Dirk Gerkens RTL-vezérig terjed az offshore hátterű, milliárdos köztartozást felhalmozó és több korrupciógyanús állami szerződéssel büszkélkedő Apokalipszis Kft. kapcsolatrendszere.
Cáfolja a közszolgálati média vagyonkezelője, hogy kétszer vásárolták volna meg ugyanazokat a tévésorozatokat. Az Origo szerdai cikke szerint duplán fizettek a sorozatokért, de a vagyonkezelő szerint csupán kétszer lett iktatva két rendszerben.
Az ügyészséghez fordul a Duna Tv tavalyi szerződései miatt a közmédiát felügyelő alap. A csatornánál tavaly másfélmillárd forintot költöttek olyan sorozatokra, amelyek vagy el sem készültek, vagy másról szóltak, mint amit megrendeltek. A pénzt titokzatos közvetítő cégeknek fizették ki, a sorozatokat más cégek készítették jóval olcsóbban.
Úgy tudjuk, a Hacktion című sorozat is szerepel az MTV októberben induló új műsorstruktúrájában. A Kálomista Gábor producer nevéhez fűződő, a hackerek titkos világát bemutató sorozat egyike volt azoknak, amiket úgy kapott meg tavaly nyáron a Duna TV, hogy mást rendelt meg.
„Helyreigazítás az „Elesett” a Duna TV is Cselényi elköszönt, 50 milliót visz” című cikkben közölt valótlan állításainkkal kapcsolatban. A cikkben közölt valótlan, egyúttal sérelmes állítások miatt Kálomista Gábortól és a Mega Film Kft-től elnézést kérünk!
Közös megegyezéssel és 50 millióval távozik a Duna televízió elnöke. Állítja, az általa kötött műsorgyártási szerződések „messzemenően jogszerűek”, miközben a fideszes Szabó László szerint a külső gyártású produkciókra szánt 1,4 milliárd forint 68–70 százaléka elillant.