language

Intézmények:

Enternet Invest Zrt. highlight_off

Kulcsszavak:

támogatás highlight_off
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [8]  Oldalak:   1

Több mint ügyvéd – Seszták Miklós fejlesztési miniszter és a Ramiris cégcsoport üzleti kapcsolatai

Seszták Miklós kinevezését Németh Lászlóné helyére leginkább abban a folyamatban lehet értelmezni, melynek célja a Simicska-Nyerges-érdekkörhöz tartozó apparátusi vezetők eltávolítása a fejlesztési források közeléből. Bár ő maga ezt következetesen tagadja, úgy tűnik, az új fejlesztési miniszternek is erős kapcsolatai vannak bizonyos üzleti körökkel: ráadásul a Sesztákkal kapcsolatban álló Ramiris cégcsoport körüli üzletemberek nem egy esetben keveredtek törvénytelen ügyletekbe.

Botrányos ügyek Orbán új minisztere körül

A parlament egyik leggazdagabb képviselőjeként emlegetett Seszták Miklós a politikai élet azon figurái közé tartozik, akik nem tudnak hibázni. Bár több gyanús ügyben is felmerült a neve, ezek a botrányok nem törték meg karrierjét. Sőt. Most éppen miniszteri posztot kapott Orbán Viktortól.

Az EU csalás elleni hivatala vizsgálta a céget, aminek az új fejlesztési miniszter dolgozott

Sok vitája van a magyar kormánynak az EU-val a támogatási pénzek elköltéséről, de ritka az, amikor konkrét korrupciós gyanút fogalmaznak meg. Ám pontosan ez történt egy 2012 májusában kiírt pályázat esetén, amelyet az OLAF, az EU csalás ellenes hivatala vizsgált ki.

10 milliárd szélessávra, semmi nem lett belőle

Visszavont 10,3 milliárd forint uniós pályázati támogatást az NFÜ, miután a megbízott cégek 9-10 hónapja késtek a szélessávú hálózati fejlesztések megkezdésével.

Öt gyanús pályázó 12,5 milliárdot nyert

A hálózatfejlesztési közbeszerzés nyerteseit ugyanaznap, ugyanakkora tőkével alapították, ugyanoda vannak bejelentve, és azonos a tulajdonosi körük.

Kilógó lóláb: 12,5 milliárd forint közpénzzel bélelték ki...

Január végén arról tájékoztatta a közvéleményt a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség, hogy a GOP 3.1.2-12 „Szélessávú körzethálózati fejlesztések” elnevezésű támogatási konstrukciójában összességében mintegy 20 milliárd forint összeget nyertek el a pályázók. A pályázati keret több mint 60 százalékát öt olyan vállalkozásnak ítélték, amelyeket ugyanazon a napon, azonos székhelyen, megegyező összegű jegyzett tőkével alapítottak.
Találatok: [8]  Oldalak:   1