Új bányacége van az Orbán családnak: DG Kőbánya Projekt Kft a neve. A többségi tulajdonos még Orbán Viktor édesapja, de a harmadik generáció, Orbán Dávid és egy ismeretlen győri ügyvéd is részt kapott az üzletben.
Végignéztük Mészáros Lőrinc első sikeres közbeszerzéseinek minden nyilvános dokumentumát.
Lépten-nyomon furcsa történetekbe botlottunk.
Az első öt győzelmének egyike sem volt klasszikus versenyhelyzet. Vagy mindenki mást kizártak, vagy drágább ajánlattal is ők nyertek, vagy eleve egyedül indultak.
A Mészáros és Mészáros Kft. eleinte nagy cégekhez társult konzorciumi partnerként. Két év alatt 3,6 milliárd forint összértékű beruházásnak lett így a részese, ezzel elég referenciát szerzett, hogy jöjjenek az igazán nagy bizniszek.
Mióta Orbán Viktor veje, Tiborcz István otthagyta a közvilágítás-bizniszt a rossz sajtója miatt, egyre-másra jelennek meg hírek az érdekeltségi körébe tartozónak vélt cégek ingatlanvásárlásairól. Olyan üzletekről is, amelyeknél az adásvételhez nevét adó személy feltehetően csak arra szerződött, hogy a valódi tulajdonosok a háttérben maradhassanak. Történik mindez éppen akkor, amikor uniós milliárdok állnak rendelkezésre a kastélyprogramra, és egy új törvény jelentős adókedvezményt is bevezetetett a műemlékek felújítására. Összesítjük a miniszterelnöki vőhöz köthető ingatlanvásárlásokat.
A Puskás Akadémia továbbra sem adja ki, kiktől kapta és mire költötte a társasági adókedvezmény jóvoltából hozzájuk befolyt milliárdokat. Fellebbeztek, jöhet a másodfok.
Eddig elégedett lehet a földárverésekkel Mészáros Lőrinc felcsúti polgármester. A bérelt területeire nem licitált senki, ő és családja viszont új területekhez jutott hozzá Etyeken. A Nemzeti Földalap a hétvégén tette nyilvánossá az árverések eredményeit. Az Átlátszó megnézte, hogy a nagy agrárpiaci szereplők mekkora földterülethez juthatnak hozzá a földárverések során.
Vádat emeltek a székesfehérvári maffiaügy részt vevői ellen. Az összesen 23 vádlott többsége rendőr, ügyész, büntetés-végrehajtási tiszt vagy ügyvéd. A nyomozás során kiderült, hogy szervezett formában befolyásoltak büntetőeljárásokat. Egy 1999-es zsarolási ügy nyomozása közben az ügyészség gyanút fogott és vizsgálatot indított, ekkor jutottak el azokhoz a rendőrökhöz, ügyvédekhez és ügyészekhez, akik ellen most vádat emeltek. Ennek eredményeként, akkor elfektetett nyomozások most újraindulnak.