Kulcsszavak: |
|
Lapok: |
Kartelleztek a napelemes cégek, 81 milliós versenyhivatali bírságot kaptak
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) versenyfelügyeleti eljárás keretében megállapította, hogy öt vállalkozás jogsértő módon osztott fel egymás között 26, napelemes rendszerek kivitelezésére vonatkozó, vissza nem térítendő uniós támogatású pályázatot. A hatóság a maximálisan kiróható, több mint 81 millió forint összegű versenyfelügyeleti bírságot szabott ki a kartell résztvevőire azzal, hogy 30 százalékkal csökkentette a GVH-val aktívan együttműködő vállalkozás bírságát.
Kedden elkezdődött Kovács Béla kémkedéssel vádolt volt jobbikos politikus pere
Kedden elkezdődött az Európai Unió (EU) intézményei elleni kémkedéssel, valamint költségvetési csalással, hamis magánokirat felhasználásával vádolt Kovács Béla - ismertebb nevén KGBéla - európai parlamenti képviselő, volt jobbikos politikus elleni büntetőper a Budapest Környéki Törvényszéken. Az ülést államtitok miatt zárt ajtók mögött tartják.
Újabb gyanúsítottat hallgattak ki Alstom-ügyben
Az M2-es és M4-es metróvonalra kiírt közbeszerzési eljárás során megkötött szállítási szerződésekkel kapcsolatos nyomozásban november 10-én újabb embert hallgatott ki a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF). Az Alstom-ügyben - ahogy írták - gazdálkodó szervezet önálló intézkedésre jogosult dolgozója által kötelességszegéssel, bűnsegédként elkövetett vesztegetés gyanúja miatt történt a kihallgatás.
OLAF-botrány: Újabb szocialista érintett
A 4-es metró körüli beruházásokat felügyelő korábbi tenderbizottság szocialista tagja, Tüttő Kata lehetett az, akin keresztül Demszky Gábor és a főváros korábbi SZDSZ-MSZP vezetése nyomást gyakorolhatott a BKV vezetőségére - írta a 888.hu. A politikus minden idők legnagyobb hazai korrupciós botrányában lehet érintett.
Milliárdokba kerülhet Magyarországnak a Gyurcsány házaspár trükkje
Akár 18 milliárd forintot is visszakövetelhet Magyarországtól az Európai Bizottság, mert szabálytalan közbeszerzésekre bukkantak a 2007–2013-as uniós gazdasági ciklus ellenőrzésekor. Az erről szóló jelentéstervezet összefoglalója jutott most el az Origóhoz. A kifogásolt ügy az ún. EMIR projekt, amely az előző uniós költségvetés magyarországi pénzeinek informatikai kezeléséért felelt. A rendszer kiépítésével egy szocialista elköteleződésű magáncéget, a Welt 2000 Kft.-t bízták meg, de úgy, hogy az EU megállapítása szerint a sokmilliárdos megbízások teljes mértékben megszegték a közbeszerzési szabályokat, és súlyosan megsértették a magyar állam érdekeit. Az EMIR története Gyurcsány Ferenc miniszterelnökségének egyik zavaros ügye, pláne, hogy a trükközésben a jelenlegi DK-vezér felesége, Dobrev Klára és a Gyurcsány család egyik bizalmasa, Heil Péter is vastagon benne lehetett. Az újabb szocialista korrupciós ügy miatt a kormány büntetőfeljelentést tesz.
Medgyessy Péter tagadja a csalási vádakat
Medgyessy Pétert meghallgatta az Országgyűlés gazdasági bizottsága az OLAF-jelentéssel kapcsolatban. A volt szocialista miniszterelnök tagadott, és az egykori SZDSZ-es főpolgármesterről, Demszky Gáborról sem feltételezi, hogy érintett lenne. Korábban egyébként az SZDSZ-ről azt állította, hogy a párt teli van korrupciós ügyekkel.
Minden idők legkorruptabb beruházása
Nyilvánosságra hozta a kormány az OLAF 4-es metróról szóló jelentését. Az Európai Csalás Elleni Hivatal jelentésének fedlapján érintettként Medgyessy Pétert, a budapesti önkormányzatot és az Alstomot nevezik meg.
Ötezer forintért vett három hektár földet egy fideszes
Ötezer forintért vásárolt meg három, a Zala megyei Felsőrajk területén fekvő, összesen 3 hektárnyi földterületet a települést polgármesterként korábban 20 évig vezető Vigh László országgyűlési képviselő és családja. A legérdekesebb mégsem a jelképesnek nevezhető ár a történetben, hanem az, hogy a terület korábban is a Vigh családé volt, csak éppen eladták az önkormányzatnak arra az időre, amíg a település uniós forrásból kármentesítette. Az Együtt feljelentést tett az ügyben.
Egy hangfelvétel szerint előre eldöntött az uniós pályázatok sorsa
Az európai uniós forrásokkal kapcsolatos korrupció szálai egészen a legfelsőbb szintekig, a pályázatokról döntő minisztériumokig vezetnek – jelentette ki Hadházy Ákos, az LMP korrupcióügyi szóvivője budapesti sajtótájékoztatóján. A politikus közzétett egy hangfelvételt, amelyen állítása szerint Ács Rezső szekszárdi polgármester hallható, aki azt részletezi, hogy az uniós pályázatok eredménye előre eldöntött.
Uniós pénzek landoltak az agrártárca vezetőinél
Az agrártárca államtitkára és felesége, valamint két helyettes államtitkár cége is kapott uniós támogatást - derült ki a Mesterházy Attila írásbeli kérdésére adott miniszteri válaszból. Így már négy minisztériumi felsővezető jutott pénzhez, mert a Belügyminisztérium egyik helyettes államtitkárának utazási irodája is kapott állami pénzt.