhatárolódott tőlük.

Levajazhatták az Andrássy úti palota eladását

„Nem zárom ki, hogy egyes esetekben a politikai érdek azonos tartalmú volt valamely gazdasági vagy egyéni érdekkel” – olvasható az Andrássy út 47. kapcsán folyt nyomozás jegyzőköny­vében.

Képviselői bűnszövetség?

A Gyorskocsi utcába idézte a Budapesti Rendőr-főkapitányság tegnap Verók Istvánt, Terézváros szocialista polgármesterét, és hűtlen kezelés gyanúsítottjaként kihallgatták. Verók a gyanúsítás ellen – akárcsak a többi SZDSZ-es és szocialista politikus – panaszt jelentett be.

Újabb terézvárosi trükközés

Egy harmadik bennfentes értékbecslő cég is felbukkan a terézvárosi ingatlanpanamában. Az Osso Arttal ráadásul határozatlan idejű megbízási szerződése is volt 2003 óta a kerület önkormányzatának.

Elsöprő ingatlanlavina

Felgyorsulhat a terézvárosi ingatlanpanama felgöngyölítése. A Budapesti Rendőr-főkapitányság hűtlen kezelés bűntette megalapozott gyanúja miatt folytat eljárást a VI. kerületi önkormányzat tulajdonában lévő ingatlanok eladása ügyében.

Becsületéért perel Terézváros

Ma kezdődik az a rágalmazási per, amelyet a terézvárosi önkormányzat indított az Andrássy út 47.-ben működő kávéház egyik tulajdonosával szemben. Az ügy hátterében az épület eladása áll, az ingatlant szakértők szerint nevetséges áron s pályáztatás nélkül értékesítette az önkormányzat.
Találatok: [10]  Oldalak:   1