Már írtunk arról, hogy nyilvánosságra hozták a Transparency International Magyarország Globális Korrupciós Barométer felmérésének eredményét, aminek lényege:
- a lakosság véleménye szerint Magyarországon a korrupció egyre súlyosabb probléma
- a magyarok közel harmada szerint a kormánytisztviselők és a miniszterelnök egyaránt érintette korrupciós ügyekben
- a magyarok számára a korrupció és a menekültügy egyformán súlyos kérdés
- a magyarok tehetetlennek érzik magukat a korrupcióval szemben
Magyarországon egyre kevesebben jelentenék a visszaéléseket
Lesújtóan vélekednek a mai magyar valóságról, de egyre többen tennének is a fiatalok közül a korrupció ellen – derült ki a Korrupcióérzékelés és médiahasználat a magyar fiatalok körében című tanulmányról szóló kerekasztal-beszélgetésen.
Brókerbotrányok egy szociálpszichológus szemével. Zsolt Péter, a Méltányosság Politikaelemző Központ kutatási igazgatójának írása.
Bár a magyar kormány tett erőfeszítéseket a korrupció csökkentésére és ezt az Európai Unió is elismeri, egyelőre nem nagyon érzékelni a hatását. A brüsszeli korrupciós jelentés Magyarországról szóló szakaszában kiemelt figyelmet kap a pártfinanszírozás, a közbeszerzés, a visszaélésszerű adatigénylés és a hálapénz is.
Elkészült az EU első korrupcióellenes jelentése, amely szerint évi 120 milliárd euró veszik el az EU tagállamaiban a korrupció miatt. Magyarországon az európai átlagnál rosszabb a helyzet, elsősorban a pártfinanszírozás, a közbeszerzések, a nem megfelelő összeférhetetlenségi szabályok és az orvosi hálapénz miatt.
A korrupció továbbra is kihívást jelent Európa számára – állapította meg hétfőn közzétett első korrupcióellenes jelentésében az Európai Bizottság.
Több uniós fejlesztési program révén összesen 12 milliárd forintos forrás jut a szakorvosok és szakdolgozók továbbképzésének támogatására – jelentette be az egészségügyért felelős államtitkár kedden Budapesten sajtótájékoztatón.
Az egytől ötig terjedő skálán - ahol az ötös érték súlyos korrupciós fertőzöttséget jelez - közel négyesre értékelik a magyar válaszadók a politikusok és az üzleti szféra teljesítményét.
Tóth István János korrupciókutató szerint a rendőrségtől a bíróságig, a közbeszerzésektől az engedélykiadásig, a törvényhozástól a pályáztatásig tele van korrupciós kockázattal a magyar közélet.