Nem számít, hogy a szokásos ár tízszeresét sikerült kifizetni egy közbeszerzésen, ha a pályáztatás érvényes volt, vagyoni hátrányokozás vagy hanyag kezelés gyanúja szóba sem jöhet.
Papíron már semmit sem ér a Darisima Investment Ltd., pedig néhány éve Budapestről közel 14 milliárd forint érkezett a számláira. A ciprusi offshore vállalkozás az egyik legnagyobb veszteségtétel, amit az anyacég, az Emfesz felszámolása során lekönyveltek.
Jogerős ítélet született az Emfesz eladása körüli perben: az Emfesz 2009-es eladása semmis, Góczi István ügyvezető igazgató nem adhatta volna el az ország negyedét gázzal ellátó vállalatot a tulajdonos tudta nélkül.
A Nemzeti Nyomozó Iroda júniusban megszüntette a nyomozást a hazai gázpiacon korábban még 20 százalékos részesedéssel működő Emfesz 2009-es 1 dolláros eladásával kapcsolatban. Az Index birtokába került rendőrségi határozat szerint a 200 milliárdos forgalmat bonyolító cégről a szakértők kiderítették, hogy piaci értéke akkoriban mínuszban volt, ha pedig értéktelen, akkor hiába tulajdonították el, sikkasztás vagy más vagyon elleni bűncselekmény elkövetése nem állapítható meg.
Több tízezer lakossági ügyfelet kaparinthatnak meg az EMFESZ felségterületéről az egyetemes gázszolgáltatók, miután a cég a határidőig nem kérte januárban felfüggesztett működési engedélyének megújítását.
Feloldották Góczi István, a gázszolgáltató EMFESZ Kft. ügyvezetőjének lakhelyelhagyási tilalmát – tudta meg lapunk. Góczit különösen jelentős értékre elkövetett sikkasztás bűntett megalapozott gyanúja miatt vonták eljárás alá, miután a gázcég korábbi tulajdonosa, a ciprusi bejegyzésű Mabofi feljelentést tett.
Szabolcsi potentátok támadják egymást az EMFESZ Első Magyar Földgáz és Energiakereskedelmi és Szolgáltató Kft. titokzatos adásvétele kapcsán. A céget egyetlen dollárért orosz üzletemberek szerezték meg, miután az addigi fő tulajdonos, Dmitri Firtas ukrán oligarcha kegyvesztett lett hazájában.
Egy volt KGB-s tiszt, Szergej Prokopjev vállalta magára egy orosz újság hasábjain, hogy ő áll az egyik legnagyobb magyarországi gázszolgáltató cég, az Emfesz gyanús, 1 dolláros eladása mögött.
A fogdán eltöltött egy nap sem tántorította el a tegnapi hazaengedése után lapunknak nyilatkozó Góczi Istvánt abbéli meggyőződéséről, hogy az EMFESZ ügyvezetőjeként és tulajdonosi képviselőjeként áprilisban jogszerűen adta el a kft.-t.