language

Kulcsszavak:

építőipar highlight_off

Lapok:

Magyar Nemzet (MNO) highlight_off

Magyar Nemzet (MNO)

A lapot Pethő Sándor és Hegedűs Gyula alapította 1938-ban. Jobboldali, náciellenes lap volt. 1944-45 között rövid időre a német megszállás idején betiltották. Utána rendszert bíráló politika álláspontot nem közölhetett. 1953-tól a lap Nagy Imrét támogatta Rákosival szemben. 1954-ben a Hazafias Népfront lapja lett, de 1956-ban felvállalta a Petőfi-kör népszerűsítését. A forradalom vezető sajtóorgánuma és a kormány félhivtalos lapja lett. November 4-től 1957 szeptemberéig nem jelenhetett meg a lap.

 

A lapprivatizáció, a konfliktusok miatt a lap népszerűsége csökkent a rendszerváltás után. 1996-ban a Postabank lett a lap tulajdonosa. Ekkor egy mérsékelt, független jobboldali lapként működött. 2000-ben a Magyar Nemzet egyesült a Napi Magyarország nevű, radikálisabb jobboldali nappal, innentől nyíltan a Fideszhez közel álló lapként működött. A Nemzet Lap- és Könyvkiadó Kft. tulajdonosa a Fidesz volt pártpénztárnoka, Simicska Lajos volt. 2015-ben, a Simicska-Orbán szakítást követően ennél a lapnál is felállt a szerkesztőség Fideszhez hű része, a lap innentől polgári konzervatív, ellenzéki hangvételűvé vált. A 2018-as kampányban aktív szerepet vállalt korrupciós ügyek közlésével, de a kétharmados Fidesz-győzelem után Simicska hirtelen bejelentette: felfüggeszti a Magyar Nemzet kiadását. Utolsó száma 2018. április 11-én jelent meg. 2019február 6-tól a Magyar Idők átvette az időközben megszűnt Magyar Nemzet nevét, miután Simicska médiabirodalmát újra a Fideszhez közeli oligarchákhoz került. A jelenlegi Magyar Nemzetet a Magyar Idők Kiadó Kft. adja ki, melynek tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány nevű fideszes médiakonglomerátum.

A lap főszerkesztője: Toót-Holló Tamás.

Támogasd a sajtóadatbázis fenntartását rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [116]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   >  >>

Fővárosi politikusokat vesztegethettek meg, nagy erőkkel zajlik a Lánchíd-ügy nyomozása

Továbbra is nagy erőkkel folyik a nyomozás a fővárosi számlagyár ügyében. A botrány kulcsfigurája, Vig Mór exügyvéd jelenleg is börtönben van, a letartóztatását nemrég hosszabbította meg a bíróság, így a férfi nyár végéig biztosan rács mögött marad. A hatóság adócsalás, hűtlen kezelés és vesztegetés miatt is eljárást indított, a szálak pedig a Karácsony Gergely vezette Városházáig érnek.

Itt az újabb fordulat a Trippon-ügyben!

Hosszú hallgatás után végre reagált Budai Gyula megkeresésére az újpesti alpolgármester, Trippon Norbert által felügyelt Újpesti Városgondnokság Kft. Válaszukban elismerték, hogy az önkormányzathoz tartozó cég valóban kötött egy nagy összegű szerződést egy olyan vállalkozással, amely egy vallomás szerint súlyos, több baloldali kerületet érintő korrupcióban lehet érintett, valamint részese Tripponék házfelújítási botrányának is.

Nyomozás indult hűtlen kezelés gyanújával a Városháza homlokzatának felújítása miatt

Hűtlen kezelés miatt folytat nyomozást a Nemzeti Nyomozó Iroda a Városháza homlokzatának felújítása miatt – tudta meg a Magyar Nemzet. A beruházás 2022-ben kezdődött, a felújítás a Fővárosi Önkormányzat épületének belső, a korábbi pop-up parkra néző oldalát érintette. A kivitelezést végző cég első körben nem megfelelő vakolatot vitt fel, amely nem tapadt hozzá a teherhordó szerkezethez, így azt vissza kellett bontani. Emiatt több mint 330 millió forintnyi pótmunka keletkezett, amelynek kifizetését szakmai érvek mentén a Városháza projektért felelős szakemberei nem akarták jóváhagyni. Eltávolításuk után végül megvalósulhatott a beruházás.

