Kulcsszavak: |
|
Lapok: |
Van, amikor nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy a Fidesz szeretné
Simicska Lajos egyik nyilatkozata szerint meglepő ugyan,de Magyarországon még mindig jogállam van, és tényleg úgy tűnik, a kormánypártok sokszor ütköznek falakba, ha bírósági ügyekről van szó. A Mahir hirdetőoszlopaitól a nagyot mondó államtitkárokig sokféle politikai színezetű presztízsügyben veszítettek, összeszedtük a legfontosabbakat.
2 milliárd eurót zárolt a román ügyészség a helyi Lukoilnál
Az orosz olajcég egyik romániai finomítójának vezetője ellen indult eljárás, de már a cég hollandiai főrészvényeséig ér az ügy.
Szakított a hallgatással az Orbán-kormány nagy gázüzletén kaszáló cég
A többi között Garancsi István és a Mol tulajdonában lévő vállalkozás, a Met Magyarország azt állítja: a százmilliárdos profit ellenére még drágán is jutott a lehetőséghez. A cég azon tudott nyerni, hogy Nyugat-Európából olcsóbb gázt tudott behozni, mint amennyibe az orosz került. Egy szocialista képviselő kezdeményezésére a bíróság a dokumentumok kiadására kötelezte az állami partnert, az MVM-et, és azok alapján az ellenzéki politikus ma közölt egy összefoglalót.
Türelmetlenek és egyre gyanakvóbbak az oroszok a paksi huzavona miatt
Ha nem lenne az ukrán válság, a formálódó európai energiaunió és nem egyensúlyozna a kormány Kelet és Nyugat között, akkor bátran kijelentené, hogy biztosan megvalósul a paksi atomerőmű bővítése, de a jelen helyzetben azért lát kockázatokat – erről beszélt egy orosz forrás a VS.hu-nak. Kormányzati forrásaink azonban biztosak benne, hogy minden a lehető legnagyobb rendben van, az események nem feltétlenül ezt igazolják.
Kormányszóvivő: nem blokkolja az EU a paksi beruházást
Kovács Zoltán csak egy nyilatkozatot olvasott fel, kérdésekre nem válaszolt, mert minden titkos, de állítólag intenzív tárgyalások folynak, a Financial Times információi pedig hamisak.
Csak lassan tisztul a kép Paks-ügyben
Az Európai Bizottság energiaügyi szóvivője megerősítette: nem Paks 2 építésével van gondjuk, csak a fűtőanyag beszerzésére vonatkozó szerződéssel foglalkoztak. Az ellenzéki pártok újból felszólították a kormányt, hogy hozza nyilvánosságra az atomerőmű szerződéseit.
Együtt és külön is lépnek a paksi titkok ügyében az ellenzéki pártok
Miután Áder János köztársasági elnök bejelentette, hogy aláírja a törvényt, az LMP, a PM és az Együtt alkotmánybírósági felülvizsgálatot szeretne, de megy panasz Brüsszelbe és Aarhusba is. Az Európai Bizottság egyébként – mint arról itt a VS.hu-n már írtunk korábban – amúgy is vizsgálódik a paksi bővítés ügyében
Az ombusdmannal oldatnák fel a paksi titkosítást
Az Együtt ombudsmanhoz fordul, hogy Székely László kezdeményezze az Alkotmánybíróságnál a paksi bővítés egyes adatait harminc évre titkosító törvény megsemmisítését.
Áder aláírja a paksi titkosítást - "Egy atomerőmű nem biciklitároló"
Kövér szerint 30 évre is kevés titkosítani a paksi bővítést
Pakson kívül a törvényhozási tempóról, a kétharmad elvesztéséről és az Iszlám Állam elleni beavatkozásról is beszélt.