Lánchíd-botrány: vesztegetés, hűtlen kezelés és adócsalás miatt is nyomoznak

Három bűncselekmény miatt is nyomozást folytat a Nemzeti Adó- és Vámhivatal a fővárosi számlagyár ügyében – derült ki a Magyar Nemzet birtokába került hatósági határozatból. A Karácsony Gergely vezette Városházáig érő botrány kapcsán a hűtlen kezelés, a vesztegetés és a költségvetési csalás gyanúját is vizsgálja az adóhatóság.

Lánchíd-botrány: Folytatódnak a tanúkihallgatások Vig Mór költségvetési csalási ügyében

Az Amnesty International Magyarország igazgatója, Vig Dávid testvérének a tulajdonában levő Sunstrike Kft. szerződéses partnereit hallgatta és hallgatja meg az elkövetkező napokban, hetekben a NAV a Lánchíd-botrány kapcsán folyó nyomozás során – értesült lapunk. Ismert: a céghez jelentős pénzek érkeztek a Lánchíd-felújítást végző A-Híd Zrt-től, amely összegeket Vig Mór és egy másik ügyvéd készpénzben vette fel, majd a gyanú szerint visszajuttatta az A-Híd tulajdonosának családtagjához.

A vesztegetést is vizsgálják a Trippon-ügyben

A vesztegetést is vizsgálják abban a nyomozásban, amit Trippon Norbert újpesti alpolgármester házfelújítási botránya kapcsán indított az adóhatóság – tudta meg a Magyar Nemzet. Az önkormányzati választásokon győzelmet arató DK-s politikus ügyében szó van még elszórt közpénzekről, fiktív számlákról, valamint egy gyanús, sok száz milliós önkormányzati szerződésről is.

Trippon-ügy: vesztegetés miatt is nyomozást indíthat a hatóság

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal nyomozói vizsgálhatják ki a Trippon-ügyben felmerült korrupciós szálat is - tudta meg a Magyar Nemzet. Budai Gyula fideszes képviselő néhány napja tett feljelentést a házfelújítási botrányba keveredett DK-s alpolgármester újpesti ténykedésével kapcsolatban, hivatali vesztegetés gyanújával. A szövevényes ügyben azonban nemcsak Trippon, hanem több baloldali önkormányzat vezetése is érintett lehet.

Itt az újabb fordulat a Lánchíd-botrányban!

A rendőrséghez fordult a közérdekű bejelentéseiről ismert Tényi István a Vig Mórhoz vándorolt Lánchíd-pénzekkel kapcsolatban – értesült a Magyar Nemzet. Tényi sikkasztás miatt tett feljelentést azt követően, hogy a sajtóban megjelent, 900 millió forint került a Lánchíd felújítását végző cégtől az Amnesty-vezér sok száz milliós számlagyár működtetésével is gyanúsított testvérének magán- és ügyvédi letéti számlájára, amit több részletben, készpénzben fel is vettek.

Ingatlanbotrány Vácott

A Liszt Ferenc sétány 23. szám alatti épületének lakói akár az ingatlanjukat is elveszíthetik, ha az építtetőnek – amely a váci polgármester fiának cége – nem sikerül megszerezni a fennmaradási engedélyt a megismételt eljárásban. Egy másik, a Matkovich családhoz köthető cég pedig az építőanyagokkal trükközött. Egy harmadik, szintén a városvezető családjához köthető építkezés kapcsán a környéken lakók panaszkodnak az elviselhetetlen állapotok miatt.

Ha lopni akarnának egy óvodafelújításból, pont így tennék

A kispesti korrupciógyanús ügyek közül talán a kerületi Százszorszép Óvoda renoválásának története és körülményei a legárulkodóbb azzal kapcsolatban, hogy a hatóságok milyen ügyeket vesznek górcső alá a kerületben. A projekt kapcsán 2019 óta nyomoz az NNI, a kivitelezést a XIX. kerületi botrányokban vastagon érintett Kránitz Krisztián alá tartozó kerületi vagyongazdálkodási szervezet bonyolította le, a nyertes pályázó pedig Kránitz spanyolországi szomszédja volt.
Találatok: [116]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   >  >>